У нашій ванній є якісний, рівна, можливо навіть тепла підлога. Настав час вирівнювати стіни. Чому взагалі про це повинна йти мова? Справа в тому, що рівні стіни в будинках, побудованих в минулому столітті – рідкісне явище. А якщо ви – щасливий володар квартири в новобудові, то можете зіткнутися з іншою проблемою. Часто такі квартири продаються без оздоблювальних робіт. І тоді турботою господаря буде вирівнювання цегляної стіни до такого стану, який дозволить покласти на неї плитку.

А чи так це важливо, рівні стіни? У ванній кімнаті важливіше, ніж будь-який інший. Кахельна плитка, традиційний матеріал для обробки ванної, при укладанні повинна утворювати рівні лінії швів. Якщо основа під плитку не буде рівною, на швах це стане сильно помітно. Рівні стіни надають приміщенню строгий, акуратний вигляд і дозволяють втілювати в життя будь-які дизайнерські ідеї.

Як можна вирівняти стіни у ванній?

У цій статті будуть детально розглянуті три способи. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Знаючи про них, господар може прийняти рішення про те, яка технологія підходить найбільше для даного приміщення.

 • Штукатурка стін.
 • Гіпсокартон на каркасі.
 • Гіпсокартон без каркаса.
 • Незалежно від обраного способу треба пам’ятати, що ванна кімната – приміщення дуже вологе. Для вирівнювання стін застосовні тільки вологовідштовхувальні матеріали.

  Вирівнювання стін штукатуркою

  Штукатурка – класичний метод вирівнювання стін. Ще пару десятиліть тому цей спосіб був єдиним. І сьогодні багато господарів віддають його . Для штукатурки приміщень з підвищеною вологістю використовують цементно-піщану суміш. Її можна придбати готової, а можна зробити самостійно. Рекомендоване співвідношення цементу до піску для штукатурки стін 1 : 4.

  Що знадобиться для роботи крім цементно-піщаної суміші?

 • Маяки для стін.
 • Правило довжиною від 150 див.
 • Полутер довжиною від 70 см
 • Терка пінопластова.
 • Кельма (кельма).
 • Схил.
 • Рівень.
 • Алебастр.
 • Грунтовка.
 • Виставляємо маяки

  Очищені до цегли або бетонної плити стіни потрібно ретельно обробити грунтовкою. Грунтовка висохла? Тепер можна встановлювати маяки. Це спеціальні тоненькі металеві планки, якими користуються як напрямними для вирівнювання штукатурки. Їх укріплюють на відстані 100-120 см один від одного і 20-30 см від кутів приміщення. Кожен маяк виставляється строго вертикально, за рівнем.

  Прикріплювати планку до стіни зручно за допомогою алебастру, смешенного з водою. Суміш повинна бути не густий, але і не рідкою. Не потрібно розводити багато алебастру, він дуже швидко застигає. Зміцнюємо маяк зверху і знизу точково. Швидко перевіряємо вертикаль за допомогою рівня або схилу. Переконавшись, що напрямна виставлена вірно, заповнюємо простір між стіною і маяком замісом алебастру.

  Важливо! Всі напрямні однієї стіни повинні лежати в одній площині.

  Як нанести цементно-піщану суміш?

  Ця робота вимагає певних навичок. Зазвичай цементно-піщана суміш накидається на стіну за допомогою спеціального штукатурного ковша. Це непросто, потрібна тренування. На невеликих за площею стінах ванної кімнати можна обійтися і без ковша. Штукатурний розчин можна намазати на стіну кельмою (якщо шар невеликий) або полутером (якщо товщина шару 1,5-2 см). Більш товстий шар потрібно наносити за два рази.

  Як би не наносилася суміш на стіни, простір між маяками має бути заповнене. Штукатурний розчин повинен трохи виступати за рівень площині маяків. Прибираємо зайвий розчин правилом, притискаючи його до маяків. Правило проводимо знизу вгору, при цьому роблячи короткі рухи вліво-вправо. Зайвий розчин як би зрізається. Виходить основа потрібної нам площині.

  Звичайно, щоб так маніпулювати з цементним замішуванням, потрібно зробити його м’яким, податливим, як розтануло масло. Це залежить від кількості води в розчині. Води занадто багато – суміш стікає по стіні. А якщо занадто мало – правило вириває шматки нової штукатурки.

  Так послідовно заповнюємо простору між маяками. Для подальшої роботи потрібно дати розчину схопитися, затвердіти, але не висохнути.

  Стіна стає рівною

  Вийшла стіна, що має основу рівній площині. Але тепер доведеться заповнити вади. А їх багато. Тріщини, порожнини раковини. В цей раз зробимо трохи більше рідкий розчин. Зручно наносити його за допомогою полутера. Потрібно стежити, щоб площину стіни не нарощувалася, а тільки вирівнювалися дефекти. Після нанесення вирівнюючого шару теж потрібно витримати паузу. Нехай розчин застигне.

  Стіна гарнішає на очах. Залишилося тільки зробити її гладкою. Для цього знадобиться штукатурна терка пінопластова. Потрібно змочити частина стіни водою і затерти теркою , де необхідно використовуючи малу кількість рідкого розчину. Не потрібно терти дуже сильно. Можна пошкодити свіжий штукатурний шар. Після того, як штукатурка просохне, її грунтують. Стіна готова до обробки.

  Вирівнювання стін гіпсокартоном

  Сучасна технологія вирівнювання стін за допомогою гіпсокартону цілком може бути використана у ванній кімнаті. Для вологих приміщень випускають вологостійкий гіпсокартон. Він монтується на стіни одним з двох способів: на каркас або за допомогою клею.

  Як зробити каркас під гіпсокартон

  У ванній кімнаті можна використовувати каркас з дерев’яного бруса. Для каркаса потрібні оцинковані профілі. Отже, що потрібно для цієї роботи?

 • Направляючий профіль (UD).
 • Стієчний профіль(CD).
 • Прямі підвіси.
 • З’єднувачі однорівневі (краби).
 • Дюбелі і шурупи швидкого монтажу.
 • Саморізи дрібні (бляшки).
 • Рулетка.
 • Ножиці по металу.
 • Перфоратор.
 • Шуруповерт.
 • До стелі і підлоги зміцнюються виміряні і відрізані направляючі профілі. Це можна зробити використовуючи шуруповерт і дюбелі-шурупи швидкого монтажу. Нижній профіль кріпиться строго під верхнім. Такі ж профілі монтуються до стін, перпендикулярним ремонтованої. Профілі на стінах виставляються суворо вертикально. В отриманий прямокутник буде закріплюватися каркас.

  Далі потрібно нарізати профіль СD. Його довжина дорівнює висоті приміщення. Для жорсткості внутрішніх кутів перший профіль ставиться так, щоб він утворив кут з першим профілем суміжної стіни. Далі між серединами профілів має бути відстань 60 см. Це важливо тому, що ширина гіпсокартону 120 см, а стыковываться листи повинні на середині профілю. У місцях з’єднання CDи UDпрофили скріплюються між собою саморізом-блошкой.

  Для жорсткості конструкції кожен стієчний профіль потрібно прикріпити до стіни в декількох місцях. Для цього використовують прямі підвіси. Конструкція підвісів дозволяє зміцнити їх до встановлення стійок, так і після, під них. Зміцнюються скоби-підвіси до стіни дюбелями і шурупами, а до профілю – блішками.

  У місцях горизонтальній стикування листів гіпсокартону каркас повинен мати поперечні відрізки профілю. Поперечки прикріплюються до стійок за допомогою однорівневих з’єднувачів. У народі їх прозвали «крабами». Скріплюються деталі «блішки».

  Важливо! Продумайте заздалегідь, де у ванній будуть навісна меблі, полотенцесушитель і дзеркало. Щоб закріпити їх надійно, в місці кріплення обов’язково потрібен поперечний профіль.

  Зміцнюємо гіпсокартон

  Перш, ніж закріпити гіпсокартон, потрібно прокласти електричні дроти для розеток і освітлення.

  Листи гіпсокартона кріпляться чорними саморізами завдовжки 25 мм. Їх капелюшок повинна бути втоплена на 2-3 мм углиб листа. Закріплюються крайні лінії гіпсокартону і його середина. Саморізи вкручуються на відстані 15 см один від одного.

  Щоб відрізати частину листа гіпсокартону знадобиться будівельний ніж і довга лінійка. Замість лінійки можна використовувати шматок профілю. По мітці за допомогою лінійки робимо надріз по лицьовій стороні гіпсокартонного листа. Лист легко ламається по надрізу в бік вивороту. Ножем з виворітного боку розрізаємо другий шар картону.

  Після зміцнення всіх деталей потрібно прошпаклювати місце стикування аркушів (бажано проклеівая армуючу сітку). Також закриваються шпаклівкою втоплені капелюшки саморезов. Готову гіпсокартонну стіну потрібно покрити грунтовкою.

  А можна і без каркасу

  Гіпсокартон стіни, що мають невеликі нерівності, можна просто наклеїти. Для цього використовують спеціальну клейову суміш. Суміш розмішують з водою будівельним міксером за інструкцією виробника. Не треба заводити відразу багато клею. Суміш досить швидко застигає. Не забудьте прогрунтувати стіну. Для даної технології це – запорука успіху. Електропроводка повинна бути проведена заздалегідь.

  Клей наносять точково, через кожні 20-25 см по всій лівої частини аркуша. Роблять це кельмою або шпателем. Не потрібно економити. Після того, як гіпсокартон пригорнеться до стіни, кожна «точка» має бути діаметром 10-15 див. Особливо важливо добре промазати краю Приклеєний аркуш перевіряють рівнем і правилом. Площина повинна бути рівною. Регулюється це товщиною шару клею. Саме тому так монтують гіпсокартон тільки на щодо рівні стіни.

  Після монтажу – шпаклівка і грунтовка. Якщо все зробити акуратно, відмінностей між каркасним і безкаркасним монтажем не видно.

  Що далі?

  Настає час опоряджувальних робіт. Ще належить монтаж водопровідних і каналізаційних труб, сантехнічного обладнання. Про те, як продовжити ремонт у ванній, читайте у серії статей під загальною назвою «Хочу зробити ремонт. Ванна кімната».