Приватний будинок – це територія, де можна дати волю своїм талантам, створити щось нове та цікаве, побудувати оригінальну споруду або ж покращити наявну. Природно, що кожен власник приватного будинку з власною земельною ділянкою намагається максимально облагородити свою територію і підвищити загальний рівень її комфорту.

Для того щоб реалізувати себе власники використовують архітектурні форми споруди, одними з яких є навіси. Якщо подивитися в інтернеті фото, то можна зрозуміти, що вони можуть бути не лише практичними, виконуючи свої прямі функції, але і дуже цікавими зовні, створюючи родзинку на ділянці.

Етапи будівництва навісу своїми руками

Для того, щоб зайнятися будівництвом навісу на території приватного будинку своїми руками необхідно ретельно підготуватися до цього і дотримуватися загальноприйнятої послідовності, що полягає в наступному:

  • створення проекту, креслення;
  • попередня підготовка матеріалів, що будуть використовуватися;
  • підготовка інструментів, необхідних для проведення робіт;
  • підготовка ґрунту, вирівнювання поверхні;
  • установка і бетонування опор навісу;
  • установка повздовжніх балок між опорами;
  • настил і кріплення даху (профілю або іншого матеріалу).

Такий тип прибудови є атрибутом комфорту і затишку, який гарантує проведення запланованих раніше заходів на свіжому повітрі, незважаючи на примхи погоди. Зараз на ринку у вільному доступі пропонується безліч різних якісних матеріалів, а значить, їх можна придбати і використовувати для створення споруди. Підключивши трохи фантазії і реалізувавши свої бажання, власник приватного будинку здатний не тільки зробити плановану споруду, але і зробити її оригінальною, стильною і вишуканою.

Конструкції навісів, залежать від сфери їх застосування

В першу чергу навіс — це засіб захисту, що захистить певну територію від дощу і снігу, падаючих листя і жарких променів сонця. Отже, їх розташування на території приватного будинку буде оптимально там, де передбачаються зони відпочинку або ж ділянки найбільшою «прохідності» (там, де людина проходить найчастіше).

Навіс «козирок»

Цей тип навісу самий основною і, напевно, найважливіший, адже він служить засобом захисту від дощу і снігу біля вхідних дверей. Також він дуже важливий з-за того, що може захистити поріг або сходинки від налипання мокрого снігу та утворення льоду, здатного спричинити за собою болючі падіння, удари і травми, а іноді навіть переломи. Саме тому слід приділити йому особливу увагу, ретельно продумати довжину його виступу і ширину таким чином, щоб убезпечити себе від можливих проблем. Підтипом такого навісу є прибудова над терасою, яка фіксується однією стороною до стіни будівлі. Під навісом можна розташувати меблі, столик, барбекю або невелику зону відпочинку для комфорту мешканців приватного будинку.

Так як даний навіс фактично є додатковою частиною будинку, виконують його з матеріалів, що відповідають основній споруді. Якщо будинок дерев’яний, то і навіс виконується з бруса, якщо ж цегляний, то підійде металеве покриття. Крім цього важливо враховувати зовнішню гармонію і колірне відповідність, щоб на завершення будівництва будинок та навіс виглядали як єдине ціле.

Навіс-прибудова

При належному бажання можна створити навіс у дворі приватного будинку таким чином, щоб він захищав усю територію починаючи від хвіртки і закінчуючи порогом для входу в будинок або до будь-якої з інших будівель на території. Цей тип конструкції досить масивний і габаритний, являє собою цілу прибудову, одна її сторона кріпиться до будинку, а друга встановлюється на опори. Основна їх перевага полягає в тому, що можна безперешкодно пересуватися по захищеним доріжках в будь-яку погоду, а взимку ці доріжки не потрібно очищати від снігу. Навіс, прибудова також може бути стаціонарного типу (триматися з обох сторін на опорах) або ж змішаний варіант.

Навіс над басейном приватного будинку

При такому типі навісу найкраще буде конструювати закриттів варіант «тепличного» вигляду. Якщо в конструкції використовувати розсувні елементи, то ними можна буде управляти, відкриваючи секції в жаркий час і закриваючи їх під час вітру або дощу. Оптимальним варіантом будуть прозорі покриття, які не завадять огляду і створять приємне естетичне враження.

Навіс, альтанка

Це один з найбільш улюблених типів навісу у всіх власників будинків, який може виконуватися в будь-якій зручній формі: коло, квадрат, багатогранник і т. д. Такі навіси оптимально розміщувати в найбільш мальовничій зоні ділянки або ж на невеликій височині. Також альтанка може бути відкритого типу, в такому випадку достатньо опор і самого даху, що буде захищати від поганої погоди.

Навіс над ігровою зоною або дитячим майданчиком

Цей варіант є затребуваним серед сімей з дитиною, яка любить гратися на свіжому повітрі. Всім відомо, що навіть у погану погоду дитини досить складно утримати в будинку, а значить, слід сконструювати спеціальний навіс, розташувати його над пісочницею, гойдалками або турніками для того, щоб захистити дитину від «капризів» погоди. Також варто відзначити, що навіс продовжить термін служби ігрової зони, захистивши дерев’яні споруди майданчика від опадів.

Навіс для захисту авто

Це оптимальний варіант споруди для тих, хто не має достатньо вільного простору на території приватного будинку та не може дозволити собі будівництво гаража. Також такі навіси можуть послужити захистом для автомобілів гостей, які будуть спокійні за своє авто, поставивши його під спеціальний навіс. Основна перевага цього навісу – економічна вигода, адже побудувати гараж значно складніше і дорого з фінансів.

З чого зробити навіс у дворі приватного будинку?

В незалежності від функцій навісу він не має надто складної конструкції, що складається з опори, каркаса і даху. Матеріали необхідно вибирати у відповідності зі стилем будинку і загального ландшафтного дизайну. В якості опор можна використовувати дерев’яні бруси, цегляні стовпчики або сталеві труби. Для каркаса краще всього використовувати дерево або металопрофіль. Для покрівлі використовується матеріал, аналогічний тим, що використовувався на інших будовах. Оптимальними варіантами покрівлі будуть: пластик, полікарбонат, профнастил та металочерепиця.

Навіс з профнастилу

Саме профнастил вважається оптимальним для покрівлі навісу, так як він простий в монтажі, недорого коштує, володіє високою щільністю і довговічністю. Крім того, цей матеріал практичний і вдало поєднується з будь-якими іншими використовуваними матеріалами.

В залежності від конструкції виділяють такі типи навісів: одне і двосхилі, арочні. Арочний тип є найскладнішим, але і виглядає більш привабливо. Рідше використовується двосхилий тип конструкції.

Навіси з металопрофілю

Головною перевагою цього матеріалу є його легкість і сполучуваність з іншими матеріалами. Це якісний, надійний і міцний матеріал, що здатний прослужити дуже довго, за умови, що за ним правильно доглядати. Під поняттям доглядати мається на увазі спеціальна обробка покриття антикорозійними засобами або фарбами, що містять подібні елементи в своєму складі.

Дерев’яні навіси

З часом такий тип покрівлі стає все більш популярним, так як створює враження єдності з природою і навколишнім ландшафтом. Сфера застосування дерев’яного навісу ніяк не обмежена, він може використовуватися для будь-якого типу, будь це прибудова або стаціонарний навіс.

Основна перевага і гідність полягає в тому, що дерево добре піддається обробці, а значить можна створювати оригінальні форми і сміливо втілювати свої дизайнерські задумки. Важливо пам’ятати, що дерево необхідно обробляти захисними розчинами, що убезпечать брус від комах і гниття.

Теги: Дача, Заміський будинок, Екстер’єр