Багато домовласники вважають, що сучасний мінімалістський дизайн занадто, бездушний і холодний, але стиль контемпорарі з легкістю спростовує ці стереотипи. Цей нетривіальний мікс різних стилістики доводить, що сучасний інтер’єр може бути екологічним, практичним, затишним і комфортним одночасно. Як окремий стиль, контемпорарі сформувався в кінці минулого століття і в останні роки отримав широке розповсюдження. Стилістика динамічно розвивається, вбираючи останні тенденції сучасного дизайну.

Пропонуємо вашій увазі невелику фото-екскурсію по кімнатах однієї міланської квартири, оформленої в стилі контемпорарі. На прикладі цього іспанського житла можна розглянути основні особливості контемпорарі-стилістики. У цьому сучасному варіанті інтер’єру гармонійно поєднуються предмети інтер’єру з наступних стилів:

  • модерн;
  • мінімалізм;
  • хай-тек;
  • кантрі;
  • поп-арт;
  • еко-стиль ретро.

Приміщення, оформлене в стилі контемпорарі, завжди буде еклектичним, але при цьому стримано лаконічним і функціональним. Можна сміливо говорити, що весь сучасний дизайн – це збалансована подача різних напрямків, модних ідей і останніх тенденцій. В стилі контемпорарі немає строгих рамок – ви можете в одному приміщенні встановити неймовірно дорогі дизайнерські меблі і поруч розташувати цілком демократичну за вартістю річ з магазину Ікеа. На тлі розкішної обробки, виконаної з найсучасніших матеріалів можна повісити картину, композицію з дзеркал або постер з зображенням улюбленого героя коміксів.

Але є в сучасній стилістиці і базові елементи – це, насамперед, колірна гамма. Нейтральна палітра переважає в обробці приміщень, так і в меблюванню. Яскраві, колоритні предмети використовуються для створення акцентів. Але більшу частину інтер’єру складають відтінки сірого, білого і бежевого, часто для виділення контуру, підкреслення форм і ліній використовується чорний або темно-сірий колір.

Любов до відомої дизайнерських меблів – те, що ріднить стиль контемпорарі з модернізмом. Перевірені часом, функціональні і зовні привабливі предмети меблів в сучасній обстановці виглядають в зовсім іншому світлі, стаючи фокусними центрами інтер’єру.

Мінімалістська обстановка в столовій зоні підкреслює строгість контемпорарі, а використання відомих моделей меблів сприяє створенню затишної, але при цьому практичною обстановки, в якій зручно буде як мешканцям, так і гостям квартири. Оригінальний підвісний світильник в кілька ярусів ефектно завершує образ зони для трапез.

Прості і гладкі форми, чіткі і чисті лінії – основа концепції контемпорарі. Вона знаходить відображення в простій обробці, мінімалістському оформленні вікон, меблів і декорування в лаконічних варіантах. Принцип контемпорарі – ніщо не повинно дратувати погляд, відволікати від розслаблення і відпочинку (якщо йдеться про вітальні або спальні) або продуктивної праці (якщо оформляється кабінет або майстерня).

Відсутність яскравої або строкатої палітри з лишком компенсується оригінальними поєднаннями текстур – глянець, скло, метал і мармур поряд з дерев’яними елементами або натуральними тканинами. Бавовна, льон, вовна і шовк ефектно доповнюють предмети інтер’єру, виконані з самих прогресивних штучних матеріалів.

Дзеркальна поверхня тумбочки неймовірно ефектно виглядає на фоні м’якої оббивки каркаса ліжка. Поєднання натуральних матеріалів і нарочито футуристичних елементів із штучних поверхонь приводить до створення оригінального, але при цьому неймовірно функціонального інтер’єру.

Найсучасніші моделі освітлювальних приладів не тільки забезпечують необхідний рівень освітленості і локальну підсвічування, але і привносять в інтер’єр оригінальність, неповторний шарм сучасності.

Поєднання не тільки різних за текстурою матеріалів, але і відтінків з протилежного колірною температурою може призвести до створення оригінального, сучасного інтер’єру. Теплі шоколадні і бежеві відтінки виконання меблювання та обробки відмінно виглядають в союзі з прохолодною палітрою текстильного оформлення спального місця.

Різні відтінки кольору марсала текстильного оформлення спального місця прекрасно виглядають на тлі білосніжної обробки і меблювання. Крім естетичної привабливості, приміщення може похвалитися високою функціональністю – різні системи зберігання і робоче місце як продовження конструкції ліжка.

Контемпорарі виступає за практичність, оформлену за останнім словом техніки. Вбудовані системи зберігання і багатофункціональна меблі – основні принципи облаштування приміщень. Для кухонного простору, як правило, використовуються прості гладкі фасади, поруч з якими вбудована сама сучасна побутова техніка.

Ні в яких інших приміщеннях, як в утилітарних кімнатах, так не проявляється функціональний підхід контемпорарі-стилістики до облаштування інтер’єру. У ванній кімнаті ви не зустрінете нічого зайвого, але при цьому будете почувати себе комфортно. На тлі обробки в природних тонах сучасна сантехніка та аксесуари до неї виглядають неймовірно ефектно.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру