Дилему у виборі дизайну кухні необхідно вирішувати з позицій практичності і комфорту з конкретним обґрунтуванням мети. Оформлення в традиціях модерну відповість всім побажанням господинь і стане лобним місцем сім’ї. Мінімалістська концепція — вдалий синтез ідей, запозичених з класики та хай-теку, ілюструє актуальні тенденції моди. Приводом для детального розгляду складових стилю, стала об’єктивна реальність, яка переконала в його універсальності. Модерн надовго прописався в сучасних кухнях і не збирається здавати лідерських позицій.

Принцип заснований на побутовому функціональності, узгодженості внутрішньої організації і нетипових рішеннях, деколи виходять за умовні межі стилістичних правил. Сюжет будується в тісному союзі дизайну, прогресивних можливостей технологій і умов конкретного проекту.

Напрямок постійно розвивається, і пропоновані варіанти інтер’єрів вражають творчим різноманіттям. Модифікація конструктивних частин, розширення ряду облицювальних матеріалів і їх цікаві тандеми визначають пріоритетність вибору тих, хто віддає перевагу порожні блискучі поверхні і цінує важливість технічного оснащення. У модерні гаджети стають частиною дизайну. Колір їх корпусів може зливатися з фасадами або контрастністю надавати простору експресії.

В цілому, модерн – універсальний шаблон у руках дизайнера з перспективою творчого розвитку. З допомогою запатентованих ідей і власного креативу інтер’єру можна надати «родзинок» і зробити кухню ексклюзивною.

Аргументи і факти на користь модерну

Стиль заслуговує уваги з багатьох причин. По-перше, можливістю реалізації задумки в будь-якому форматі. Стіна не загубиться в просторах великого периметру і легко впишеться на кухні з обмеженим метражем. Для вражаючого результату потрібно лише застосувати грамотну тактику розміщення інтер’єрної групи. Г-подібна і лінійна розстановки скоректує недоліки маленькій площі. Версія з островом, дворядна експозиція стануть центром уваги периметра. Навісні шафи і габаритні секції, розміщені вздовж стін, підкреслять перевага великої площі. Обідня група в центрі дозволить говорити про вдале поєднання робочої зони та їдальні.

По-друге, модерн демократичний в сенсі ліній, конфігурацій корпусів і допускає широкий спектр відтінків, що мають вагоме значення для дизайну, що дозволяє відійти від стереотипів і привнести новизни.

Стильова своєрідність позначене чіткістю форм і ліній, що цитують класику. Однак не виключається пластичність ар-нуво, зафіксованого на фігурних фасадах і овальних кутах і не спростовуються фактурні суміщення. В даної концепції найбільш часто експлуатуються блискучі поверхні і прозорі матеріали.

Наслідком нового часу стали інші запити, що відбилися на інтер’єрних уподобаннях людей, щодо яких коригуються стилістичні норми. Дизайн можна витримати в одній гамі та вирішити задачу більш цікаво, ігноруючи одноколірну монополію.

Ставлення до кольору в модерні не так категорично, як в хай-теке. Хоча, судячи з актуальних пропозицій меблевої індустрії, останній згоден на компромісні рішення.

Гарнітури різних цінових категорій і комплектацій зовні бездоганні, обумовлені поруч декоративних моментів, що дозволяють мати власне «обличчя».

Пропозиції від дизайнерів і виробників

Облицювання фасадів – окрема тема в дизайні кухонь. Колекція технологічних матеріалів радує діапазоном вибору. Якщо не по кишені меблі з натуральних основ, виручить її «ксерокопія». Імітація з точністю продублює структурні особливості зрізу і здивує реалістичністю зображення.

Як ніколи затребувані оздоблення шпоном та емалями, фарбовані панелі і, звичайно ж, продукція з масиву. Заводські комплектації і меблі на замовлення впишуться в будь-який простір. Судіть самі, яким розкішним виходить дизайн з участю кольорового пластику, каменю, дерева.

Відбивають світло полімери, лаковані або покриті плівкою фасади потрібні для створення об’ємного простору. Сріблясті металеві фасади, не дивлячись на зовнішню презентабельність, солідарності інших ідентичних предметів сформували б «казенні» відчуття. Типово чоловічий інтер’єр навряд чи зігріє душу теплом будинку.

Сталь, алюмінієві профілі на дверцятах, які виконують функцію ручок, скло, фрагментарні позолочені вставки, блискучі міддю і сріблом корпуси світильників — модні напрямки цього року. Кольорові фасади, яскраві плями текстилю та аксесуарів додадуть теплих ноток арктичного периметру.

Блискучі масивні ніжки барних стільців, прозорі пластикові сидіння вздовж острова, суцільна стіна з модулів, складна схема освітлення — одна з оптимальних версії кухні в стилі модерн. Вітаються холодно-теплі поєднання, виразні відтінки домінуючого кольору, темно-світла контрастність.

Вініловий ламінат на фасадах – модна облицювання з гарантією довгої експлуатації. Привертають гідні вигляд і адекватна ціна. За словами експертів, майбутнє за патированными плівковими фасадами.

Оздоблювальні матеріали – підмога для здійснення будь-яких проектів і можливість подивитися на звичні речі з іншого ракурсу. Підлога з керамічної плиткою, не буде виглядати банально, якщо викласти композицію і підсвітити нижнім світлом. Янтарна крихта, травертин, штучний онікс і ряд доступних імітацій виглядають чудово. Камені готові прикрасити підлогу і фасади і своєю присутністю підтвердити унікальність будь-якого проекту. Так, тессера легко розфарбують орнамент і додадуть яскравості малюнка, підкресливши красу композиції. Стільниці та підвіконня з аналогічних матеріалів практичні та естетичні.

На смак і колір

Дизайнерська лояльність передбачає простір для творчості і матеріалізацію будь-яких ескізів. Модулі у висоту стіни, витягнуті пенали у різних комбінаціях з ящиками, поздовжній ряд тумб, варіації компонувальних предметів забезпечують кухні унікальність.

Шорстка поверхня кам’яних стін, що відрізняється на тон-два підлогове покриття, вбудована техніка в панель, світлі модулі, килим під стати панорамі злилися в одній тональності. Кухня виглядала блідою, якщо б не футуристична люстра над столом. Часто достатньо одного штриха, щоб видозмінити простір.

Мінімалістський дизайн любить темно-білу гаму і в усьому дотримується геометрії. Складно назвати сюжет банальним, де композиція побудована на колористичному протиріччі. Біла меблі з фрагментами чорного на шоколадному фоні, об’ємні ручки, дерев’яні панелі на всю стіну, футуристичні лампи, витяжка в тон залишають враження гламуру.

Якщо хочете яскраву світлу кухню, але боїтеся експериментувати, покладіться на адаптовані схеми. Нерозлучна чорно-біла пара з включенням сонячного кольору виправдає всі очікування. Нічого особливого, але який ефект! І знову ж є можливість переконатися в тому, як дрібниці створюють цікаві враження. Креативні ніжки табуретів чудово впоралися з завданням декору.

Стіна з аскетичним дизайном шаф буквально зливається зі стінами. Колірна односкладовість фону візуально додає простору кімнаті. Вертикальна шпалера з рослинами чудово впоралася з декором, нестандартно озеленив площа. Замість неї допустимо використовувати флористичну заставку саду, що займає весь віконний отвір.

Різні погляди на звичні речі

Своєю присутністю дерево здатне компенсувати мінімалізм і додати елегантності. Коричневі фільонки секцій виглядають самодостатньо і, у відображенні металевих корпусів протилежного боку, складають шикарну експозицію. Незважаючи на габарити меблів, параметри не обтяжують враження.

Один з улюблених варіантів росіян – кухня-модерн під дерево, нагадує класику і виконана в сучасному аранжуванні. Схожі моделі поза конкуренцією і моди. Теплі кольори адаптованого варіанту пестять погляд. Декоративні панно, тандем теплих і холодних кольорів, відсутність атрибутів, висока функціональність не викликає претензій у домочадців всіх поколінь.

Бо у кожного рішення є своя альтернатива, верхню частину кімнати допустимо оформити інакше. Слід оцінити естетику навісного стелі і взяти на озброєння перспективну ідею.

І все ж, монополія коричневих фасадів залишилася в класичних інтер’єрах. В сучасних комплектаціях допускається до 3 різних відтінків. Із стінами кольору топленого молока органічно римуються дверцята із масиву з сірими мармуровими стільницями і яскравим набором стільців.

Якщо ви не прихильник стерильного простору, монохромність може швидко набриднути. Тому варто придивитися до компромісних варіантів. В протилежність ахроматическому оформлення пропонуються двоколірні комбінації. Коричневі фасади з масивної фурнітурою, сірі мармурові поверхні, креативні чорні світильники, стильні аксесуари, пейзаж за відкритим склом привнесуть тепла і додадуть видовищності.

Лаконічні стіни і строгий дизайн кухонних секцій, незалежно від декоративності фасадів, гармонують з ніжним відтінком натяжної або пофарбованої стелі. У поєднанні з лакованими меблями та підтримки проникаючих денних потоків, враження від об’ємності периметра багаторазово посилюється.

Складна гра світла в багаторівневій системі призначена для освітлення потаємних куточків. Ряди веселих вогників тонуть у відображенні глянцевих фасадів, надаючи кухні візуального простору.

Ідеї для втілення

Молочний колір і його відтінки – це інструмент у руках дизайнера для створення нових форматів. Бездоганний фон перламутровим тони – чисте полотно для інтер’єрних сюжетів з можливістю маніпуляцій палітрою. Якби не включення відтіняли поверхонь, як у прикладі на фото, підлогові шафи «вросли» в стіну.

У цьому сюжеті, з домінуванням темних панелей, фрагментами горіхового і молочних кольорів, у контексті з чітким малюнком ламінату, кухня виглядає презентабельно.

Світлий периметр оперізують цегляні стіни. В предметах і декорі підтримується принцип мінімалізму. Шеренги навісних шаф білими квадратами перегукуються з безликими фасадами тумб з відсутньою фурнітурою. Погляд чіпляється за лінійне освітлення і виразний колір штор. Кухня з «присмаком» лофта залишає неоднозначні відчуття. Завдяки вдалій гамі, стильним люстрам, природного декору у вигляді горщиків і фруктів простежується модерн і згладжено відчуття індастріалу.

Згідно концепції штори шиються з блискучих тканин. Більшості моделей мають синтетичну основу з асиметричним кроєм або спадають рівними полотнами. Оскільки скупий декор обумовлений функціональністю і не сприймає прикрашення, панельні екрани, римські штори та інші конструкції з рухомими механізмами припадуть до речі. Панорама за відкритим вікном – кращі прикраса кухні, яке не сміє оспорювати дизайнери, хоча і пропонують альтернативні захисту від яскравого світла.

Стереотипні дизайни залишилися в історії. Час вимагає нових стандартів і нестандартних ідей. Створіть для себе гарну реальність, в якій немає місця нудним квітам і обридлим речей.

Теги: Кухня, Стилі інтер’єру