Ще нещодавно ламінат використовували виключно в якості підлогового покриття. Але часи міняються і зараз дизайнери активно розширюють сферу його застосування, пропонуючи облицьовувати їм ще і стіни. Це досить цікаве рішення, але все ж рекомендуємо розглянути його властивості і варіанти установки більш детально.

Ламінат на стіні: переваги та недоліки

У дизайні інтер’єру все частіше можна побачити ламінат на стінах. Таке рішення досить обґрунтоване, адже цей матеріал має досить багато переваг.

Одним з основних вважається легкість монтажу. Правильно встановити ламінат зможе абсолютно кожен, навіть не маючи досвіду в цій справі. Звичайно, вважається, що монтаж даного матеріалу на стіни більш трудомісткий. Але навіть цей нюанс не надто ускладнює процес.

Не можна не відзначити вартість ламінату. Вона не дуже висока, особливо якщо порівнювати з обробкою натуральним деревом. Тому її вважають одним з головних переваг цього матеріалу. Проте потрібно враховувати, що вона може відрізнятися в залежності від якості ламінату, його відтінку або типу фактури.

Окремо варто відзначити властивості ламінату. Висока зносостійкість якісного матеріалу дозволяє використовувати його протягом багатьох років. А завдяки монтажу ламінату на стіни можна істотно поліпшити звукоізоляцію в приміщенні. Звичайно ж, існують і інші додаткові властивості. До них відноситься термостійкість, захист від вологи і більш висока ударостійкість. Але ламінат з такими характеристиками має істотно більшу вартість.

Ламінат досить часто використовується в облицюванні стін завдяки різноманітності його відтінків і фактур. За рахунок цього можна підібрати підходящий варіант для будь-якого інтер’єру. До того ж, іноді його використовують для зонування великого приміщення і розстановки акцентів.

Простота в догляді – один з найбільш вагомих аргументів у виборі ламінату. Саме ця поверхня не схильна до виникнення цвілі і грибка. За рахунок чого він вважається гігієнічною.

Незважаючи на таку кількість переваг ламінату, варто відзначити і його недоліки. Як вже говорилося вище, даний матеріал вважається зносостійким. Але в той же час він залишається дуже сприйнятливим до агресивного впливу. Тому якщо передбачається, що в приміщенні буде висока вологість, перепади температури або контакт з водою, то краще придивіться до інших матеріалів.

Особливу увагу слід приділяти підготовці стін, які плануєте облицьовувати ламінатом. Якщо матеріал буде кріпитися безпосередньо до стіни, то вона повинна бути якісно вирівняна.

Наступний недолік більше стосується дизайну інтер’єру. Щоб приміщення виглядало сучасно і стильно, краще використовувати ламінат для обмеженої площі або комбінувати його з іншими матеріалами. Це потрібно для того, щоб зберегти баланс і не зробити дизайн надміру перевантаженим.

Як встановити ламінат: горизонтально або вертикально?

У першу чергу варто відзначити, що укладати ламінат можна як вертикально, так і горизонтально. Багато хто до цих пір вважають, що саме горизонтальний метод більш простий. Але насправді це не так. В процесі установки можуть виникнути труднощі зі стиками і надійністю кріплення. Тому перш, ніж приступати до цього процесу потрібно все ретельно продумати.

Досвідчені дизайнери рекомендують горизонтальне розміщення ламінату на стіні застосовувати в невеликих кімнатах. За рахунок такого рішення, простір візуально буде здаватися більш просторим. Часто саме це є основною метою.

У випадку, якщо розміри приміщення вас повністю влаштовують, а стелі при цьому досить низькі, то варто вибрати вертикальну установку ламінату. Завдяки цьому кімната буде мати більш правильні пропорції.

При виборі ламінату намагайтеся орієнтуватися не тільки на спосіб його установки. Адже багато що залежить від фактури та кольору матеріалу. Використовуючи нейтральні відтінки, можна візуально розширити приміщення. А щоб правильно розставити акценти, краще придивитися до контрастному варіанту. Крім того, варто враховувати загальний дизайн кімнати, щоб ламінат виглядав гармонійно.

Види монтажу ламінату

Як вже говорилося вище, встановлення ламінату не займає багато часу і зробити це може кожен. Але перед цим варто визначитися, яким чином це краще зробити.

Клейовий монтаж передбачає кріплення панелей до стіни за допомогою спеціального клею або рідких цвяхів. Цей спосіб вважається найбільш трудомістким, так як потрібна додаткова підготовка стін. Але при цьому його часто використовують завдяки можливості горизонтального і вертикального розміщення ламінату.

Досвідчені майстри радять вирівнювати стіни таким чином, щоб перепад висоти не перевищував 3 мм. В іншому випадку ламінат не ляже рівно, що неприпустимо в сучасному дизайні інтер’єру. Що стосується самої укладання, то починати краще з лівого нижнього кута. Особливу увагу варто звернути на те, щоб панелі не зміщувались в процесі роботи. Тільки з урахуванням всіх нюансів, встановлення ламінату не займе занадто багато часу.

Наступний вид монтажу ламінату – каркасний. На відміну від попереднього варіанту, у цьому не потрібно настільки ретельно готувати стіни. Це обумовлено тим, що для встановлення використовується решетування, яка складається з дерев’яних брусків. Саме до неї і кріпиться ламінат за допомогою спеціальних кріплень.

Існує ще один вид монтажу ламінату – комбінований. Він використовується досить рідко, незважаючи на простоту у виконанні. Щоб трохи спростити процес установки, створюється спеціальна обрешітка. Безпосередньо до неї і приклеюється ламінат, як у першому варіанті. Але при цьому дуже важливо правильно все розрахувати, щоб матеріал лягав рівно.

Досить незвичайне використання ламінату усе більше набирає популярність. Адже це відмінний спосіб перетворити звичний інтер’єр і розставити акценти. А за рахунок фактури матеріалу можна додати приміщенню особливу атмосферу затишку.

Теги: Підлога