Зміст

Колір холодно білий. Колірна температура світлодіодів

У світлодіоді світло випромінює спеціальне люмінофорне покриття. Традиційно всі світлодіодні джерела освітлення ділять на три групи по спектру:

 • теплий білий (до 3500к);
 • нейтральний білий (3500к-5200к);
 • холодний білий(вище 5200к).

Умовно ми маємо наступну таблицю колірної температури світлодіодних ламп:

Що таке колірна температура світлодіодних ламп

З точки зору фізики світлова температура це спектр, випромінюваний нагрітим тілом щодо абсолютно чорного тіла. Що значить колірна температура лампи? це колір світіння тіла, розпеченого до відповідної температури.

Відповідно, колір світлодіодних ламп має три градації-жовтий (до 3200к), білий (4000-5500к) і біло-блакитний (вище 5500к). Чим вище температура, тим коротше довжина хвилі випромінюваного світлового променя.

Існують джерела з кольором вище 9000к, але для освітлення їх використовувати неможливо. Ми бачимо предмети завдяки тому, що від їх поверхні відбивається світло. При підвищенні колірної температури довжина хвилі зменшується, чим вона менше тим “гірше” світло відбивається від навколишніх об’єктів.

Якщо в потужний ліхтар поставити світлодіод на 18000к, то сторонній спостерігач зможе помітити його за кілька кілометрів, а ось під ногами він створить пляму лише в десятки сантиметрів.

Індекс передачі кольору і колірна температура

Індекс передачі кольору характеризує можливість сприймати градації кольору. Коли температура світла світлодіодних ламп нижче 3200к колірне сприйняття істотно зменшується. Спробуйте при світлі свічки витягнути з коробки кольорових олівців зелений або коричневий колір. Повірте, завдання виявиться не з легких.

Індекс передачі кольору дуже чітко регламентується для автомобільних світлодіодних ламп, адже при поганій передачі кольору може виникнути ситуація, коли водій не зможе розрізнити полотно дороги і узбіччя.

Колірна температура і якість освітлення

Здавалося б для чого потрібні світлодіоди теплого і холодного кольорів, якщо вони не здатні забезпечити нормальні умови сприйняття.

Однією з основних областей застосування світлодіодів з низькою колірною температурою (2400к — 3000к) – освітлення в «зашумленной» оптичної середовищі. Простіше кажучи, освітлення в умовах поганої видимості.

Візьмемо автомобільну фору. При сильному тумані біле світло через малу довжину хвилі відбивається від водяного пилу, що істотно обмежує дальність видимості. У жовтого світла довжина хвилі в кілька разів більше, вона не відбивається від дрібних предметів, а огинає їх. Тому протитуманні фари в автомобілях роблять жовтого кольору.

У той же час короткі хвилі поширюються без загасання далі. В якості аналогії розглянемо радіохвилі і жорстке короткохвильове рентгенівське випромінювання. Радіохвилю блокує навіть тонкий лист металу, а для захисту від рентгена використовують товстий свинець. Холодне біле світло використовують в системах далекого оповіщення, прожекторах, сигнальних і пошукових ліхтарях.

Теплий білий колір гірлянда. Гід по електрогірляндам-світлодіоди білого кольору: холодний, теплий, екстра-теплий відтінок -, що вибрати?

Швидше за все, вибираючи електрогірлянди, в їх великому різноманітті ви зустрічали як мінімум три варіанти гірлянд білого кольору: холодний , теплий і екстра-теплий відтінки. Як це буде виглядати, в чому полягають основні відмінності, який з них краще підійде для реалізації ваших декораторських задумів – давайте розбиратися разом.

Поняття колірної температури

Колір світіння світлодіодних ламп визначається терміном колірна температура і вимірюється в градусах кельвіна. Що це таке? вчені-фізики вже дуже давно встановили, що кожен колір має пряму залежність від температури. За основу береться умовне “абсолютне чорне тіло” -це фізичне тіло, якийсь предмет – як, наприклад, шматок металу обумовленої форми, яке, розжарюючись до певної температури, видає спектр певного відтінку. Незважаючи на те, що сучасні діоди випромінюють світло не за рахунок нагрівання, даний термін застосовується для точного опису того чи іншого відтінку.

Різновиди світіння електричних гірлянд білого кольору знаходяться в наступному температурному діапазоні:

 • екстра-теплий (extra warm white): 2500-3000 до
 • теплий (warm white): 3000-4000 до
 • холодний (cool white): 6000-7000 до

Як ви бачите, холодній гамі відповідають більш високі значення показників і навпаки. Пояснення дуже просте: з давніх часів тепле жовтувате світіння асоціюється у нас із затишними відблисками палаючого полум’я, з сяйвом західного сонця в золоту годину, а блакитно-біле – викликає асоціації з морозними днями, крижаним вітром, хуртовиною.

Зазвичай виробники новорічної світлової продукції не вказують конкретні параметри температури спектра в характеристиках прикрас, але представлені нижче наочні приклади допоможуть вам побачити відмінності і визначитися з відповідним варіантом.

Давайте розглянемо кожен вид більш детально:

Гірлянди холодного і нейтрального тону.

Вченими доведено, що прохолодне, трохи блакитнувате світіння ламп нагадує освітленість в сонячний полудень і надає тонізуючу дію на організм. Таке світло добре використовувати там, де люди займаються будь-якою діяльністю, так як він активізує роботу головного мозку, покращує концентрацію, не дозволяє розслабитися і налаштовує на робочий лад.

Світлові нитки і сяючі прикраси з холодними білими лампочками чудово підходять для новорічного декору: яскраві білі вогники на гілках ялинки створюють враження, ніби прикрашене деревце крижинками, вони ефектно виглядають на білосніжних і засніжених ялинки, стильно доповнюють композиції зі сніговими декораціями і відмінно підходять для офісів і просторів, оформлених у відповідній гамі.

Гірлянди теплого і екстра-теплого тону.

За словами вчених, комфортний жовтуватий світло надає на людину заспокійливу і розслаблюючу дію, розташовує до відкритого дружнього спілкування і викликає найприємніші асоціації, як, наприклад, з вечірніми посиденьками біля каміна або прогулянкою в променях західного сонця.

Електричні нитки і завіси теплої кольорової палітри неймовірно популярні і використовуються в новорічному декорі по всьому світу частіше всіх інших кольорів. М’яко світяться лампочки на ялинці нагадують вогні запалених свічок, якими ще в xix столітті наші предки прикрашали різдвяні дерева, а приємне оку, жовтувате світіння вогників на вікнах створює неповторну казкову атмосферу і дозволяє відчути диво свята ще задовго до його приходу. Такі світлові рішення прекрасно підходять для оформлення житлових приміщень, ідеально вписуються в святковий декор ресторанів, готелів та інших просторів, де люди проводять дозвілля, зустрічаються з друзями і просто відпочивають.

Ми сподіваємося, що наша стаття допоможе вам без особливих зусиль розібратися в колірних тонкощах світяться прикрас і визначити для себе підходяще. А якщо у вас залишилися сумніви – просто напишіть або зателефонуйте нам, співробітники інтернет-магазину “зимова казка” з радістю зроблять максимум можливого, щоб у вашому будинку загорілися святкові вогні і з’явилося те саме, невловиме і чарівне відчуття свята, що наближається!

Радимо вам також почитати:

Літній майстер-клас з прикраси будинку і ділянки електрогірляндами.

Що таке коннектор і контролер?

Що таке rgb підсвічування?

Різниця між мінілампами, мікролампами і светодидодами.

Холодне біле світло в кельвінах. Колірна температура

Світлом назиается електромагнітне випромінювання з довжиною хвилі від 440 до 700 нм.

Тільки в цьому діапазоні очей може сприймати електромагнітні хвилі. Менші значення відповідають синій частині спектра, а великі значення червоної частини спектра. Хвилі за межами цього діапазону називаються інфрачервоними (іч) і ультрафіолетовими (уф).

Білим світлом людина вважає сумарну складову всіх хвиль видимого спектру. Так наприклад в кольорових телевізорах білий світ утворюється змішанням трьох променів мають різний колір, і навпаки веселка в небі є розкладанням білого світла на складові.

Якісний стан світла прийнято називати колірною температурою.

Колірна температура-це ефективна величина, рівна температурі абсолютно чорного тіла, при якій відношення енергетичних яркостей для двох довжин хвиль його спектра дорівнює відношенню цих же величин дляСпектра досліджуваного джерела світла. Колірна температура (cct-correlated colour temperature) вимірюється в кельвінах (k). Чим вище значення k, тим холодніше світло.

 • дуже тепле світло : 2500-2800 k
 • тепле світло : 2800-3500 k
 • нейтральне світло : 3500-5000 k
 • денне світло : 6000 до
 • холодне світло: 5000 k і вище

Зміни колірної температури є результатом зміни у відносних кількостях випромінювань в синьо-фіолетовій або оранжево-червоній областях спектра.

Людське око має особливість пристосовуватися до зміни колірної температури в діапазоні 3000 к – 10000 к.

Білий теплий або холодний колір. Таблиця поєднання холодних і теплих кольорів в інтер’єрі

Дизайн квартири – процес творчий, цікавий, пізнавальний. При оформленні кімнат потрібно не тільки правильно вибирати будівельні та оздоблювальні матеріали за якістю, але і приділити увагу естетичним характеристикам. Облаштовуючи кімнату, треба правильно вибирати колірне оформлення в залежності від розміру, функцій приміщення, пропорцій стін, стелі, особистих переваг.

Всі кольори умовно діляться по температурі. Правильний підбір кольорів, їх комбінацій дозволяє домогтися дивовижних оптичних ефектів-збільшити, зменшити кімнату, підняти або опустити стелю, зробити клімат кімнати тепліше, затишніше або навпаки аскетичніше. Як же правильно поєднувати теплі і холодні кольори, таблиця комбінування відтінків, основні правила облаштування і оптичні трюки розглянуті в цій статті.

Що таке таблиця кольорів?

Таблиця кольорів-традиційна схема, що показує відносини кольорів і відтінків один з одним. Завдяки їй навіть непрофесіонал по застосуванню квітів легко дізнається принципи поєднання кольорів, вибираючи ідеальні відтінки, контрастні кольори. Таблиця є незамінним помічником при змішуванні фарб, узгодженні правильних пігментів, підборі тонів і включає:

 1. основні і складові кольору;
 2. хроматичні (червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий, їх відтінки) і ахроматичні (білий, чорний, відтінки сірого).

Колірне колесо включає три основні кольори:

 1. жовтий,
 2. червоний,
 3. синій.

До основних кольорів додані додаткові:

 1. помаранчевий,
 2. фіолетовий,
 3. зелений.

Холодні і теплі кольори це які? теплі розташовані в лівій частині колірного колеса, холодні тони — в правій.

Правильний підбір кольорів по відношенню один до одного (відповідно до описів, розміщеними на колесі) дасть відповідь на ключові питання: як отримати ідеальний колір, як комбінувати відтінки, які кольори відповідають один одному і який контраст найкраще?розуміння принципів колориметрії має величезний вплив на професійний дизайн і передачу кольору.

Що дає таблиця:

 • розуміння природи кольорів;
 • знайомство з принципами поєднання відтінків;
 • як розрізняти теплі і холодні кольори, основні і складові;
 • навчання застосування відтінків.

Теплі кольори

Колірна гамма впливає на настрій. Перед оформленням інтер’єру, варто вивчити вплив кольорів на людину .

Чому теплі тони популярні? теплі відтінки кольорів в інтер’єрі викликають у відвідувачів бажання залишитися. В оточенні теплих тонів комфортно відпочивати, приємно проводити вечори з коханими, приймати їжу, творити. Температура інтер’єру може коливатися від помірних ніжних бежевих, коричневих тонів до гарячих оранжево-червоних гейзерів.

Теплі кольори мають такий вплив:

 • стимулюють;
 • роблять кімнату затишніше;
 • додають оптимізму;
 • отруйні тони іноді вважаються агресивними.

Яку палітру вибрати? як вибрати поєднання теплих тонів? нижче представлений наш міні-путівник по “теплій стороні” кольору.

Затишний екрю

Екрю – це поєднання білого з відтінками жовтого, сірого. Це природний відтінок льону, бавовни, піску, бежевий, кремовий і кремово-білий. Екрю м’яко, але ефективно відбиває світло. Завдяки нейтральному тону легко підібрати поєднання бежевого з іншими кольорами . В оточенні тонів екрю важко запалити почуття, вони розслаблюють.

Екрю відмінно проявляє себе в:

 • вітальні,
 • спальні,
 • ванній кімнаті,
 • кухні.

Кольори землі

До палітри кольорів землі відносяться:

 • коричневий,
 • льон,
 • бежевий,
 • оливковий,
 • сірий,
 • жовтувато-зелений.

Вони тоновані, ненав’язливі, елегантні, природні, виділяють приємне, безпечне тепло. Таке середовище допоможе розслабитися, відволіктися від повсякденних турбот.

Кольори землі рекомендуються для будь-якої кімнати:

 • вітальні,
 • спальні,
 • ванній кімнаті,
 • кухні.

Крім того, досить просто підібрати поєднання коричневого з іншими квітами . Коричневий нагадує натуральну деревину, завдяки чому гармонійно поєднується з більшістю кольорів, входить в багато комбінацій.

Сонячний інтер’єр

Жовтий колір дасть інтер’єру дозу позитивної енергії. Існує безліч різних відтінків жовтого:

 • лимонний,
 • медовий,
 • гірчичний,
 • Поєднання жовтих відтінків утворює цікаву композицію. Прекрасно доповнюють її білий екрю з теплими тонами і ніжним сірим кольором.

6500 кельвінів, який колір. Колірна температура світлодіодних ламп або 2700к, 4000к, 6500к, який це колір?

На сьогоднішній день існує три основних типи світіння ламп.у цій статті ми розповімо про те, яке світіння буває у ламп, і як правильно підібрати освітлення для будинку.

Як би дивно це не звучало світло має свою колірну температуру!у вашій квартирі, будинку, офісі або продуктовому супермаркеті через дорогу встановлені лампи і пристрої освітлення.і від того яку колірну температуру вони мають. Залежить ваше сприйняття об’єктів і навіть настрій.давайте ж розберемося в цих цифрових значеннях. – у народі звучить як тепле світіння або теплий білий. – це природно білий, хоча багато хто вважає його холодним білим або холодним світінням, хоча дана температура найбільш наближена до ранкового сонця і сонця в обідній час. :). – яскравий білий або близький до денного світла.

Рис.1

Рис.2

В інтер’єр і екстер’єрі використовують різні типи ламп виходячи із завдань, умов і особистий уподобань людини.у класичному дизайні інтер’єру в основному використовують теплий або теплий білий світ (2700к) для цих потреб ідеально підійдуть світлодіодні лампи. У графі колірна температура поставте галочку “тепле світіння”. Для швидко розвиваючого світу все більше підходить температура світіння в 4000к-4200к, так в hi-tech дизайн-інтер’єрах використовують природно білий світ.і для цих цілей у вас є чудовий вибір світлодіодних ламп, галогенних ламп та енергозберігаючих ламп. Перейшовши за посиланнями в графі колірна температура виберіть необхідне світіння.для офісів, конференц-залів, лабораторіях і для інших високоточних робіт виконуються в приміщеннях використовують яскравий білий від 6000к і вище.при такому світіння мозок і очі найбільш продуктивні і ефективні.

Рис.3

Що таке колірна температура? from elektrostandard.net on vimeo.

Холодне світло лампи. Світло холодного спектра

Світіння в холодному температурному діапазоні близько по сприйняттю оком до світла сонця в зимову пору року. Воно ідеально підходить для робочих зон квартири, офісу. Холодне світло ламп:

 • виглядає більш яскравим;
 • стимулює розумову діяльність;
 • допомагає зосередитися, налаштуватися на роботу;
 • підходить для робочих приміщень з комбінованим освітленням – штучним і природним.

Зверніть увагу! холодне світіння спотворює колірну гамму предметів, пофарбованих в теплі тони. Помаранчевий стане коричневим, жовтий буде здаватися зеленим, червоний – фіолетовим. У той же час зелена і синя палітра стає більш яскравою і глибокою.

Також потрібно враховувати, що кінцевий колір освітлення залежить від забарвлення плафона, колби приладу.

Світильники з високими значеннями колірної температури знайдуть застосування:

 • у зоні умивальника у ванній кімнаті. Холодне світіння бадьорить і стимулює активність мозку, сприяючи швидкому пробудженню.
 • у кухонній зоні. Тут застосовується точкове підсвічування, що допомагає господині підвищити організованість і продуктивність.
 • у великих за площею кімнатах з ультрасучасним дизайном.
 • в робочих зонах і кабінетах для підвищення зосередженості і розумовоїАктивність.

Не варто використовувати лампи з холодним світінням в спальнях і віталень, в яких мешканці квартири відпочивають у вечірній час. Вчені встановили, що блакитне світло уповільнює вироблення мелатоніну – гормону, який відповідає за біоритми і здоровий сон.