Не дивно, що місцем, де нам зручніше перебувати, є наше житло. Саме тому ми намагаємося якомога зручніше і комфортніше його облаштувати, організувати ремонт, перепланування чи реконструкцію, тим або іншим способом освіжити обстановку. Безумовно, інтер’єр квартири або домоволодіння в першу чергу залежить від планування, розташування, розмірів, форм кімнат та допоміжних приміщень. І вже потім слід оздоблення, меблювання, декорування та заповнення аксесуарами інтер’єру.

У даній публікації ми хотіли б ознайомити вас з можливим використанням такого архітектурного елемента, як арка, в рамках кухонного приміщення або кімнат до нього прилягають. Дверні прорізи у вигляді арок – це завжди нескладний, але ефективний спосіб прикрасити приміщення, надати йому елегантності, легкості і унікальності. Якщо говорити про виконання у вигляді арок саме дверних прорізів, то цей нехитрий спосіб декорування приміщення цілком реально виконати самому, при відсутності будівельних навичок – можна звернутися до фахівців, подібні роботи не займуть багато часу і не розорять ваш бюджет.

Існує чимала кількість, як видів конструкцій арок, так і способів їх обробки. Тому підібрати варіант, який буде виграшно виглядати саме у вашому інтер’єрі – справа нескладна, але дуже приємне. Розглянемо найбільш поширені види арок, їх форми, які застосовуються в залежності від стилістичної спрямованості приміщення.

Типи арок:

  • класичні – при їх монтажі використовується дуга одного радіуса;
  • модерн – форма арки більш витягнута, близька до еліпсоїдної;
  • готичні – при виготовленні таких арок найвища точка утворюється з допомогою з’єднуються під невеликим кутом площин;
  • романтичні – при їх монтажі використовується більш складна конструкція, яка поєднує як прямі, так і закруглені елементи.

Кухонний дверний проріз у вигляді арки

Навіть інтуїтивно ми пов’язуємо арочний прохід з якимись брамою з одного приміщення в інше і це відбивається на нашому сприйнятті інтер’єру приміщення в цілому. Конструктивні особливості приміщення впливають на весь зовнішній вигляд кімнати, сприйняття його обробки, розстановки меблів і предметів декору.

Останнім часом технічний прогрес досяг настільки високого рівня у виробництві кухонних витяжок, що двері в кухню стала менш необхідною, ніж ще років 10 тому. У масштабах стандартних міських квартир і тим більше «хрущовок» – навіть перешкодою, яка займає місце, якого в кухні і так недостатньо. У зв’язку з цим часто перед домовласниками постає питання про можливу перепланування входу в кухню або їдальню. Адже встановлюючи арку в дверному отворі, його можна значно збільшити, розширити.

У заміських будинках і міських приватних домоволодіннях з реконструкцією справи йдуть простіше. По-перше, багато домовласників спочатку вирішують використовувати арки в своєму інтер’єрі і вже в залежності від цього рішення планують внутрішні конструкції. У разі якщо ідея про встановлення арки виникла вже в готовому приміщенні, для освіження обстановки, наприклад, у приватному будинку це не складе труднощів здійснити швидко і без особливих втрат для всього будинку в цілому та кухні зокрема.

Перед тим як приступити до планування монтажу арки, необхідно з’ясувати, з якого матеріалу виконані стіни (якщо мова йде про багатоквартирному будинку) у вашій оселі. Це питання часто не актуальне для малогабаритних квартир і «хрущовок» — там провести реорганізацію кухонного дверного отвору не складе праці. А ось в панельних будинках ви можете зіткнутися з труднощами – залізобетонні конструкції можуть поміщати здійснити задумане.

Як правило, арки виготовляють з гіпсокартону – це досить практичний, недорогий і надійний будівельний матеріал, який вже встиг себе добре зарекомендувати. У випадку якщо ви плануєте повністю змінювати форму отвору і можливо розширите простір його стінок, то можна обладнати в арці ніші, які будуть використовуватися і як предмети декору, і як системи зберігання. Таке конструкційне рішення не тільки різноманітить інтер’єр, але і персонализирует його, зробить унікальним.

Оформлення проходу у вигляді арки відразу додає приміщенню наліт шляхетності і аристократизму. А якщо оформити дверний проріз з допомогою молдингів і фрезерованих пілястрів, декоровані підсвіткою, як і розкішний кухонний острів незвичайної форми, то гармонійна атмосфера багатства і комфорту вам забезпечена.

Облицювання кухонних арки за допомогою дерев’яних елементів буде вельми органічно виглядати в кухні, де з такої ж породи деревини виконана система зберігання з кухонних шаф і елементи оздоблення (плінтуси і карнизи).

Якщо в приміщенні кухні або їдальні вдається виконати не один, а два або три аркових отвору однакової форми, то виходить неймовірно гармонійне приміщення, наповнене плавними лініями і оригінальною геометрією.

У деяких дизайн-проектах кухонь, сполучених зі столовими або вітальнями, арки виконують виключно декоративну роль, не захищаючи простір, не впливаючи на розмір дверного отвору або входу в приміщення, але виконуючи місію зонуванні.

Арка на вході в кухню, облицьована каменем

Можливо, справа в історичному походження такого архітектурного елемента, як арка, в тому, що у багатьох дизайнерів і домовласників вона асоціюється з заміської життя, а значить — із застосуванням в обробці матеріалів. В сучасних дизайн-проектах кухонь для заміських домоволодінь часто можна зустріти кам’яне облицювання арки або зовсім конструкцію, виконану з цього міцного, природного матеріалу.

Світлий камінь для оформлення арочного входу в кухню, застосування цього матеріалу для декору простору над плитою і камуфляжу витяжки, класичні меблі, кам’яні стільниці і ковані світильники – і у вашому заміському особняку панує атмосфера розкоші та комфорту з легким відтінком старовинного шарму.

У цій кухні не тільки просторий вхід виконаний у вигляді арки, але і простір над плитою, де знаходиться витяжка. Гармонійний союз стилів кантрі, класицизм і бароко в рамках кухні-їдальні, створили дійсно цікавий, комфортний і унікальний інтер’єр.

Для інтер’єру кухні буде гармонійним поєднанням використання для облицювання арки і матеріалу виготовлення стільниць одного і того ж матеріалу, або принаймні схожої колірної палітри. Особливо, якщо кам’яна кладка або її частина більше ніяк в обстановці кухонного приміщення не позначилися.

Безумовно, арочний прохід до кухні розширює простір, робить його більш монументальним, значним. А якщо арка облицьована каменем, то інтер’єр стає схожий на приміщення середньовічного замку, в обробці якого застосовувалися виключно натуральні матеріалу, що в наші дні прирівнюється до розкоші і багатства.

До кам’яних оздобленням віднесемо і цегляну кладку. Вона хоч і не складається з природних матеріалів, але враження справляє не менш брутальне і відмінно розбавляє класичну обстановку кухонного приміщення з контрастною колірною палітрою.

Арки і колони

У разі якщо на вході в кухню або їдальню планується встановити кілька арок, то для їх підтримки необхідні опори, ними можуть стати колони будь-якої форми та конфігурації.

Білосніжна виконання арочних проходів в кухню, підтримуваних кубічними колонами стало цікавим штрихом в досить традиційному інтер’єрі.

По обидві сторони дверного отвору, що веде з кухні в їдальню, були виготовлені дві порожнисті колони, в надрах яких розташувалися місткі системи зберігання.

В цій класичної кухні з елементами бароко, арки присутні у всіх проявах інтер’єру – не тільки проходи виконані у вигляді арок, але і ніші в стінах, верхні частини кухонних шаф. Отримана в результаті кімната з розкішним зовнішнім виглядом буквально притягує своїм шармом, багатством і комфортом. І відбувається це, в тому числі, і завдяки арочним елементів інтер’єру.

Виготовлені з природного каменю арки і колони можуть стати родзинкою заміського інтер’єру кухні або їдальні, де як не в зосередженні сімейного вогнища, у самій загальній кімнаті проявити стиль кантрі, до якого так тяжіє заміська життя.

Кухня-замок. Так коротко можна охарактеризувати цю унікальну кухню з кам’яними стінами, арками та колонами. Просторе приміщення з високими стелями може собі дозволити не тільки кам’яну обробку, але і темні дерев’яні балки на стелі, ковані світильники, що звисають зі стелі на ланцюжках – все для створення неординарною атмосфери первісного, але при цьому технологічно наповненого інтер’єру.

Двері, вікна і не тільки

Крім входу в кухню, існує багато конструкційних елементів і предметів інтер’єру, які можуть бути виконані у вигляді арки. Арочні вікна виглядають розкішно і надають інтер’єру особливий шарм. Двері з аркою вгорі надають приміщенням наліт старовини, загадковості жител середньовіччя. Оформляючи простір над робочою зоною кухні у вигляді арки, що ви привносите в обстановку традиційної кухні трохи різноманітності, несподіваною елегантності, плавності ліній і форм.

Вбудовані системи шаф з арочними дверима з масиву дерева, безумовно, стали окрасою цієї оригінальної кухні. Тема арок була підтримана оформленням простору над плитою. Частину витяжки захована за аркою. Навіть в елементах підвісних світильників у вигляді вуличних ліхтарів використаний арочний декор.

Вікно у формі арки саме по собі цікаво і може урізноманітнити будь-який, навіть самий тривіальний інтер’єр, а якщо представлено у відповідній обробці, то приміщення буде унікальним, цікавим, привабливим.

Оформлення арочного простору над плитою з допомогою світлого каменю з темною затіркою, привнесло елемент кантрі-стилю в цю еклектичну кухню-їдальню. Не дивлячись на безліч цікавих предметів декору, арка в цьому приміщенні виступає на перший план, як прикраса домашнього вогнища, який уособлює плита.

Невеликі арочні елементи в цій кухні присутні в дверних отворах, над робочими зонами і вікнами. Незважаючи на те, що арки в цій класичній кухні не кидаються в очі, вони, безумовно, змінили інтер’єр, прикрасили його.

Арочні дверні, віконні прорізи і ніші, виконані з допомогою цегельної кладки, пофарбованої в білий колір, стали центром фокусування уваги в цій кухні з кантрі-стилістикою. На тлі білосніжної цегли арок відмінно виглядають дерев’яні елементи оздоблення та меблювання.

Аркове вікно в настільки фантазійному образі здатне саме по собі стати родзинкою інтер’єру кухні. А якщо в кампанію до нього пропонується дерев’яні меблі незвичайного дизайну на тлі незвичного для кухні темно-синього відтінку поверхонь, такий інтер’єр просто приречений на успіх

Теги: Кухня