Хто не чув про Пантеон в Римі, африканських хатинах, ескімоським юртах? Всі ці конструкції мають одну спільну рису — вони круглі. Практично на кожному континенті швидко розвивається будівництво квадратних або прямокутних житлових проектів, але круглі будинки, добре відомі з давніх часів, як і раніше надихають архітекторів. Проте останні тенденції в мистецтві будівництва будівель показують, що сучасний круглий будинок може бути інноваційним, економічним і функціональним. Познайомтеся з цікавими проектами будинків кругло форми, які надихнуть вас на зведення такого житла.

Круглі будинку: фото найцікавіших проектів

На початку «людства» люди шукали притулку в круглих печерах. Чому б не повернутися до коріння зараз? Було б здорово жити в круглому будинку. Конструкції у формі півсфери активно зараз створюються. Серед таких будівель сьогодні є красиві, ексклюзивні пропозиції, але також скромніші, зачаровуючи своєю оригінальністю.

Житловий будинок круглої форми — оригінальне рішення сучасності

Архітектура XXI століття не знає кордонів. Ви можете будувати будинки з соломи і глини, льоду і заліза. В даний час створюються все більш складні проекти. Сучасні купольні будинки побудовані з різних матеріалів. Деякі з них більш екологічні, інші, навпаки, складаються з інноваційних збірних елементів. Але існує одна риса, яка характерна для всіх — у них є купол, домінуючий над тілом будівлі. Круглі будинки виглядають досить дивно, але цікаво і привабливо.

Круглий будинок під ключ: чому люди сьогодні воліють такі конструкції для життя?

Власники круглих будинків кажуть, що їх власність має дві важливі особливості: практичність та дешевизна. На етапі будівництва купольні будинки на 30% дешевше традиційних, прямокутних житлових приміщень. У такого будинку немає даху і в водостічних жолобів. Все це одна велика дах. Вони виглядають невеликими зовні, але вражають просторим інтер’єром всередині. Інноваційні будинки не вимагають фінансових витрат, пов’язаних з поточним ремонтом і дешевше в опаленні.

Круглі конструкції — будинки майбутнього

Будинок має 600-річну гарантію! Звучить неймовірно, але це незвичайне рішення дійсно працює! Круглий будинок здатний витримати будь-які урагани і землетруси. У куполи є одна безпомилкова особливість, яку можна досягти в традиційній квадратної будівлі, він здатний накопичувати енергію всередині, завдяки чому позитивно впливає на людей, які проживають всередині. Так, цілий будинок — це спосіб бути оригінальним!

Особливості будівництва круглого будинку

Круглі будинки трапляються не часто, але вони в останні роки стали більш затребувані в якості приватного житла. У більшості випадків такі будівлі будуються на підставі технології надувних, залізобетонних скелетів. За повідомленнями, забудовники надають 600-річну гарантію на круглі будинки! Споруда створюється на кільцевому фундаменті з посиленням. «Роздування» скелета триває шість тижнів і вимагає постійного контролю над ударними пристроями. Внутрішній каркас покритий пінополіуретаном, який є ізоляцією для всього куполи та опорою для зміцнення цілого, потім він розпорошується бетоном зовні. Вся конструкція займає близько 10 місяців. Ця тверда, фіксована і довговічна споруда, яка має багато переваг:

  • стійкість до руйнування з боку погодних умов;
  • швидкість будівництва;
  • економія тепла і тепла;
  • відсутність традиційної покрівлі та фасаду часто;
  • відмінна теплоізоляція.

Круглий приватний будинок з дерева

Сучасні компанії пропонують будувати дерев’яні круглі конструкції, так звані купольні будинки. Будинок дешево зводити, а його форма дозволяє знизити витрати на опалення та охолодження на 50%. В середині зазвичай є тільки одна кімната. Подивіться, як цей будинок може виглядати зсередини.

Будинок як монолітний купол

Монолітні купола виконані з твердого бетону, геометрично ближче до ідеальної половині сфери. Вони мають компактний і суцільний навіс. Тому зведення будівель з використанням такого купола робить їх більш довговічними і стійкими до всіх зовнішніх чинників. Монолітні будинки можуть бути побудовані на поверхні, а також частково заглиблюватися в землю.

Будівництво круглих будинків — погляд у майбутнє з зверненням до коріння

Ідея будівництва круглого будинку має зростаючу кількість прихильників у всьому світі. Будівлі сферичної форми — це свого роду повернення до природи. Наявність такого екстравагантного об’єкта, безсумнівно, набагато більш економічно, ніж традиційні прямокутні будівлі, вкриті традиційної дахом. Прихильники так званого «Круглого міста» акцентують на тому, що в минулому люди сиділи в колі біля вогнища, що утворювали великі громади, де спілкувалися один з одним. Кругові міста також мають дотримуватися первісним принципом так званого загального блага. З незапам’ятних часів людина будував будинки у вигляді сфери. Будівлі на колах засновані на ідеї повернутися до близькості, до побудови позитивних відносин в успокаивании, зцілення і додавання енергії. Коло — це божественний символ, ідеальна форма. Круглий будинок — це житло, яке піклується про вас!

Круглий будинок всередині — функціональність і економія

Цікавим і практичним є внутрішнє облаштування круглого будинку. Проект може здатися зовні не дуже привабливим, але всередині він приголомшливий, а також дуже практичний і бюджетний. Якщо ви цінуєте великий простір, напівкруглі кімнати і містку вітальню, то цілий будинок-сфера — ваш ідеальний вибір.

Сучасні круглі будинки трохи схожі на об’єкти з науково-фантастичних фільмів. Однак, звертаючись в минуле, архітектура такої форми користувалася попитом ще з незапам’ятних часів завдяки своїй практичності, зносостійкості і зручності. Круглі будинки — архітектура майбутнього. Отримаєте дозу натхнення в чудових фото-ідеї. Оригінальні споруди не тільки гарно виглядають, але і достатньо швидко будуються, а служать не одне століття, захищаючи своїх мешканців від різних природних катаклізмів. Подумайте, можливо, будинок-бункер круглої форми — мрія всього вашого життя.

Теги: Екстер’єр