Можна як завгодно довго сперечатися з приводу того, який матеріал краще всього підійде для оформлення кухонного фартуха. Однак у потрібності цього атрибута, який є ще й дуже ефектним елементом дизайну, вже ніхто не сумнівається.

Що стосується керамічної плитки, то вона вже тривалий час утримує лідируючі позиції серед безлічі інших декоративних матеріалів. І можна припустити, що найближчим часом нічого не зміниться. А це означає, що при обробці сучасних кухонних фартухів раніше допустимі будь-які творчі ідеї, включаючи навіть найнеймовірніші.

П’ять «жирних» плюсів використання плитки в зоні готування

 • міцність і надійність.
 • особливі гігієнічні якості, естетичність.
 • стійкість до забруднень різного виду, водостійкість.
 • здатність витримувати значні перепади температур.
 • оптимальне співвідношення якості і вартості, доступність для більшості домовласників.
 • Єдиним недоліком цього варіанту оформлення робочої зони кухні є складність укладання кахельної плитки. Самостійне виготовлення такого фартуха вимагатиме від власників житла певних навичок, і, крім того, займе досить багато часу.

  Які вони – сучасні кухонні фартухи зі плитки?

  При виборі керамічної плитки в даний час є маса варіантів. Хтось віддає перевагу стандартний кахель з гладкою поверхнею. Іншим власникам житла більше подобається матова плитка.

  Крім цього, у продажу можна зустріти й інші цікаві різновиди цього обробного матеріалу:

 • з фактурним покриттям;
 • з малюнками та фотографією;
 • з імітацією різних природних матеріалів.
 • Розмір кухонного фартуха залежить від особливостей дизайну кухні і від обраного виду кахельної плитки. Стандартний розмір захисної смуги становить 60-80 див. Додаткові 10-15 см допоможуть уникнути виникнення некрасивих щілин між робочою поверхнею столу та зоною обробки.

  Сім варіантів оформлення робочої зони

  1. Кухонний фартух викладається у вигляді квадрата або прямокутника і займає відносно невеликий простір. Такий спосіб укладання багатьом домовласникам здається занадто простим і нудним. Це не зовсім так, оскільки навіть однотонний матеріал може ідеально «вписатися» в будь-який кухонний інтер’єр, зробивши його більш виразним і ефектним.

  При цьому кахель буде відмінно виглядати в декількох випадках:

  • якщо кахельна плитка підібрана в тон стін, меблів кухонних аксесуарів;
  • якщо кераміка контрастує з основними поверхнями кухні.

  2. Кахельна обробка займає всю вільну частина стіни над робочою зоною (плитою, мийкою і поверхнею столу). Такий варіант, безумовно, є самим практичним, оскільки дозволяє утримувати в чистоті весь найбільш часто використовуваний ділянку кухні. Для приведення стін в порядок потрібно щодня протирати їх вологою ганчірочкою, і один раз в тиждень проводити більш ретельне прибирання з застосуванням спеціальних миючих засобів. При цьому кухонний фартух завжди буде виглядати бездоганно.

  3. Оформлення стіни нагадує стандартну цегляну кладку. Для цього може бути використаний кахель найнеймовірніших кольорів – від стандартних коричневих відтінків до яскравих і викликають забарвлень. Розміри керамічної плитки при цьому можуть бути самими різними.

  Дуже ефектним прийомом є використання аналогічного матеріалу для обробки робочої поверхні стола, що примикає до зони кухонного фартуха. Подібний варіант оформлення робить інтер’єр закінченим і дуже стильним.

  4. При обробці стін використовується велика плитка декількох видів. Такий комбінований варіант дає можливість задіяти в інтер’єрі відразу кілька кольорів. Цей прийом, по-перше, дозволить пожвавити досить нудне кухонний простір. По-друге, подібний спосіб посилить ефект вже наявних на кухні колірних плям, підкреслить всі найбільш виграшні моменти оформлення простору.

  5. Керамічна плитка укладається у вигляді мозаїки різних розмірів і форм. З такого матеріалу можна викласти всілякі декоративні панно з зображенням апетитних фруктів і старовинної кухонного начиння.

  При подібному способі обробки стін нерідко використовується кахель різних видів і форм. Цей варіант є досить трудомістким, проте, не вимагає ідеального вирівнювання поверхні стін і дозволяє використовувати весь куплений матеріал без залишку.

  6. Покладений кахель імітує бджолині стільники. Такий спосіб обробки дозволяє зробити інтер’єр більш оригінальним і екзотичним. Для цього варіанту оформлення кухонного фартуха, найчастіше, вибирається плитка одного кольору.

  7. Укладання кахельної плитки виробляється по діагоналі або у вигляді вертикальних смуг. Така система оформлення кухонного фартуха дозволить візуально скоректувати простір: вирівняти пропорції або збільшити площу.

  У якому б стилі не була оформлена ваша кухня, отриманий дизайнерський ефект завжди можна посилити з допомогою правильно підібраною керамічної плитки. Кухонний фартух є не тільки своєрідною захисною смугою, але і відмінним способом декорування простору.

  Не варто упускати таку унікальну можливість зробити своє життя яскравішим і комфортніше. Пробуйте, творіть, і ви побачите, як зміниться ваш побут!

  Теги: Кухня