Сьогодні камін вже давно перестали використовувати виключно для обігріву будинку. Сучасні рішення дизайну в 2018 році пропонують чудові ідеї для інтер’єру. Камін наповнить будинок спокійною і затишною атмосферою. Біля нього можна влаштувати гарну зону відпочинку, розташувавши компактний диван або пару крісел.

Як правило, саме камін стає центральним елементом вітальні. Від його розташування і оформлення буде залежати вибір меблів, декоративних елементів і, власне, самої стилістики кімнати. Камін встановлюють у стіну або біля неї, тому важливо, щоб підлога була міцною і витримував велике навантаження.

Де встановити?

Вибираючи місце для каміна, важливо орієнтуватися не лише на особисті переваги, але і враховувати деякі нюанси:

  • встановлювати камін можна як на внутрішній стіні, так і на зовнішній;
  • важливо визначитися з місцем виходу димової труби, з-за цього внутрішні стіни не завжди підійдуть для установки каміна;
  • розміщення каміна на зовнішній стіні потребує дозволу відповідних органів, щоб вивести димар на вулицю;
  • монтуючи трубу в дерев’яному будинку, дотримуйтесь заходи пожежної безпеки.

Кутовий камін в інтер’єрі вітальні

Головне достоїнство кутових камінів — це економія житлової площі, адже кутове розміщення зазвичай забирає мало простору. Завдяки цьому такий камін ідеальний не тільки для великих віталень і залів, але і для маленького кабінету або спальні.

Кутові каміни по конструкції бувають:

  • симетричні;
  • асиметричні.

Симетричний камін вимагає певної розстановки меблів і розміщення предметів декору. Він завжди буде центральним місцем в приміщенні.

Несиметричний камін, як правило, є елементом зонування в інтер’єрі. З його допомогою можна стильно і ефектно відокремити одну функціональну зону кімнати від іншої. Звичайно, несиметричні моделі камінів найчастіше розраховані на досить просторі приміщення.

Камін у вітальні квартири (електричні, газові, фальш-каміни)

Електричний камін у вітальні

Облаштувати дров’яної камін в квартирі неможливо з технічних причин. Але сучасний дизайн інтер’єру прогресує, пропонуючи покупцям широкий асортимент абсолютно безпечних для побуту електрокамінів. Їх мобільність не прив’язує до стаціонарного розташування, що дуже зручно під час проведення ремонтних робіт.

Існує велика кількість розмірів, форм, країн виробників самих порталів (зовнішнього корпусу) електричного каміна. Вибір залежить тільки від ваших фінансових можливостей. Для тих, хто тяжіє до всього натурального, є каміни, імітують живе полум’я, та так, що деколи відрізнити справжній камін від електричного майже неможливо.

Газовий камін у вітальні

Газові каміни від дров’яних відрізняються технологією розпалювання і підтриманням температурного режиму, який можна регулювати. Додаткова перевага (а для деяких і недолік — відсутність дров.

Фальш-камін у вітальні

Влаштування фальш-каміна — альтернативний варіант для тих, хто бажає створити самобутню атмосферу у вітальні з мінімальними грошовими витратами. Фальш-каміни виконують виключно декоративну функцію. Конструкція з облицювальної цегли, гіпсокартону, інших матеріалів, складена своїми руками, стане чудовою прикрасою кімнати. Помістивши в декоративний камін красиво складені дрова, витончені свічки або улюблені сімейні фотографії, ви побачите, наскільки затишно і тепло стане вашому серцю.

Вітальня з каміном: стилістичне оформлення

Самий передбачуваний, але не менш актуальне в 2018 році дизайн вітальні з каміном — класика. Такий стиль вимагає симетрії. Витончені дивани, ліпнина, шикарна люстра на стелі відмінно впишуться в аристократичний інтер’єр. Книжкова шафа, виконаний з натурального дерева, додасть колоритний акцент в загальну обстановку вітальні з каміном.

Сучасна вітальня з каміном

Також нині дуже популярними рішеннями дизайну для віталень з каміном є такі напрями, як лофт, модерн, хай-тек, фьюжн, прованс, скандинавський стиль. Для підлоги краще вибирати натуральні відтінки. Гарний стильний килим ідеально впишеться в загальний інтер’єр.

модерн

лофт

прованс

скандинавський стиль

кантрі

сучасний стиль

ф’южн

Вітальня з каміном і телевізором

Якщо ви хочете розташувати телевізор над каміном, важливо дотримуватися кількох правил і враховувати наступне:

  • камін і телевізор — елементи, які завжди на виду і привертають увагу оточуючих;
  • важливо, щоб камін і телевізор гармонійно виглядали на загальному тлі вітальні;
  • звертайте увагу на розміри ТБ і каміна. Вони повинні бути приблизно однаковими. Маленький камін просто загубиться на тлі великого екрану, і навпаки, габаритний вогнище буде приковувати до себе погляд, відволікаючи від перегляду ТБ.

Аргументи, до яких варто прислухатися

Плануючи облаштування цього вогнища з димарем і дровами, пам’ятайте, що це небезпечно для електроніки, так як високі температури згубно впливають на неї. Деякі метою безпеки намагаються підвісити екран якомога вище, але це не дуже зручно для тривалого перегляду.

Ще один нюанс — дві що суперечать домінанти у вітальні. Це викликає певний дисбаланс, адже один предмет — для розслаблення, інший — для розваги.

Якщо ви все-таки прийняли рішення поєднати камін і телевізор, ретельно продумайте обстановку і всі деталі інтер’єру.

Маленька вітальня з каміном

Для невеликих віталень переважним є мінімалістичний дизайн. Прості форми, строгі лінії, компактні розміри, пастельні тони і мінімум декоративних деталей — саме те, що потрібно для вишуканого лаконічного дизайну маленької вітальні.

До речі, акуратний кутовий камін — прекрасне рішення в даному випадку.

Каміни у вітальні приватного будинку і класичні дров’яні каміни

Класичний дров’яний камін — характерний атрибут розкішного заміського будинку або котеджу, максимально передає його колорит. Особливу увагу тут слід приділити питанню облаштування димаря з якісною правильної витяжкою. Крім цього, така піч-камін за умови грамотного облаштування відходу тепла буде ще і частково обігрівати будинок.

Острівні каміни розташовуються посередині залу. Що стосується тепловіддачі, це саме вигідне рішення, а ось практичність такого варіанту залежить від розмірів кімнати і компактності самого острівної каміна. Тому звичайно його встановлюють у просторих приміщеннях приватних будинків.

Камін у вітальні 2018: креативні дизайнерські рішення на фото

Теги: Вітальня, Заміський будинок