Якщо ви хочете прикрасити оселю шторами з використанням ламбрекену, зал або вітальня) чудово підійдуть для цього розкішного елементу інтер’єру.

Вітальня — це те місце, де господарі приймають гостей, влаштовують домашні свята, вечірки і душевні посиденьки за чашкою чаю. Тому вона повинна бути не тільки затишною, але і представницької. Досить велику площу в залі займають вікна, тому їх оформлення потрібно приділити особливу увагу. Красиві ламбрекени у вітальні додадуть приміщенню солідність і особливий шик, зберігши при цьому по-справжньому теплу домашню атмосферу.

Естетична і практична функція ламбрекенів

Спочатку ламбрекен був винайдений з метою маскування дефектів стіни між стелею і віконним отвором. Сьогодні ж функція ламбрекенів більше декоративна, покликана робити шторний ансамбль більш гармонійним і грунтовним.

Застосовують штори, ламбрекени і для того, щоб приховати непривабливий карниз. Також з їх допомогою можна успішно скорегувати форму вікна, візуально розширити отвір чи підняти стелі.

Які стилі і моделі ламбрекену будуть популярні в 2018 році?

Дизайнери пропонують широкий вибір штор-ламбрекенів різноманітних форм, матеріалів і стилів. Але особливу увагу акцентують на наступних моделях:

жорсткі прямі ламбрекени;

ламбрекени з симетричними складками;

ламбрекени з декоративними елементами;

фігурні ламбрекени.

Не менш стильно і колоритно виглядає ламбрекен без супроводу штор. Такий варіант робить вітальню більш повітряної, відкритою і дуже вишуканою, тому, безсумнівно, буде актуальним в 2018 році.

Для любителів особливо вишуканих інтер’єрів з оригінальними нотками і яскравими акцентами дизайнери створили своєрідну колекцію ажурних ламбрекенів.

А тим, хто без розуму від стилю бохо або більше схиляється до класики, радимо звернути увагу на витончені моделі з бахромою.

Детальніше про типи ламбрекенів

Варіантів дизайну штор з ламбрекеном дуже багато. Серед усіх все ж варто виділити основні типи:

Класичний ламбрекен. Смужка тканини зібрана в складки з допомогою шторної стрічки. Форма нижнього краю може бути самої різної — арочної, прямий, хвилеподібною. Такі штори вдало прикриють верхній укіс вікна або некрасивий карниз.

Жорсткий ламбрекен. Відмінно тримає форму, виготовляються із спеціальної тканини бандо або цупкого полотна з флізеліновій або дублириновой підкладкою. В інтер’єрі вітальні такі штори виглядають дуже велично, стильно і досить суворо.

З декоративними елементами. Хитромудра конструкція даної моделі включає в себе безліч цікавих деталей — сваги, джаботи, кокіль, краватки, перекиди. Широкий простір для творчої фантазії і можливість створювати воістину унікальні шторні композиції!

Комбінований ламбрекен. Характерним прикладом є штори, коли через отвори в жорсткому ламбрекенів протягують тканина, зібрану в складки. Найчастіше проектуванням таких моделей займаються дуже талановиті професійні дизайнери.

Однозначно, складні штори, ламбрекени вишуканих форм виглядають більш вражаюче і презентабельним, однак для інтер’єру в стилі кантрі кращим варіантом буде прямий класичний ламбрекен. Тому особливу увагу приділіть гармонії, адже для кожного стилю доречна своя модель.

Декоративні складові складного ламбрекену

Деякі моделі штор-ламбрекенів являють собою більш складну конструкцію у вигляді сукупності різновидів драпірування тканини. Як правило, в одній конструкції використовують до трьох різних елементів, але талановиті дизайнери з бездоганним відчуттям стилю часто експериментують і з великою кількістю деталей.

Перекид. Якщо перекинути смугу тканини через карниз, утворюється півколо, з виглядом дуже нагадує сваг. Але більш ефектно виглядає перекид на сучасному трубообразном карнизі з тієї ж тканини, що і весь віконний текстиль.

Сваг. Мабуть, самий традиційний варіант ламбрекену, що представляє собою півколо з акуратними плавними складками. Сваг може фіксуватися по всьому верхньому краю карнизу або тільки з двох сторін. У другому випадку утворюється порожній півколо з меншим радіусом. Також є симетричні і асиметричні варіанти свагов. Їх можуть використовувати парно, відокремлено, внакладку або перетинати з іншими елементами ламбрекену.

Кокіль. Симетрична або здвоєна конструкція, схожа на два коротких і вузьких свага, довгі сторони якого розташовані один до одного. Знаходиться посередині шторної композиції між свагами.

Джабот. Асиметрична складова ламбрекена з вертикальними складками і косим нижньому краєм, розташована збоку вікна. Зазвичай джаботи використовують попарно, з обох сторін віконного отвору.

Краватка. Викрійка краватки для ламбрекену може бути аналогічною джаботу, тільки спадають складки не уздовж карниза, а одна за одною.

Поєднання різних декоративних елементів цікаво виглядають в різноманітних колірних комбінаціях. Варіантів тут може бути маса: чи це будуть контрастні кольори, то співзвучні пастельні відтінки — головне, правильно і зі смаком підібрати тони.

Прикраси для штор-ламбрекенів

Урізноманітнити дизайн і додати родзинку самому простому ламбрекенів можна за допомогою оригінальної окантовки.

Бахрома — поширена обробка з тафти або оксамиту.

Тасьма — просте, але дуже ефектне прикраса ламбрекену, коли до його краю пришивається неширока текстильна стрічка.

Фестони — зигзагоподібні виступи різної форми. Подібне оформлення віконного отвору виглядає дуже колоритно і благородно.

Жорсткий ламбрекен часто прикрашають об’ємними деталями, що імітують ліпнину, чи м’якими елементами з тканини. Своєрідно і по-новому також виглядають всілякі тематичні малюнки, нанесені на поверхню методом фотодруку.

Декорувати ламбрекеном, крім класичних віталень, можна і сучасні кімнати, оформлені в стилі техно, мінімалізм або хай-тек.

Вибирайте варіант із запропонованої фото-колекції або створіть свій неповторний примірник.

Теги: Декор та оформлення, Штори