«Природний», «сільський», теплий і домашній, чимало епітетів можна підібрати до стилю кантрі в інтер’єрі. Особливо, якщо мова йде про дизайн однією з найбільш важливих, з точки зору функціоналу, кімнат – про кухню. Еко-матеріали, складові основу концепції стилю кантрі як не можна краще виглядають саме в кімнатах, наділених значеннєвим навантаженням і утилітарним характером. Кухонна зона – це осередок домоволодіння, його серце. І облаштувати це функціональне приміщення важливо з максимальним комфортом і ергономічністю, створюючи атмосферу, яка буде надихати на приготування кулінарних шедеврів, і служити місцем збору всієї сім’ї.

Ми пропонуємо вашій увазі підбірку дизайн-проектів кухонь, виконаних в стилі кантрі в чистому вигляді або з застосуванням інших елементів стилістики. Запропоновані варіанти представляють широкий спектр надихаючих кухонних інтер’єрів, показують, що застосування стилю кантрі можливо не тільки в заміських будинках, але і в рамках міських квартир. Стилістика кантрі змінювалася з часом і зазнала інтеграцію сучасної побутової техніки, кухонних аксесуарів індустріальної тематики та стилю хай-тек. Організувати сучасний інтер’єр кухні з елементами кантрі-стилю можна навіть починаючому дизайнерові або домовласникові, що бажає створити теплу, затишну атмосферу близькості з природою.

Натуральний камінь в кантрі-стилі кухонного інтер’єру

Природні матеріали та кантрі-стиль нероздільні. Використання деревини і каменю дозволяє створити впізнаваний домашній інтер’єр сільської стилістики. В даний час обробка каменем стала більш доступним, в економічному плані, варіантом облицювання поверхонь. Штучний камінь мало чим зовні відрізняється від природного, а його кольорова палітра і спектр фактурності просто приголомшує. Безумовно, натуральний камінь прослужить довше, довговічності цього еко-матеріалом немає рівних. Але вартість його використання в інтер’єрі навіть для невеликих поверхонь дуже висока.

Зазвичай каменем викладають поверхні біля робочих зон, кухонних печей чи фартухів. Але, якщо площа кухонного простору дозволяє, під оздоблення каменем можна відвести цілу стіну. Ефект від такого природного присутності буде приголомшливим.

Відтінки каменю, використаного для конструкції колон, перегукується з кам’яною плиткою, якою облицьований кухонний фартух. Дерев’яні меблі та гранітні стільниці замикають коло елементів кантрі-стилю в цій сучасній кухні.

Великий необроблений камінь був використаний для зведення однієї із стін, огороджувальних кухонну зону. Теплі відтінки кам’яної плитки підлогового покриття прекрасно гармоніюють зі світлою породою дерева, з якої виготовлені кухонні шафки.

Теплі охристі відтінки каменю вдалося підібрати до цієї яскравої і одночасно скромною деревини, яку використовували для стельових балок, опорних колон і підлогового покриття.

«Кам’яні» стіни кухонного простору знаходяться в гармонії з темною дерев’яною стелею, світлою плиткою підлог і білосніжною меблюванням. Величезний кухонний острів, який поєднує функції обіднього столу, з його значною кам’яною стільницею, став координаційним центром цієї вражаючої кухні.

Неймовірно, але сучасна побутова техніка з хромованими поверхнями і елементами, чудово виглядає на тлі практично необроблених кам’яних стін. Для заміського будинку така сучасна кухня може стати родзинкою всього будинку.

Кам’яна обробка робочої поверхні, де знаходиться плита, дозволяє створити враження присутності каміна або великий печі в сучасній кухні. Від цього інтер’єр виглядає ще більш домашнім і затишним.

Іноді до кам’яної обробці вдаються лише для підлогових поверхонь і для виробництва стільниць. І це легко пояснити неймовірною стійкістю каменю, його довговічністю і простотою у догляді.

Ще одним способом застосування каменю в рамках кухонного простору, є обробка заснування центрального елемента – острова. В даному випадку, це не тільки міцна основа, але і розбавляють елемент декору серед тотальних дерев’яних поверхонь.

Рустикальні елементи в кантрі-кухні або чарівність грубості природного дизайну

Рустикальность дизайну характеризується в нарочито грубому виконанні оздоблювальних матеріалів і конструкцій. Найбільш близький до природного, зовнішній вигляд елементів і поверхонь, що відповідає концепції грубого кантрі. Необроблений камінь і деревина виступають ключовими елементами рустикальности. У приміщенні можливо застосування гілок дерев в якості елементів конструкцій, декору і частини меблювання.

Позбавлений помпезності і химерності, багатогранності колірної палітри, стиль рустикального кантрі виводить інтер’єр на більш спрощений і близький до навколишнього середовища рівень.

Підтримують колонний і стельові балки, виконані з цільних стовбурів дерева, надають приміщенню кухні самобутності і натуральності характеру.

Навіть при використанні в дизайні кухні всього лише одного рустикального елемента, весь зовнішній вигляд приміщення миттєво змінюється, вся сучасна кухонна атрибутика відходить на другий план.

Необробленість деталей може проявлятися не тільки в конструкції стелі або колон, але і при виробництві меблів. Ні в кого з вхідних на таку кухню не буде сумніву в приналежності її дизайну до кантрі-стилістиці.

Якщо у деревини є вади у вигляді червоточин і тріщин, від них не позбавляються, не зашлифовывают, часто поверхня не покривається лаком або іншими маскуючими речовинами. Грубе кантрі вітає природність еко-матеріалів.

Сучасна рустикальность чудово поєднується з креативними елементами декору і прогресивного виду кухонними аксесуарами. Важливо тільки не захоплюватися таким декором, а зупинити вибір на одному-двох яскравих елементах. Незвичайної форми підвісні світильники вдало вписалися в грубувату обстановку цієї кантрі-кухні.

Стиль кантрі в кухні світлої панелі

Як правило, кантрі-стилістику застосовують у приміщеннях великих розмірів. Справа в тому, що використання природних матеріалів у їх природній колірній палітрі, часто зменшує простір. Але це не означає, що любителі сільських мотивів в інтер’єрі не можуть оформити невеликі приміщення, такі як кухня, наприклад, в стилі кантрі. При використанні світлих відтінків для часткової обробки або в якості фону меблювання, вдається візуально розширити приміщення і не порушувати принципів котеджної стилістики.

Невелика кухонне простір стає просторіше за рахунок світлої вбудованої меблів. Сучасні прилади знаходяться в гармонійному сусідстві з дерев’яними елементами стелі.

Якби не дерев’яна обробка перекриттів, ці світлі кухні можна було прийняти за традиційні. Високі дерев’яні табурети підтримують кантрі-стилістику серед сучасної побутової техніки з хромованими поверхнями.

Цій кухні простору додають не тільки світлі стіни, але й високі склепінчасті стелі, і додаткові вікна під дахом.

Кухня, в якій вдається гармонійно поєднувати пофарбовані у світлі відтінки кухонні шафки з виконаної з світлих порід деревини меблів, має дуже ошатний вигляд.

Для такої кухні з низькими стелями і невеликою площею оздоблення світлих тонах була єдиним можливим варіантом візуально «розсунути» стіни. І світлі породи дерева у цьому випадку довелися як не можна до речі.

Незважаючи на велику кількість деревних поверхонь, кухня виглядає світлою, за рахунок виконання невеликих вертикальних поверхонь, кухонного фартуха і стільниці острова в білих тонах.

Ця кухня, поєднана з їдальнею, сповнена контрастів. Світлі тони оздоблення стін і меблів сусідять з темрявою стільниць та безліччю деревних відтінків, сформованих чітких геометричних елементи.

Білосніжна кухонні меблі та побутова техніка тих же відтінків прекрасно сусідить з теплими тонами деревини на стельових балках, стільницях і барних табуретах.

У цій молочно-білої кухні координаційним центром стала велика піч-камін з химерної «лускатої» оздобленням. Яскравий приклад того, що кухонна зона в стилі кантрі може бути неймовірно світлою, елегантною і витонченою, але при цьому не втрачати своєї самобутності.

Світлі і просторі, ці кімнати наповнені теплом природних матеріалів, чудово поєднуються з сучасними приладами та обладнанням для кухні. У такій робочій зоні комфортно і приємно не тільки збиратися всією сім’єю, навіть рутинна робота стає цікавіше.

Індустріалізація та кантрі у рамках однієї кухні

Пропонуємо вашій увазі підбірку дизайн-проектів сучасних кухонь, у приміщеннях яких вдалося органічно поєднувати елементи стилю кантрі і напрямків мінімалізм, хай-тек, модерн. Ці надихаючі інтер’єри в черговий раз доводять, що в дизайні немає заборон, канонів і жорстких правил, а при вмілій подачі дизайнерських ідей, в рамках однієї кімнати можна представити кілька різних стилістики.

Чіткі і прості форми мінімалізму в оформленні кухонного простору зустрічаються з теплотою натуральних матеріалів для оздоблення, з яскравою неординарністю елементів декору.

Незважаючи на присутність елементів кантрі-стилістики, приміщення виглядає трохи футуристичним, завдяки сучасним світильників незвичайного дизайну, блискучим кухонним аксесуарів і елементів декору.

І ще трохи образів «класичного» застосування стилю кантрі в організації кухонного простору, передавальних сільський дух, настрій природного єдності і домашнього затишку.

Яким би не був ваш вибір дизайну кухні в стилі кантрі, в чистому або змішаному з іншими стилістиками вигляді, сподіваємося, що образи, представлений у публікації надихнули вас на сміливі рішення в рамках традиційної кухонних площі.

Теги: Кухня, Стиль кантрі