Кухня – це, мабуть, єдине утилітарне приміщення, де ми проводимо так багато часу, особливо це стосується господинь. А якщо говорити про з’єднання площі кухні та їдальні, то це неймовірно функціональне приміщення стає притулком для всієї родини. Подібні простору, наділені підвищеної функціональної навантаженням, потребують і у відповідному інтер’єрі. Недарма дизайнери всього світу не перестають вигадувати нові види обробки, меблювання, розташування робочих і допоміжних зон для кухонних приміщень. З’являється все більша кількість сучасних кухонних гаджетів, здатних істотно полегшити рутинну роботу і непрості процеси приготування, очищення, сортування, збирання та утилізації. Але наша публікація буде присвячена виключно аспектів обробки сучасних кухонь з допомогою природного каменю або його імітації.

Будь-який домовласник розуміє, що природний камінь – це найбільш міцний, надійний і довговічний матеріал, який чудово підходить для обробки приміщень з підвищеною вологістю, різкими температурними перепадами і підвищеними механічними навантаженнями.

Доглядати за кам’яною поверхнею нескладно, вона може витримувати не тільки надлишок вологи, але і вплив хімічних чистячих речовин. Не кажучи вже про естетичну сторону питання і можливості змінити зовнішній вигляд інтер’єру кухні кардинальним чином.

Розглянемо докладніше можливості успішної інтеграції кам’яних поверхонь в рамки сучасного стилю кухонних просторів. Сподіваємося, що значна добірка дизайн-проектів кухонь, в обробці яких був використаний природний або штучний камінь, стане підмогою для всіх домовласників, хто вирішив зробити ремонт і застосувати кам’яне облицювання в заміській або міській кухні.

Імітація каміна над плитою або варильною панеллю

Найбільш частий варіант інтеграції кам’яної кладки в інтер’єр сучасної кухні – облицювання поверхонь над плитою у вигляді каміна або печі. Це ефектний спосіб привернути увагу до одного з найважливіших приладів кухонного простору і робочій зоні над ним.

Природний камінь, яким облицьовано простір над плитою миттєво змінює зовнішній вигляд класичної кухні, привносячи в інтер’єр не тільки брутальний настрій, але і елемент заміського життя, момент близькості до природи і її матеріалами.

Поєднання кам’яної обробки з дерев’яними поверхнями та предметами меблів – один з найпоширеніших прийомів для інтер’єру в стилі кантрі. Ці два природних матеріалу буквально створені для взаємодії і спільної компонування. Дерево, з його природною теплотою і камінь, який приносить прохолоду, вони взаємно компенсують і доповнюють один одного.

У цій універсальній кухні крім імітації камінного простору над плитою є і справжня кам’яна піч. Світло-сіра палітра каменю відмінно гармонує з дерев’яними стельовими балками, а фіолетово-малиновий колір кухонних шаф виступає акцентний контрастом.

Ще один приклад оформлення з допомогою каменю не тільки простору навколо робочої зони, але і поверхні печі. У цьому дизайні елементи кантрі-стилю знаходяться, що називається, на вістрі ножа, дуже близько до рустикальности. Але більш відповідного інтер’єру для кухні заміського будинку придумати складно.

Ця оздоблення печі сіро-коричневим каменем з білосніжною затіркою органічно вписалася у світлий інтер’єр сучасної кухні, на стільницях якої повторені відтінки кам’яного облицювання.

Навіть у невеликих кухонних приміщеннях може знайтися місце для декоративного оформлення поверхонь за допомогою каменю. Іноді камінь виступає фокусною центром кухонного простору, але інший раз йому уготована роль нейтрального елемента або фону для більш яскравих предметів. У цій кухні В центрі уваги знаходиться кухонний острів, а кам’яної обробці простору навколо плити, витяжки потрібно було лише гармонійно поєднуватися з керамічним облицюванням фартуха плиткою «метро».

У цій еклектичною кухні з різноманіттям кольорів і фактур, кам’яна обробка стала значною частиною композиції, яка виникла навколо робочої кухонної зони. Світлий камінь з контрастною темної затіркою виглядає дуже ошатно, привабливо, втім, як і весь кухонний інтер’єр. Керамічна плитка з незвичайним малюнком, блискучі елементи на побутовій техніці, дерев’яні різьблені шафки – все працює на створення святкової, затишної атмосфери.

Нечасто можна зустріти в рамках класичного кухонного інтер’єру облицювання поверхні над робочою зоною в настільки рустикальної, грубуватою манері. За кам’яною обробкою не одразу видно кран, вбудований в стіну над плитою для зручності кухаря – щоб не було необхідності бігати до раковині, яка в рамках просторого приміщення може перебувати досить далеко.

Коли в сучасному інтер’єрі, наповненому блиском нержавіючої сталі кухонної побутової техніки, з’являються природні матеріалу – дерев’яні стельові балки з червоточина і шорсткостями, і кам’яне облицювання простору над плитою, інтер’єр стає неймовірно цікавим, нетривіальним, що запам’ятовується.

Декорування простору над робочою зоною в цій кухні-їдальні приділено особливу увагу. Не тільки кам’яна обробка, але і рельєфне панно з керамічної плитки із зображенням стало окрасою і фокус-центром кухонного приміщення.

Гальковий камінь став зіркою цієї кантрі-кухні в сірувато-рудих тонах. Цікавим і при цьому гармонійним сусідством став союз кам’яної обробки і облицювання фартуха з допомогою керамічної плитки, викладеної «ялинкою».

Ще один приклад органічного поєднання відтінків кам’яної кладки керамічного оздоблення простору над плитою. У поєднання з темним кухонним гарнітуром з дерева, споруда виглядає свіжо і святково.

Контрастне поєднання світлої кам’яної обробки і темної породи дерева, використаного для виготовлення місткого гарнітура кухонних шаф, стали основою концепції інтер’єру цієї класичної кухні. Всі ці відтінки знайшли відображення в матеріалі кухонного фартуха і стільниць острова і обіднього столу.

Ще один образ з контрастним поєднанням світлих пісочних відтінків кам’яної обробки з темними деревними тонами кухонних шаф і майже чорними стільницями. Ковані елементи на люстрі і витяжці надали інтер’єру кухні шарм середньовіччя, унікальності старовинного декору.

Стіни, облицьовані каменем

Цікавим дизайнерським рішенням може стати облицювання однієї з стін кухонного приміщення в якості акцентной поверхні. Якщо розміри кухні дозволяють, то піддатися кам’яної обробці можуть і кілька поверхонь, все залежить від обраної колірної палітри, розташування меблів, великої кількості природного та штучного освітлення.

Оригінальним способом обробки простору навколо вікна стала облицювання поверхонь світлими каменями різних відтінків. Кам’яна стіна стала тлом для невеликих відкритих полиць в тон до основного кухонного гарнітуру. У підсумку класичного виду кухня придбала певний заміський шарм, але при цьому не втратила теплоти кольорової палітри, адже камінь був підібраний в пісочно–бежевій гамі.

У цій кантрі-кухні каменем з мінімальною обробкою облицьовані кілька стін. Світлий відтінок природного матеріалу ідеально збігається з кольором деревини, з якої виконані стельові перекриття і віконні рами. У поєднанні з червоним деревом нижнього ярусу кухонних шаф, весь інтер’єр виглядає унікально, привабливо і затишно.

Рустикальний кантрі з його традиційним поєднанням деревини і каменю знайшло відображення в цій заміській кухні. Рудувато-коричнева, тепла палітра приміщення створює відчуття затишку і комфорту домашньої кімнати для приготування і поглинання їжі.

Цікавим варіантом облаштування просторого приміщення може стати змішання в інтер’єрі елементів стилів інтер’єру і кантрі. Світле простір з великими вікнами може витримати не тільки кам’яну стіну в грубуватому, брутальному виконанні, але і кухонне систему зберігання з досить темної деревини.

Коли темно-сіра кам’яна кладка з одного боку і незвичайне рельєфне оформлення поверхні за допомогою дерева з іншого, зустрічаються з блиском нержавіючої сталі в рамках одного інтер’єру – образ може вийти вельми незвичайний, персоналізований, унікальний.

У поєднанні зі світлими породами дерева і блискучими, сталевими і хромованими елементами побутової техніки, кам’яна кладка виглядає неймовірно доречно, презентативно і розкішно.

Інтер’єр цієї класичної кухні з елементами кантрі нагадує нам про ті часи, коли камінь був самим міцним і доступним матеріалом для будівництва та оздоблення, а меблі для кухонного приміщення виготовлялася виключно вручну, з великою кількістю декору і різьблення. Навіть підвісні світильники в цьому незвичайному приміщенні кухні виконані з імітацією системи свічок.

З допомогою споруд над плитою, облицьованих каменем можна сховати не тільки конструкцію витяжки, але і вмонтувати підсвічування, що привнесе ще більшу зручність в процес приготування їжі.

Комбінування каменю і дерева в оформленні простору над робочою зоною кухні може стати цікавим дизайнерським рішенням для сучасного приміщення і привнести природне нотку в урбаністичний характер приміщення.

Ця еклектична кухня сповнена контрастів – тут і білосніжна керамічна плитка, і кам’яне облицювання стіни, темні дерев’яні елементи та поєднання блиску і темної глибини в забарвленні побутової техніки.

Рустикальна кам’яне облицювання однієї з стін поблизу невеликої кухні в світлій колірній палітрі, стала не тільки акцентом приміщення, але і його родзинкою, розбавивши білосніжні поверхні з вкрапленнями деревних елементів.

Ще один приклад вдалої інтеграції рустикальности кам’яної обробки однієї зі стін демонструє дизайн-проект сучасної кухні-їдальні з невеликою площею.

Ультрасучасна кухня з контрастним інтер’єром гармонійно прийняла у свій дизайн кам’яну стіну в сіро-пісочних тонах. Оригінальним дизайнерським рішенням стала ідея вбудовування побутової техніки і TV-зони в стіну-ширму між кімнатами.

Ще один приклад вдалої інтеграції кам’яної обробки в рамки сучасного стилю кухні, схильного до мінімалізму. Майже дзеркальна поверхня сіруватих підлоги і сріблясті елементи побутової техніки стали сполучною ланкою між білосніжним глянцем кухонних шаф і шорсткістю охристо-сірого каменю.

Прохолодна палітра кухні, наповнене блиском нержавіючої сталі і дзеркальних поверхонь, гармонійно прийняла кам’яну обробку стін з контрастною темної затіркою. Сучасний інтер’єр при цьому не втратив своєї прогресивності, а став лише цікавіше, унікальнішого.

При очевидному різноманітті матеріалів обробки – кам’яні стіни, дерев’яні балки на стелі, мармуровий кухонний острів, сталеві стільниці, скляні поверхні – кухня виглядає просто, лаконічно і строго.

Світлий, пісочно-бежевий камінь з аналогічною затіркою може стати відмінним рішенням обробки стін у просторій кухні-їдальні з еклектичним дизайном, де зібрані як елементи кантрі, так і предмети стилістики бароко і модерн.

Сірий колір каменю відмінно гармонує з рудуватими відтінками дерева кухонних шаф. Прохолодна палітра кам’яної кладки компенсує теплоту деревини, створюючи цікавий зовнішній вигляд кухонного інтер’єру і привносячи різниця фактур.

Камінь на колонах, нішах, арках та інших допоміжних елементах інтер’єру

Пропонуємо вашій увазі кілька варіантів дизайну кухонного простору, в якому було реалізовано оригінальне застосування природного матеріалу в якості обробки різних поверхонь – від оформлення віконних прорізів до підстави кухонного острова.

У цьому кухонному інтер’єрі не тільки підлогове покриття виконано з допомогою кам’яної плитки, але і основа кухонного острова облицьовано природним матеріалом. Подібні просторі приміщення з високими склепінчастими стелями можуть собі дозволити навіть деяку рустикальность елементів оздоблення і конструкції приміщення, дизайн від цього тільки виграє, стає самобытнее, оригінальніше.

Ще один приклад оформлення підстави кухонного острова з допомогою кам’яного облицювання. Такий міцний матеріал здатний не тільки витримати важку мармурову або гранітну стільницю, але і прикрасити інтер’єр.

Оформлення арочного проходу за допомогою каменя в світлій колірній палітрі привнесло в інтер’єр кухні ще більший наліт старовини, якого вдалося домогтися і за допомогою різьблених дерев’яних меблів, кованих світильників, та оформлення поверхні над плитою з використанням ліпнини.

Кам’яна обробка колон з нішами, які буквально вписаний кухонний острів у вигляді прилавка, стали окрасою оригінального кухонного інтер’єру. Система вбудованої і підвісний підсвічування не тільки забезпечує відповідний рівень освітлення, але і дозволяє виділити цікаві предмети декору.

Світла палітра каменю, яким облицьована колона та підстава барної стійки, виступає контрастом до глибоких, темних тонів кухонного гарнітура. Світло-блакитне скло стільниць і в якості вставок на дверцятах кухонних шаф стало примиряє колірним рішенням.

Облицювання каменем різних відтінків всього лише однієї колони стало колірних і фактурних подією в цій класичній кухні, виконаної в світлій гаммі. Оригінальний декор не лише вніс різноманітність в традиційну обстановку кухні, але і уніфікував інтер’єр.

Перед вами яскравий приклад того, як простір робочої кухонної зони може стати центром фокусування загальної уваги. Кам’яна обробка арочної ніші, керамічне облицювання в стилі печворк, блиск величезною витяжки – все працює на створення унікального інтер’єру, який привертає увагу.

Невеликі включення кам’яного облицювання в інтер’єр цієї асиметричної кухні з цікавою конструкцією стелі, привнесли різноманітність в нейтральну обробку приміщення. Рожево-бежеві відтінки поверхонь чудово контрастують з темними кольорами кухонних шаф.

Теги: Кухня