Є деякі дачні рослини, які продовжать свій життєвий цикл в домашніх умовах. Викопайте їх до настання перших осінніх заморозків. Посадіть в горщики або балконні ящики і поставте на балконі або в будинку на найсвітліше місце. За рахунок тепла в будинку можна продовжити їх цвітіння і плодоношення на кілька місяців.

Квітучі рослини: з дачі – в будинок

1. В першу чергу придатні для перенесення в приміщення справжні однорічники, життєвий цикл яких розрахований на один сезон. Це види, які мають мочковатую кореневу систему і тому добре переносять пересадку навіть в квітучому стані: тагетеси, цинерарія, піретрум дівочий.

2. Багаторічники, які ми використовуємо як літники, можна протримати в будинку практично до весни, та ще й використовувати їх для отримання посадкового матеріалу на наступний рік. Деякі рослини з цієї групи можуть цвісти, хоч і не дуже рясно, всю зиму: пеларгонії (зональна, плющелістная), бальзамін уоллера і новогвінейський, декоративнолістние колеуси. Щоб рослини через нестачу світла сильно не витягнулися і не захворіли, необхідно досвічувати їх або, якщо такої можливості немає, мак-симально знизити температуру (бажано до +10 °с). Оптимальне місце для них – утеплений балкон або лоджія, веранда.

3. Крім перерахованих культур, до цієї групи можна віднести петунію кущоподібну, агератум, левиний зів, бегонію всегдацветущую, посівні жоржини (низькорослі сорти), остеоспермум.

При дотриманні температурного режиму ці культури можна тримати в домашніх умовах до весни, потім в березні – квітні зробити сильну обрізку пагонів, які витягнулися за зиму, а відростають після обрізки пагони використовувати на живці. Також можна буде і повторно використовувати самі маткові рослини. За такою технологією найчастіше розмножують пеларгонії, бальзаміни, сорти махрової петунії.

4. Досить довго можна милуватися цвітінням бегонії бульбової, але до грудня і у неї настає період спокою. Бульби краще зберігати в тирсі або піску при температурі +10…+ 12 °с.

Бальзамін в кімнатній культурі

5. Популярні ампельні рослини, які використовуються для вирощування в підвісних кашпо, – плектрантус колеусовидний, геліхрізум черешковий, іпомею їстівну, калібрахоа, сцеволу приємну, бакопу – зручно відвозити з дачі, так як при вирощуванні в контейнерах вони не вимагають пересадки.

Оптимальне місце для зберігання – світле і прохолодне (+10…+ 12 °с). Дорослій рослині такий переїзд може продовжити цвітіння на кілька місяців. Але, якщо необхідно зберегти маткові рослини, з яких навесні буде зручно брати живці, фахівці радять використовувати не дорослі рослини, а живці, які можна укоренити в серпні – вересні і також зберігати їх разом з дорослими рослинами. Живцювання пройде ефективніше з використанням стимуляторів коренеутворення («гетероауксин», «корневин»).

6. Вічнозелені і зимозелені види можуть перезимувати у нас вдома, але також за умови прохолодного змісту і світлого місця. Пересадити в горщики можна невеликі рослини – гейхери, барвінки, будри плющелістние, толмии мензіса, почвопокривні седуми.

Що стосується багаторічних квіткових культур, то більшість з них – листопадні види, зимуючі без надземної частини, тобто для нормального розвитку їм потрібен період спокою, тому забирати їх додому безглуздо.

Город круглий рік: які овочі забираємо додому

1. Створити справжній літній куточок на підвіконні можна, захопивши з дачі деякі пряно-ароматичні культури. Наприклад, розмарин (до того ж він не зимує в умовах середньої смуги), чебрець, м’яту, ісоп.

практично всі ці культури виділяють фітонциди, таким чином покращуючи атмосферу в будинку. Крім того, кілька листочків, доданих в чай або м’ясне блюдо, значно поліпшать їх смак. Щоб урожай був постійним, рослини доведеться досвічувати з жовтня по березень. Добре переносить пересадку базилік.

За допомогою постійної прищіпки можна домогтися гарного врожаю ароматної зелені всю зиму. Звичайно, не варто сподіватися, що прирости будуть, як влітку, – пагони будуть значно тонше, листя – дрібніше, але аромат і смак збережуться. Можна пересадити в горщики і захопити додому листові салати, особливо якщо посіви проводилися в серпні і рослини ще невеликі.

2. З овочевих культур лідирують низькорослі помідори-черрі, низькорослі гострі перчики, баклажани. Пересаджувати з грунту їх необхідно обережно, з великою грудкою землі. У перший час після пересадки утримувати не на сонячному, але в світлому місці. Для кращої приживлюваності накрити целофановим пакетом приблизно на 7-10 днів. Для тривалого плодоношення також буде необхідна досветка. Для зручності такі культури можна відразу, ще влітку, вирощувати в контейнерах. Тоді процес переїзду буде зовсім безболісним і не травматичним.

Цибулинні рослини в очікуванні нового сезону

За допомогою цибулинних рослин можна не продовжити літо, а наблизити весну. Залиште невелику кількість цибулин тюльпанів, нарцисів, крокусів, мускарі при посадці восени. Найкраще для цього підходять ранні сорти. Заберіть їх додому і в кінці жовтня – початку листопада посадіть в ємності з субстратом, можна комбінуючи один з одним. Накрийте целофановим пакетом. Поставте ємності в холодильник, оптимальна температура- + 5 °с. Тримайте їх при такій температурі до початку появи проростків, після чого перенесіть в світле місце, наприклад на підвіконня. Перші 7-10 днів тримайте рослини накритими ковпаками з білого паперу, щоб квітконоси трохи підтягнулися. Після цього забезпечте нормальне освітлення і температуру на рівні +18…+ 20 °с.

Ну ось і весна, хоча за вікном ще заметіль і сніг!