Оформлення кухні повинно бути не тільки функціональним, але і затишним. Адже саме тут за чашкою чаю збирається вся родина, щоб поговорити по душах. Тому дуже важливо в процесі оформлення особливу увагу приділяти цікавого декору. До нього відносяться текстильні підставки, стильні декорації і звичайно ж, картини.

Незважаючи на те, що це досить популярний предмет декору, далеко не кожен знає, на що варто звертати увагу при виборі. Адже дуже важливо, щоб приміщення виглядало гармонійно і ніщо не вибивалося із заданого стилю. Саме тому пропонуємо прямо зараз розібратися в тому, які картини будуть доречні на кухні і в якій зоні вони більш виграшно виглядають.

Правила вибору картини для кухні

У першу чергу варто відзначити, що картини зовсім не обов’язково повинні бути виконані в класичному розумінні. Деколи, навіть неймовірно красиві полотна не підходять для декору такого приміщення, як кухня. Рекомендуємо звернути увагу на розкішні картини, вишиті бісером, цікаві тарілки з малюнком, різні зображення або фотографії в рамках. Все це виглядає дуже привабливо і добре підходить для декору.

Але перш, ніж вирушати на пошуки картини, рекомендуємо оцінити стиль і загальний напрямок кухні. Приміром, простий, лаконічний інтер’єр з легкістю можна прикрасити картину чи малюнком у яскравих тонах. Тобто у однотонному приміщенні з’являться яскраві акценти, які зроблять його більш свіжим і легким.

Любителям класичного оформлення кухні варто придивитися до натюрмортів або пейзажів. Але, якщо кухня виконана в стилі прованс або кантрі, то рекомендації будуть іншими. В даному випадку краще всього виглядають картини із зображенням їжі. Також доречними будуть незвичайні панно в техніці печворк. Для їх створення використовується текстиль і при бажанні можна замовити роботу з додатковими кишеньками для дрібних речей.

Ну і звичайно ж, не можна не відзначити сучасний стиль оформлення кухні. Для великих, просторих приміщень найбільш часто вибирають саме його. У такому разі картини також повинні бути виконані в сучасній манері. Відмінним рішенням будуть футуристичні мотиви і незвичайна абстракція.

Окремо варто поговорити про розмір картини. Зверніть увагу на те, що якщо кухня невеликого розміру, то не варто купувати об’ємні і занадто масивні вироби. Це буде виглядати безглуздо. Набагато краще підібрати кілька маленьких картин зі схожою тематикою і розвісити їх на стіні з невеликими відступами.

Побутує думка, що для кухні з високими стелями варто купувати тільки вертикальні картини. У свою чергу, для більш широких стін більше підійдуть горизонтальні. Частково це дійсно так. За рахунок цього кухня виглядає більш гармонійною. Але все ж припустимі і інші варіанти, адже багато залежить від інтер’єру і оформлення в цілому. Крім того, вертикальні картини допомагають візуально скоректувати простір.

Що стосується сюжету картини, то намагайтеся враховувати думку всіх членів сім’ї. Доведено, що саме оформлення стін має особливий вплив на емоційний стан. Тому потрібно підібрати максимально відповідний варіант, який усім доведеться по душі.

Найбільшою популярністю користується пейзаж і натюрморт. Вважається, що вони максимально нейтральні, тому точно не вплинуть на настрій членів сім’ї. Також на кухні відмінно буде виглядати картина із зображенням грона винограду, чашки кави, келих вина або ж красивою випічки. Але в даному випадку дуже важливо, щоб відтінки були досить насиченими.


Модульні картини на кухню

З кожним роком стають все більш популярними модульні картини. Вони не цілісні, а складаються з кількох сегментів. Залежно від кількості таких частин, картини мають різну назву. Диптих складається всього лише з двох модулів. Найбільш часто такий варіант виконаний у невеликих розмірах. Триптих має три частини. Вони можуть бути однаковими за розміром, але все частіше можна побачити такий варіант, де бічні модулі трохи менше центрального. Виглядає це дуже незвично.

Пентаптих складається з п’яти сегментів. Такі картини найчастіше вибирають для кухні значних розмірів. Саме в такому випадку вони будуть дійсно доречні. Що стосується творів мистецтва з великою кількістю деталей, то вони зустрічаються не так часто.

Часто такі конструкції розміщуються з невеликою відстанню між деталями. Це потрібно для того, щоб картина сприймалася цілісно, але не виглядала занадто громіздко. Також зазначимо, що такі роботи мають досить високу вартість. Але це стосується тільки дизайнерських виробів. Якщо ж ви шукайте більш бюджетний варіант, то зверніть увагу на друковані роботи. Виглядають вони не менш привабливо.

Картини на кухню своїми руками

При бажанні можна зробити красиву картину на кухню своїми руками. Для цього не потрібно володіти талантом художника. Також не варто купувати занадто дорогі матеріали. Відмінною альтернативою можуть бути навіть підручні засоби, які є в кожному будинку.

Найбільш часто для створення шедеврів в домашніх умовах використовуються палички кориці, макарони, а також горох і рис. При бажанні можна використовувати також квасоля, пшоно, горіхи і навіть чай або борошно. Все залежить виключно від вашої фантазії.

Оригінальна і дуже ароматна картина вийде, якщо використовувати кавові зерна. З них можна викласти фігурку у вигляді чашки або ж просто прикріпити в хаотичному порядку. Кожен з варіантів виглядає вельми оригінально.

Якщо ви плануєте зробити об’ємну картину, то рекомендуємо заздалегідь подбати про додаткове декорі. Це можуть бути тонкі стрічки, незвичайної форми ложки, а також різні намистини і гудзики. Також можна використовувати висушену шкірку апельсина і багато іншого. Але перш, ніж приклеювати всі деталі, рекомендуємо заздалегідь розкласти композицію. Тільки тоді, коли зовнішній вигляд вас повністю влаштує можна зафіксувати деталі за допомогою клею.

Для декору кухні зовсім не обов’язково купувати занадто складну і незвичну картину. Звертайте увагу на прості, лаконічні роботи. Саме вони найкраще підходять для такого виду приміщення.

Теги: Ідеї облаштування, Кухня