Останнім часом барна стійка все частіше використовується в інтер’єрі кухні, об’єднаної з вітальні. Якщо раніше це було щось дивне і незвичне, то зараз вона є незамінним атрибутом у багатьох квартирах. Спочатку вона використовувалася лише як елемент декору і інтер’єру на Заході, але з часом отримала широке застосування і в нашій країні.

Основна різниця полягає в тому, що в країнах Америки барна стійка відповідає своїй назві і застосовується за основним функціональним призначенням – приготування напоїв та коктейлів, їх розпивання. На території Російської Федерації вона більше цікавить людей як невеликий обідній стіл, здатний вписатися в маленьку кухню. Також стійка часто використовується в якості елемента інтер’єру, для зонування простору і досконалого зовнішнього вигляду, але ніяк не за прямим призначенням.

барная стойка в дизайне черно-белой кухни-гостиной барная стойка в качестве обеденного стола барная стойка в качестве островка на кухне барная стойка в оранжевой кухни барная стойка как продолжение рабочей поверхности

Вибираємо оптимальне місце

В залежності від місця установки барної стійки, можна виділити її основні види:

  • Стійка біля стіни. Такий елемент інтер’єру встановлюється уздовж стіни або під вікном. Добре підходить для кухні з невеликим простором, що дозволить заощадити цінні метри. Така стійка здатна замінити кухонний стіл, якщо підвіконня розташовані високо, то стійку можна об’єднати з ними. Внаслідок цього корисна поверхня збільшиться, а під час обіду можна буде споглядати вид з вікна.
  • Поєднана. Цей варіант є оптимальним і найбільш використовуваним на вітчизняній кухні. Робоча плита поверхня поєднується з барною стійкою і повільно в неї перетікає. В такому випадку конструкція має Г — подібну форму (у більш рідкісних випадках «П» — подібну).
  • Острівна. Оптимальний варіант для великої кухні-вітальні. Така стійка може містити варильну поверхню або робочий простір, при цьому повністю змінює своє основне функціональне призначення.
  • Перегородка. Також популярний варіант для кухні-вітальні, здатний зонувати простір, відокремлюючи зону відпочинку від кухні.

Важливим нюансом є освітлення. Незалежно від типу і виду перегородки, вона повинна мати індивідуальне освітлення. За рахунок точкових світильників перегородка буде краще зонувати приміщення, створить цікаву родзинку в дизайні кухні-вітальні.

белая кухня-гостиная с барной стойкой

Використовувані матеріали і габарити стійки

У більшості випадків висота барной стійки варіюється в межах від одного метра до 120 сантиметрів. Для того, щоб на її поверхні можна було зручно займатися підготовкою продуктів, приготуванням їжі або ж її вживанням, ширину стійки повинна бути від 50 сантиметрів і більше. Потрібно враховувати, що при прийомі їжі стійка повинна вмістити не тільки посуд з їжею, але й тарілку, столові прилади. Для того, щоб зручно розташуватися за стійкою треба використовувати спеціальні кухонні стільці зі спинками або ж табуретки на високих ніжках. Достоїнством багатьох моделей стане можливість регулювання висоти. Таким чином, для кожної людини можна підібрати оптимальну висоту враховуючи його особистий ріст і інші нюанси.

дизайн кухни-гостиной с барной стойкой дизайн совмещенной кухни-гостиной с белой барной стойкой зонирование большой барной стойкой

Для виготовлення барної стійки можуть застосовуватися різні матеріали, як найбільш дешеві і доступні кишені кожного, так і дорогі, ексклюзивні. В якості сировини можуть використовуватися різні деревні породи, ДСП, пластик або метал. Також популярним матеріалом є камінь, він може бути як натуральним, так і штучним. У деяких випадках виготовляється барна стійка з гіпсокартону або скла, крім цього можуть бути комбіновані варіанти.

В якості декору стійки також можуть використовуватися різні матеріали, але здебільшого тут використовують плитку, камінь або цегла. При декорі потрібно враховувати конфігурації стійки, її основне призначення та місце розташування, крім цього важливо, щоб вона ідеально вписувалася в інтер’єр кухні-вітальні, створюючи єдину картину.
зонирование пространства барной стойкой кухня с коричнево-белой барной стойкой кухня с островом и барной стойкой в доме кухня-гостиная желтых тонов

Якщо віддати перевагу якості і тривалого терміну служби, то слід звернути особливу увагу на такі натуральні камені як кварц, мармур і граніт. При цьому є і недолік таких матеріалів – їх висока ціна, однак, варто помітити, що воно того варто. Якщо ж великих грошей немає, але хочеться використовувати зовні якісний матеріал, то мармур можна замінити на коріан, зовні він ідентичний, а ось ціна значно нижча. Деревина також непоганий матеріал, термін служби менше, проте дерево здатне привнести родзинку в інтер’єр і надати стилістиці особливого статусу з вираженими лініями.

перегородка в качестве барной стойкой разделение комнаты на зоны барной стойкой разделение кухни и гостиной барной стойкой разделение пространства барной стойкой

Застосування барної стійки на кухні з обмеженим простором

Спершу може здатися, що на кухні, де і так практично немає вільного простору, барна стійка стане зайвим і недоречним, однак це зовсім не так. На маленькій кухні вона є своєрідною знахідкою, також ідеально підійде для людей, які проживають без дітей або ж для тих, хто живе один. Цей елемент інтер’єру може використовуватися і як обідній стіл, і як барна стійка для вечірніх посиденьок з друзями за смачними коктейлями.

Переваги використання барної стійки на невеликій кухні:

  • Економія простору за рахунок невеликих габаритів, стільці можна легко сховати під стійку і звільнити ще пару додаткових квадратних метрів.
  • Якщо стійка оснащена поличками, то тут можна зберігати кухонні предмети та приладдя, заховати посуд або інші використовувані тут дрібниці.
  • Краще всього використовувати стійку, яка буде поєднана з робочою поверхнею і є її логічним продовженням.

Навіть маленькі кімнати здатні органічно вмістити двометрову кухню з двома або трьома стільцями. Такого варіанту досить для того, щоб тут зручно розташувалося кілька людей. У маленькій кухні краще використовувати лаконічну компактну меблі (наприклад, прозорі стільці з пластику), що дозволить не завантажувати простір.

фиолетовая кухня с барной стойкойчерная кухня с барной стойкой черно-белая барная стойка для кухни-гостиной

Теги: Вітальня, Кухня