Відсутність великого присадибної ділянки або двору приватного будинку – не привід відмовитися від своєї мрії по облаштуванню місця для відпочинку та зеленого куточка біля свого житла. Фото-екскурсія по невеликому задньому дворику одного японського домоволодіння – приклад того, що навіть на одній сотці землі можна облаштувати цілий комплекс з організації відпочинку на свіжому повітрі. Всього лише на декількох метрах можна розташувати м’яку зону відпочинку, наситити задній дворик зеленню і навіть розмістити традиційний для східного дизайну сад каменів, не забувши при цьому про забезпечення прибудинкової території безпечним і декоративним освітленням.

Існує чимало варіант садових меблів, яка здатна стати не лише практичним, але і неймовірно зручні, комфортним джерелом для облаштування зони відпочинку на свіжому повітрі. Господарі японських апартаментів зупинили свій вибір на модульній модифікації дивана з металевим каркасом і м’якими подушками, які легко піддаються очищенню. Яскраві диванні подушки та легкий столик з прозорого пластику, ефектно завершили образ зони відпочинку на задньому дворі.

Поєднання каменів і зелених рослин завжди створює неймовірно ефектне враження, будь то використання природного каменю в його природному вигляді або застосування натурального матеріалу для облицювання садових доріжок і майданчиків для патіо. Великі зазори між кам’яними плитами, заповнені рослинами, виглядають дуже виграшно, створюючи ефект зависання наземного покриття над «зеленим килимом» оригінального газону.

Запорука успішної організації ландшафтного дизайну будь-якої ділянки – розумне і гармонійне поєднання однорічних і багаторічних рослин з каменем і водоймами. У хід йдуть усі можливі варіанти організації місць для висадки рослин – насипні клумби, мобільні газони, садові гірки і діжки з грунтом.

Якщо піднятися по кам’яних сходах, можна потрапити в справжній японський сад, організований лише на кількох квадратних метрах. Оригінальної форми дерева, невисокі чагарники і різні види моху в поєднанні з необробленим каменем і виробами з природного матеріалу, що пройшов підготовку.

Використання різних рівнів по висоті навіть невеликої ділянки дозволяє створити ефект присутності в зеленому куточку, створеною самою природою. Для цього необов’язково влаштовувати альпійські гірки або вибудовувати каскади з каменів з водоспадами – невеликі перепади за рівнем грунту створять атмосферу, близьку до природної.

Який же східний сад без такого популярного в Японії елемента не тільки ландшафтного дизайну, але і декорування внутрішніх приміщень, як бонсай? Оригінальний зовнішній вигляд різних дерев має свої стилістичні варіанти виконання та розміщення в рамках оформлюваної території. Безумовно, подібний витвір ландшафтного мистецтва потребує індивідуальної підсвічуванню.

Взагалі, підсвічування прибудинкової території виступає одним з головних учасників в організації ландшафтної композиції. Не тільки безпеку переміщення по ділянці, але і ефектне декорування найбільш значущих місць, рослин та елементів ландшафтного дизайну за допомогою підсвічування можна організувати на задньому дворі приватного домоволодіння.

Теги: Дизайн-проект