Хтось ще на стадії ремонту замислюється про комору і просить дизайнера проекту обов’язково передбачити це приміщення. Хтось вважає його марним і вважає за краще збільшити житлову площу ще на кілька метрів.

Перш ніж організовувати комору, необхідно подумати — чи потрібна вона вам і що ви там збираєтеся зберігати. Якщо ви вважаєте себе хорошою господинею і любите, коли кухонне начиння завжди під рукою, то комора або хоча б додатковий органайзер для зберігання вам не завадить.

Отже, як і де облаштувати комору, якщо спеціального підсобного приміщення у вашій квартирі немає.

  • буфет. виручити господиню при відсутності комори здатний кухонний буфет. Причому задіяти в ньому можна не тільки полички, але і дверцята. Наприклад, зробивши на них мішечки, в які легко помістити пакети. Закріпіть кілька гачків, а на них повісьте штопори та іншу дріб’язок.
  • відкриті полиці . Цей варіант особливо актуальний на маленьких кухнях. Так господиня без праці може дістати все необхідне, лише простягнувши руку. Дуже зручно. Головне, зробити гарне кріплення для полиць і розташувати їх на такому рівні, щоб вони не заважали вам пересуватися. Звичайно, такий варіант підходить для тих, хто не робить закачування на зиму, так як консервація любить темні і прохолодні приміщення.
  • кухонний острів. не так давно ми писали про кухонні острови. Вони бувають дуже місткими, з великою кількістю поличок і відділень, не тільки відкритих, але і закритих. Комору можна влаштувати прямо в такому острові. Зверху розташувати все, чим найчастіше користуєтеся, а нижню поличку визначити під закачування і овочі.