Как получить кредит под залог

1-17-2020

У такі моменти деякі власники починають в паніці продавати закордонне житло, але є і більш вигідний варіант вирішення проблеми. Наприклад, можна отримати кредит під заставу наявного житла і вкласти отримані гроші в комерційний об’єкт або цінні папери. Так у інвестора з’явиться можливість не тільки покривати витрати на утримання закордонного житла, а й отримувати прибуток. Хочемо порекомендувати замовити кредит под залог квартиры

Плюси схеми
Схема кредитування під заставу наявної нерухомості має низку переваг:

для отримання доходу не потрібно продавати або здавати в оренду наявний об’єкт: закладена нерухомість залишається у інвестора і він продовжує нею користуватися;
інвестор отримує вигідні умови кредитування;
можна придбати нерухомість, в кредиті на покупку якої банки часто відмовляють (наприклад, будинок престарілих), або вкластися в інші класи активів.
Як отримати кредит під заставу
Схема кредитування під заставу існуючого житла складається з трьох етапів:

банк надає кредит під заставу наявного об’єкта нерухомості;
інвестор використовує отримані в банку гроші для придбання комерційної нерухомості або інших активів;
інвестор отримує дохід, який повністю покриває поточні витрати на утримання житла та обслуговування кредиту, а в деяких випадках —додатковий прибуток.
Наприклад, власник житла вартістю 1 млн євро хоче звільнити “заморожений” капітал і вкласти його в дохідну нерухомість. Для цього він бере кредит під заставу наявного житла. Банк надає іпотечну позику в розмірі 50 % від вартості наявного житла (500 тис. євро) під ставку 2% річних. Інвестор використовує отримані гроші для оплати 50% вартості комерційної нерухомості, загальна вартість якої також становить 1 млн євро. Решту 50 % коштів банк дає під заставу комерційної нерухомості, що купується.

Середня прибутковість комерційної нерухомості-близько 5,5% на рік, відповідно, об’єкт вартістю 1 млн євро щорічно приносить приблизно 55 тис.євро. У підсумку інвестор не тільки покриє витрати на утримання наявного житла (близько 15 тис.євро на рік) і витрати на обслуговування кредиту (20 тис. євро на рік), але і отримає прибуток.

Цілі покупки

Кредит під заставу наявного об’єкта можна отримати для інвестицій в інший об’єкт нерухомості або для покупки цінних паперів. Кошти можна також направити на погашення іншого кредиту, оплату навчання дітей, лікування і т. д.

“Залежно від кредитної політики банку на використання отриманих коштів може бути накладено ряд обмежень. Але це не обов’язкова умова,— багато банків готові надавати таке фінансування і у вигляді нецільових кредитів, тобто отриманими ресурсами можна розпоряджатися виключно на свій розсуд»,— пояснює директор з фінансових сервісів Tranio Кирило Шмідт.

Вартість об’єкта під заставу
Отримати кредит під заставу для інвестицій у дохідну нерухомість найбільш реально при наявності об’єкта вартістю від 500 тис. євро і вище, так як європейські ритейл-банки, як правило, або не готові розглядати в якості застави дешеву нерухомість, або їх вимоги до позичальника будуть занадто високими і жорсткими.

Умови кредитування
Брати кредит в Європі вигідно, оскільки банки видають позики з низькою ставкою (близько 2% річних) на термін до 20 років. Країни з найдешевшими кредитами станом на першу половину 2016 року-Австрія та Німеччина.

Ставки-фіксовані: 2-3% річних;

 • плаваючі: Euribor + 1,7-2,0 %.
  Термін кредитування 5-20 років
  Обсяг кредитування 50-60 % від оціночної вартості нерухомості
  Термін розгляду заявки 6-10 тижнів
  Куди звертатися
  Не всі кредитні установи пропонують послугу фінансування під заставу наявної нерухомості.

“Процедура оцінки при цій схемі схожа на процес оцінки при отриманні класичної іпотеки, тільки в заставу передається об’єкт, яким вже володіє клієнт. Незважаючи на це, не кожен банк, що надає іпотечне кредитування, готовий фінансувати покупку під заставу існуючого об’єкта. Так як у клієнта вже є нерухомість, то у нього, швидше за все, є і рахунок в будь-якому місцевому банку. Туди і слід звертатися в першу чергу”, – рекомендує Кирило Шмідт.