Якщо раніше житло, розташоване в мансардному приміщенні багатоквартирного будинку, що знаходиться в центрі мегаполісу, здавалося нам притулком богемної аудиторії, творчих особистостей та великих оригіналів, то в даний час багато що змінилося. При нинішній щільності населення великих міст, навіть такі складні по конструкції і архітектурі приміщення мансарди користуються великим попитом, особливо, якщо таке непросте помешкання розташовується близько до центру. Пропонуємо вам ознайомитися з одним з найцікавіших інтер’єрів саме такого мансардного приміщення, яке, незважаючи на конструктивну складність, вдалося оформити яскраво, цікаво і, головне, практичне.

Відмінною особливістю інтер’єру квартири-мансарди є активне використання дерев’яних балок. Очевидно, що настільки складні конструкції зі світлої деревини з безліччю кріплень, виступають не стільки в якості опор і елементів підтримки, скільки в якості оригінального декору. На тлі білосніжної обробки такі елементи конструктивного декору виглядають найбільш виграшно.

Практично всі приміщення квартири-мансарди плавно перетікають одне в інше без використання перегородок і дверей, тільки утилітарні простору, наприклад, ванна кімната або санвузол, є відокремленими кімнатами. В даний момент ми у вітальні – досить просторому приміщенні симетричної форми, стеля тут має зовсім невеликий скіс і суттєво не впливає на обстановку. Поєднання білосніжних поверхонь з стельовими балками і паркетом із світлої деревини створює світлу, чисту і дуже легку атмосферу приміщення. Основна меблювання також має нейтральну колірну палітру, акцентним став червоний відтінок, який дуже дозовано застосовується в різних сегментах вітальні.

Коли простору не дуже багато, і воно має складну геометрію, особливе значення приймає настінний декор, часто виступаючи як непросто акцентного елемента інтер’єру, але і фокусної центру приміщення. Ще однією особливістю дизайну квартири-мансарди стало точкове застосування зелені для розведення колірної палітри, додання інтер’єру більшої яскравості і свіжості.

Отрутою з сегментом вітальні, розташована невелика їдальня зона. Оригінального виконання квадратний стіл і легкі пластикові стільці на металевих ніжках склали обідню групу. Чергування білих, сірих і червоних відтінків в оформленні їдальні в точності повторює інтер’єр вітальні, що логічно, адже вони є частинами єдиного приміщення.

До кухонного простору від їдальні теж недовго потрібно пересуватися. Ще одна перевага невеликих житлових просторів – все знаходиться в крокової доступності. Завдяки можливості виготовлення кухонного гарнітура на замовлення у відповідності з розмірами та формами кухні (або невеликого закута зі складною геометрією, як в нашому випадку), можна отримати ансамбль з систем зберігання, робочих поверхонь і інтегрованими побутовими приладами, який гармонійно впишеться навіть в самі скромні квадратні метри.

Між кухнею і вітальнею знаходиться невелике робоче місце, яке можна використовувати як в якості кабінету або туалетного столика. Гладкі фасади систем зберігання дозволяють заощадити простір на виступаючих ручках, а яскраве оформлення стільниць урізноманітнює кольорову гаму цього сегмента житла.

В такі складні по архітектурі приміщення мансарди, непросто інтегрувати повноцінні системи зберігання – гардеробні шафи або великі комоди. Тому весь вільний простір стін займається вбудованими шафами і невеликими стелажами з відкритими полицями.

Відкритий книжковий стелаж можна використовувати не тільки в якості системи зберігання, але і у вигляді ширми, перегородки між приміщеннями з різним функціоналом.

Теги: Дизайн-проект