Якщо ви посіяли насіння петуній на розсаду в кінці лютого, то приблизно через 7-10 днів насіння проклюнутся і з’являться сходи. З’являються перші сім’ядольні листя. Ще через тиждень можна відкрити кришку з розсадного ящика. Нагадаємо, що петунії садять поверхнево і для кращих сходів паростків накриваються склом або пакетом.

У цей період сіянці повинні отримувати достатню кількість світла. Якщо ваші вікна не південні, то необхідно досвічувати паростки лампами для розсади.

Ще через 7 днів, коли паросткам близько 20 днів після посіву, петунію можна підгодувати універсальним розчинним добривом, яке підходить і для квітів, і для овочів.

Найголовніше для розвитку петуній в цей час — це правильна температура, вологість і освітлення.

Уважно спостерігайте за сходами. Якщо в цей період розсада квітів стала відчувати себе гірше-рослини витягнулися, листя зблідли, міжвузля витягнулися, тоді потрібно вживати заходів. Варіанти, що можна зробити:

 • знизити температуру,
 • зменшити освітленість,
 • підгодувати рослини.

чим підгодувати розсаду петунії до пікіровки:

Найкраще підгодовувати розсаду петуній кальцієвою селітрою або іншими мінеральними добривами, де є кальцій, але немає фосфору та азоту. Кальцій потрібен для розвитку скелета рослини, фосфор і азот, як раз витягають паростки, що нам не потрібно. Підживлення потрібна, тільки якщо сіянці відчувають себе погано.

пікіровка петунії

Коли стануть формуватися 3-4 пара листя на паростках настає час, коли пікірувати петунію після сходів найкраще. Це відбувається приблизно, через 4 тижні, в середньому на 25 — 28 день після посіву насіння, в залежності від умов вирощування і сорту. Тому можна навіть приблизно розрахувати день, коли пікірувати петунію .

як пікірувати розсаду петунії

 • для пікіровки потрібно взяти горщики діаметром 6 см. Краще не використовувати торф’яні горщики для розсади. Грунт в них швидко пересихає, а петунія більше воліє вологий грунт, ніж висушену.
 • наповнюємо горщики землею нещільно, пухко, щоб коріння молодих рослин мали можливість розправитися і прижитися, як можна менше травмуватися. Деякі садівники вважають, що при пересадці паростків потрібно підрізати корінці, але ми вважаємо, що це необов’язково. У будь — якому випадку при пересадці корінці травмуються і цього достатньо для стимулювання розвитку кореневої системи-так правильно пікірувати петунію. Так само не потрібно прищипувати верхівки рослини.
 • поливаємо горщики з грунтом водою, щоб корінці відразу потрапили у вологе середовище.
 • дістаємо паростки з ємності. Добре, коли ємність посадки невелика. Строго для одного сорту рослин. Тоді можна відразу витягнути все паростки разом, не виколупуючи по одному.
 • акуратно відокремлюємо паростки по одному один від одного разом з грудкою землі, намагаючись не пошкодити корінці.
 • у горщику робимо ямку, такої величини, щоб помістилося рослина разом з корінцями і земляним коренем.
 • заглиблюємо і ущільнюємо кореневу шийку, щоб рослина не бовталося.
 • при необхідності додати ще землі і обов’язково полити петунію ще раз. Так відбувається пікіровка розсади петунії в домашніх умовах.
 • після пікіровки, необхідно підписати сорт і назву квітки на покажчику для рослин.

пікіровка петунії з торф’яних таблеток

Торф’яні таблетки-дуже зручний матеріал для вирощування будь розсади і в класичному розумінні слова пікіровка, пікірувати сходи петунії неможливо. Однак, коли у паростка з’являються 3 і 4 лист, місця для коренів в торф’яної таблетці, стає мало. Те, є це момент, коли можна пікірувати петунію і потрібно їх пересадити в більш велику ємність. Технологія, як пікірувати петунію з торф’яних таблеток, точно така ж як описано вище. З відмінністю, що витягувати коріння з торф’яної таблетки не потрібно. Садіть в розсадний горщик підросли коріння разом з таблеткою.

чи можна не пікірувати петунію? можна! якщо ви відразу посадите гранульовані насіння в балконний ящик з відстанню між насінням в 15 — 20 см, або в великі розсадні горщики, де їм вистачить поживного грунту до висадки в сад.

Распікірованную розсаду петунії найкраще тримати при температурі 17 — 19 градусів. Так вона краще приживеться і не витягнеться.

чим підгодувати петунію після пікіровки

Після першої пікіровки необхідно підгодувати петунію фосфором для якнайшвидшого відновлення і розвитку кореневої системи. Він є в багатьох універсальних мінеральних добривах.

коли підгодовувати петунію. підживлення потрібно проводити не раніше того моменту, коли почнуть розвиватися нові листя.

рада. не потрібно надмірно підгодовувати рослини. Все скаже розмір, кількість листя, колір листя, розмір між парами листя. Якщо рослина розвивається добре, то вносити підгодівлі не треба. Багато речей можна виправити, дотримуючись температурний і світловий режим.

пікіровка петунії за місячним календарем

Найкраще для визначення часу, коли пікірувати рослини керуватися станом самої рослини, а не місячним календарем. Однак, для квітникарів, що стежать за положенням місяця на небі, вказуємо дати.