Про комфортний відпочинок у вихідні дні за містом мріє практично кожен городянин. І якщо з оздобленням фасаду і внутрішніх приміщень все в порядку, то необхідно задуматися про перетворення простору двору. В даний час існує безліч способів облаштування присадибної ділянки, ідеї ландшафтного дизайну невичерпні. Але є і певні обмеження, насамперед, самою природою, кількістю доступної для обробки землі і фінансовими можливостями домовласників.

У даній публікації ми пропонуємо вам ознайомитися з проектом ландшафтного дизайну одного приватного будинку. Можливо, цей витончений, продуманий до дрібниць і витончений підхід в організації присадибної ділянки стане натхненням і для ваших звершень у сфері ландшафтного дизайну.

Приступаючи до вироблення концепції, на якій буде базуватися дизайн подвір’я заміського будинку необхідно, насамперед, враховувати стилістику самої будівлі. А також взяти на замітку оздоблювальні матеріали, які були використані для обробки поверхонь фасаду особняка. І, звичайно ж, врахувати особливості топографії, складу грунту, наявності або відсутності грунтових вод, схилів, западин на території ділянки.

Представлений ландшафтний дизайн буквально просочений традиціями східних методик облаштування вуличного простору, але при цьому не втрачає власної самобутності. Чіткість ліній, раціональність і практичність знаходяться в гармонії з красою природи.

Рівні доріжки з бетонних і кам’яних плит не тільки дозволяють дістатися у різні частини двору, минаючи ідеальний газон, але і дозволяє зонувати простір. Сусідство каменю з водою – основна ідеологічна концепція цього способу облаштування землі біля будинку.

Невеликі водойми або посудини з водою, стилізовані під міні-фонтани присутні в декількох зонах дворика. Присутність гладкі каменів гальки поруч з водою невипадково, адже такі ідеї виходять із самої природи.


Біля невеликих водойм обов’язково передбачені місця для відпочинку. Невеликі дерев’яні лавки в теплих відтінках рудувато-коричневого прекрасно виглядають на тлі безлічі відтінків сірого.

Присутність великих необроблених каменів дозволяє загальному настрою ділянки ще більше злитися з природою.


Зелень різних видів присутня всюди. В залежності від розташування по відношенню до сонця, рослини можуть бути висаджені навіть у найбільш затінених і вологих місцях. Важливо лише правильно визначитися з сортами.

Набагато простіше коритися природі і намагатися відповідати її особливостей, вибираючи ті або інші місця в залежності від ландшафту і складу грунту. В канавах і западинах відмінно розмістяться невеликі водойми, а маленькі схили можна перетворити в акуратні альпійські гірки, додавши каменів і посадивши кілька рослин.

Велика водойма на ділянці – саме втілення дзена. Імітація водоспаду, латаття у воді і як-ніби завис у повітрі місток через міні-ставок – створюють відчуття казкового спокою.


Ступаючи по такому містку, створюється відчуття ходьби по воді. У зоні відпочинку під відкритим небом, обладнаної двома зручними тапчанами і невеликим столиком, можна розслабитися і позасмагати.

У темний час доби всі доріжки і сходи підсвічуються для безпеки і надання дворику чарівного вигляду.

На території ділянки є кілька зон відпочинку, одна з них – обідня, розташована під навісом. Трапеза на свіжому повітрі, в оточенні краси природи – воістину розкішний відпочинок.

Містке простір дозволяє розмістити декілька чоловік за столом вдень, а ввечері можна збирати друзів для вечірки на свіжому повітрі.

Ще одне місце відпочинку під відкритим небом облаштовано неподалік від входу в будинок. Потрапити на невеликий майданчик з дерев’яними меблями можна по палубі, прилеглої до будівлі особняка.

Головна зона відпочинку з м’якими меблями витримана в дусі азіатського дизайну. Простота, зручність, лаконічність і комфорт – основи японської стилістики.


Такий розкішний куточок з робочої і обідньої кухонною зоною обладнаний в оточенні системи невеликих басейнів з підсвічуванням. Зручне і раціонально продумане місце робочої зони, дозволяє готувати їжу на відкритому повітрі і тут же її ласувати.

Для приготування страв на відкритому вогні обладнано спеціальне місце.

Теги: Заміський будинок