Якщо брати до уваги будівництво приватного будинку, то, безумовно, провідне місце займає будинок з мансардою, постійно набирає популярність і звертає на себе все більше уваги. Причиною цього є його конструкція і приховані можливості по збільшенню корисної житлової площі. Особливістю є те, що витрати на будівництво стають набагато менше, ніж при звичайному будівництві будинку з такою ж площею.

Організація простору

Мансарда – горищне приміщення, що використовується і облаштовується в якості житлової кімнати або декількох кімнат. Традиція використовувати мансарду як житлове приміщення з’явилася ще сотні років тому, коли люди з бідних сімей були змушені жити на горищі. Сьогодні ж все стало трохи інакше, і сучасна мансарда має великий запас функціональності, практично замінюючи цілий поверх будинку.

На такому горищі можна облаштувати спальню, зробити панорамні вікна, або ж спорудити спортивний зал для активного проведення дозвілля. Крім того, мансарда часто дуже простора і запускає в себе великі потоки природного світла, тут можна зробити особистий кабінет, велику ігровий майданчик для дітей. Дизайнери радять замислитися і над варіантом, щоб тут облаштувати санвузол, що дозволить заощадити простір на першому поверсі будинку, зробивши кухню і вітальню більш просторими для прийому гостей або галасливих компаній. В цілому все залежить від фантазії хазяїна і його фінансових можливостей.

дом с мансардой и кованной отделкой дом с мансардой и открытой площадкой для отдыха

Плюси і мінуси будинку з мансардою

Будівництво будинку з мансардою має ряд переваг у порівнянні з іншими типами будинків, адже не дарма такий тип споруди стає все більш популярним. Серед переваг слід відзначити:

 • Економічна вигода. Будівельні роботи не дуже дорогі, а використання мансарди в якості житлових кімнат дозволить заощадити суттєві кошти.
 • Збільшення площі. З допомогою мансарди корисну площу можна істотно збільшити, тут головне правильно використовувати горищне приміщення.
 • Простота установки. Спорудити мансарду справа не складне, проводити системи комунікації сюди просто, достатньо лише простягнути їх з першого поверху будинку.
 • Зменшення теплових втрат. За рахунок хорошого облаштування та утеплення мансарди можна домогтися меншої втрати тепла, що спричинить за собою істотну економію грошей.
 • Поступове вливання коштів. Якщо не вистачає грошей на облаштування мансарди, то це не біда, адже для проживання є перший поверх, а горищне приміщення можна оснащувати поступово.
 • Варіативність. Як саме використовувати мансарду і що тут спорудити – це справа вибору кожного в залежності від його переваг. На горищі можна зробити і спальню, дитячу і навіть більярдну, все це залежить лише від того, що буде більш вигідно і цікаво для мешканців будинку.

Переваги такого будинку ми розглянули, тепер можна поговорити і про існуючі недоліки:

 • Відповідність нормам. Будинок з горищем зобов’язаний відповідати встановленим нормам і вимогам, інакше будинок буде промерзати, а термін його експлуатації може істотно скоротитися.
 • Установка мансардних вікон. Використання таких вікон задоволення дороге, так як вони мають специфічний профіль, а також не так просто встановлюються, тому вони можуть бути в два рази дорожче, ніж звичайні вікна.
 • Погіршення природного освітлення. У зимовий період сніг це справа звичайна, якщо ж опадів буде занадто багато, то вони просто завялят вікна, а отже, природне освітлення буде зіпсованим.

дом с мансардой оригинальной планировки идея для загородного дома с мансардой

Особливості

Якщо на мансарду робиться велика ставка і їй приділяється важлива роль, то потрібно подумати про особливості та врахувати їх для того, щоб горище не був просто холодним приміщенням.

Особливості:

 • Теплоізоляція. Потрібно подбати про те, щоб тут не було холодно, інакше в зимовий час тут неможливо буде знаходитися.
 • Гідроізоляція. Потрібно ретельно підійти до цього питання інакше з’являється ризик, що вода під час дощу або снігу почне потрапляти всередину будинку, а це в принципі неприпустимо.
 • Правильне використання матеріалів. При будівництві потрібно використовувати легкі оздоблювальні матеріали та меблі, так як велике навантаження спричинить за собою тріщини у фундаменті та стінах.
 • Цілісність простору. Найкраще робити мансарду цілісної, якщо ж потрібно розділяти її на кімнати, то в якості роздільної стіни краще використовувати гіпсокартон, так як він легкий і досить міцний.

красивая мансарда для комфортного отдыха

Утеплення мансарди

Для того щоб можна було використовувати мансарду як житлову площу потрібно подбати про додаткової теплоізоляції. Монтаж утеплювачів має свої труднощі, так як потрібно все утеплювати максимально якісно, не можна забувати про утеплення фронтонів і ендова. Потрібно вибирати матеріали, що мають хороші пароізоляційні показники, важливо враховувати екологічність матеріалів, їх сумісність з можливістю проживання у такій кімнаті. Краще всього довірити цю справу фахівцям, так як помилка призведе до великих фінансових втрат і неминучим проблем.

Інтер’єр горищного приміщення

Зараз самим модним варіантом стане оформлення мансарди в стилі кантрі, еклектики або шале. Балки при таких стилях залишаються відкритими, меблі встановлюється дерев’яна, ручної роботи або з різьбленням. Вікна залишають відкритими, робиться акцент на в’язані пледи, а підлогу прикрашають шкурами тварин або дорогими килимами.

Сімейні пари дуже часто віддають перевагу романтичному провансу з рожевими тонами, світлими меблями і великою кількістю декору. У такому разі стіни обшивають гіпсокартоном, після чого вони піддаються фарбуванню, вікна прикрашаються шторами, а полки на стінах заставляються сувенірами і іншими дрібничками.

В цілому розстановку меблів можна робити, враховуючи особисті смаки та побажання, однак важливо при цьому орієнтуватися на особливості планування і даху.

Нюанси, які необхідно враховувати:

 • При двосхилому даху установка шафи неможлива, доведеться вигадувати щось інше (шафа можна замінити полицями або комодом).
 • Установка сходів – один з обов’язкових етапів яким потрібно приділити пильну увагу. Потрібно продумати розташування сходи так, щоб вона була максимально корисною, але при цьому займала мінімум простору, до того ж, потрібно подбати про безпеку, виключити ризики отримання травм.
 • Освітлення. Потрібно зайнятися не тільки природним, але і штучним освітленням. Якщо правильно поєднувати їх і добитися хорошої освітленості, то можна привнести нотку оригінальності і легкого шарму, що зробить це приміщення улюбленою частиною будинку.

Теги: Заміський будинок