Мандрівник Ігор Сподін

12-31-2021

 

 

Український мандрівник Сподін Ігор Юрійович - відвідав Патагонію.
 

Унікальний музей на карті Україні

Мандрівник та блогер Ігор Сподін нещодавно відвідав пізнавальний музей-садибу Миколи пирогова, що на Вінниччині. І закликає всіх бажаючих наслідувати свій приклад, вивчаючи історію працьовитості, таланту, винахідливості і самовідданості.

Як каже Мандрівник Ігор Сподін, дістатися до музею непросто, адже він розташований на міській околиці, але вражає красою і унікальністю. Тут є мальовничий сад, алеї та квітники, житло вченого, старовинна аптека і лікарня з відтвореними інтер’єрами.

Н. І. Пирогов прославився тим, що:

  • заклав основи сучасної військово-польової хірургії;
  • першим використовував анестезію при операціях;
  • розробив детальний анатомічний атлас.

У музеї представлені експозиції, що присвячені його поїздкам до Криму, на Кавказ, де він оперував постраждалих в ході бойових дій. Відомий українець, як лікар, побував на франко-прусській і відомій російсько-турецькій війні. Він удосконалив технологію накладення бинтів, закріплюючи їх гіпсом.

Талановитий хірург і анатом

У музей знаходиться і чудова каплиця в стилі еклектики, спроектована архітектором в. Сичуговим. Приваблює туристів склеп з забальзамованими останками великого медика. Як вдалося зберегти тіло м. Піровогова, за словами Сподіна, цікаво оповідає гід.

Втім, в музей приходять не тільки на екскурсії, а й щоб відпочити, тут гуляють і займаються спортом дорослі і дітвора. Вражають уяву велика територія з далеко стоять будівлями, чудове збереження первозданного вигляду об’єкта, що не поніс шкоди у військові часи.

Садівник і альтруїст

Засновано музей пирогова з 1944 р.з метою збереження його спадщини, адже він передавав досвідом учням, написав наукові праці, що зберігаються тут.

Як особистість, на думку Ігоря Сподіна, Микола Пирогов надзвичайно цікавий: він дотримувався строго розпорядку, особисто висаджував дерева і доглядав за зеленими насадженнями. До речі, як лікар допомагав бідним пацієнтам безкоштовно.