Використовувати мотиви оформлення стилю лофт можна не тільки в приміщеннях, які колись були виробничими складами або фабричними цехами. Тим більше, якщо у вашому розпорядженні мансардне простір. Привнести індустріальну естетику в житло, розташоване під самим дахом багатоквартирного будинку – завдання нескладне, але важливо при використанні лофт-елементів для оформлення житлового простору не забути про затишок і комфорт, про зовнішню привабливість, про тепло домашньої обстановки, про зручну і розташовуючу атмосферу. Саме такий непростий мікс в оформленні однієї квартири – студії, розташованої на мансарді, ми хотіли б вам продемонструвати. Почнемо наше переміщення по кімнатах лофт-апартаментів, як водиться, з передпокою – візитної картки житла.

За класикою жанру при оформленні квартири в стилі лофт, в інтер’єр повинні активно використовуватися такі дизайнерські прийоми:

  • бетонні поверхні без оздоблення;
  • цегляні стіни в якості акценту або у вигляді основного способу оформлення вертикальних поверхонь;
  • комунікації та інженерні системи виставлені напоказ;
  • використання світлих відтінків (найчастіше білого) для створення акцентів в обробці або в якості основного тону;
  • відкрите планування для основних приміщень.

Цегляна кладка є одним з ключових елементів використання стилю лофт при оформленні житлового приміщення. На тлі цегляних стін і настінний декор виглядає ефектніше, і меблі виглядає виразніше.

Минувши передпокій, ми опиняємося в просторі, яке виконує функції вітальні, кухні і їдальні. З-за розташування безпосередньо під дахом будівлі, велика частина приміщення має сильний скіс стелі, який накладає відбиток на можливість розміщення того або іншого функціонального сегмента в просторі. Логічно, що в зоні з найменшою висотою стелі розташовані системи зберігання і м’яка зона відпочинку вітальні.

Завдяки вікна, розташованому в даху, в зоні відпочинку вітальні достатньо природного освітлення, щоб мати можливість не тільки знаходитися в кімнаті без включення освітлювальних приладів в світлий час доби, але і для того, щоб читати, сидячи на дивані. Стеля приміщення невипадково був залишений без оздоблення, бетонні поверхні – одна з особливостей оформлення просторів в індустріальному ключі.

Ще одна особливість стилю лофт, ефект використовується в оформленні житлових просторів – цегляна стіна, що стала чудовим тлом для демонстрації предметів колекціонування господаря квартири.

Навпаки місткого кутового дивана розташувалася відео-зона з телевізором і системами зберігання. Використання тільки бетонних поверхонь в якості обробки (а точніше її відсутність) приміщення досить важко переносити візуально, простір здається холодніше, ніж є насправді. Для того, щоб привнести в обстановку вітальні трохи природного тепла чудово підходить використання дерев’яної дошки (або її якісного аналога) в якості підлогового покриття.

В просторі квартири-мансарди активно використовуються живі рослини. Соковита зелень не тільки сприяє створенню свіжою та привабливою атмосфери приміщень, але і ефектно виглядає на тлі бетонних поверхонь або цегляних стін.

Далі переходимо в зону кухонного сегмента, де меблевий ансамбль розташований у кутовий плануванні з півостровом з одного боку і барною стійкою в інший. Еклектичність цієї функціональної зони привносить як стилістичне, так і кольорове розмаїття в загальний образ всього приміщення.

Використання керамічної плитки для обробки кухонного фартуха – практичне і зовні привабливе дизайнерське рішення. Білосніжна плитка «метро» зі скошеними ризиками – один з тих безпрограшних варіантів, які органічно інтегруються в будь-який інтер’єр.

Відкрите планування дозволяє не тільки зберегти відчуття свободи і простору в рамках одного приміщення, але і створювати зони з різною функціональною наповненістю в безпосередній близькості один до одного. Наприклад, півострів кухонної зони, який завдяки продовженню стільниці став місцем для проведення коротких трапез, є і книжковим стелажем у зоні вітальні. Поставивши поруч з системою зберігання книг торшер-триногу, можна легко організувати місце для читання, яке може бути віднесене як до вітальні, так і до кухні.

Неширока барна стійка, приставлена до тильній стороні нижнього ярусу кухонних шафок – простий елемент інтер’єру, який складається з двох дощок, але функціонал цього сегмента воістину великий. Тут можна організувати місце для сніданків та інших коротких трапез, тут же господарі можуть займатися справами, враховуючи наявність розеток і можливість підключення ноутбуків. Якщо в квартирі проходить вечірка, барна стійка може використовуватися як в якості свого прямого призначення, так і виконувати функцію підставки для закусок.

У санвузлі, розташованому поруч з кухонним простором, в обробці однієї з стін був повторений яскравий відтінок, яким вже виділилася кухня з тильного боку. Обробка утилітарного приміщення виконана за допомогою керамічної плитки різної модифікації – керамограніт імітує бетонні поверхні, а плитка «метро» в глянсовому червоному варіанті виступає в якості акценту.

Тут же знаходиться душова, оформлена за допомогою керамограніта з матовою і дзеркальною поверхнею, що імітує бетонну обробку.

Спальня являє собою відокремлене приміщення з непростою формою, скошеною стелею та вікном у даху. Не тільки асиметрична форма кімнати, але і наявність тільки одного вікна штовхає дизайнерів і домовласників на використання світлої панелі для обробки спального простору. Білий колір для оформлення стелі, стін і текстилю спального місця виступає, чи не єдино виграшним варіантом. Дерев’яна підлогова дошка, живі рослини і плетені кошики додають трохи природної теплоти в обстановку кімнати для сну і відпочинку, створює кольорове і фактурне різноманітність в образі спальні.

Теги: Дизайн-проект