Багато хто, займаючись оформленням кухні, з самого початку стикаються з досить складним, але дуже важливим вибором, якою повинна бути ідеальна кухня, глянцевою або матовою? Безперечно, глянцева кухня завжди виглядає привабливіше і нарядно, але багатьох відштовхує непрактичність подібного роду поверхонь. Будь-які сліди і подряпини зяють на глянці як клеймо, та догляду така кухня вимагає в кілька разів більше. Матові поверхні набагато практичніше і зручніше, їх легко мити і важче зіпсувати, але щоб створити по-справжньому оригінальний, не тільки зручне, але й залучає погляд матову кухню слідують ретельно продумати всі деталі і вкласти в роботу багато часу і сил.

Матова кухня, всі «за» і «проти»

Чому багато людей все частіше схиляються до вибору саме матових поверхонь? В першу чергу це простота в їх чищенні. Навіть на темній матової поверхні сліди від дитячих спітнілих долоньок, розлучень від миючого засобу або просто бруду будуть не так помітні, як на блискучому глянці. Єдине, з чим можуть виникнути проблеми при збиранні подібного роду кухні, це сліди жиру, але, якщо не відкладати прибирання, і не чекати, поки жир стане частиною стільниці, можна забути про це незручність.

Глянець, безперечно, блискуче відображення вміння господині тримати дім у чистоті, але будь-яка, навіть найменша царапинка може зіпсувати весь зовнішній вигляд кухні. Матові поверхні захищені від подібного роду ексцесів, на них дефекти менш помітні.

Найчастіше проблеми виникають із-за здатності матових поверхонь візуально зменшувати простір, що може повністю зіпсувати зовнішній вигляд кухні на маленьких просторах. Крім того, при виборі матовою кухні важливу роль відіграє те, на які тону буде спиратися майбутня колірна гамма — на темні або світлі.

Великі простору

Кухня, часто є серцем будинку, повинна бути ідеально спланована. Багато володарі великих, просторих кухонь, обзавівшись останніми технічними новинками і розставивши кухонні меблі, стикаються з проблемою зайвого простору. Складирую дрібнички на тумбах від цього відчуття складно позбутися, а статуя між плитою і холодильником буде виглядати безглуздо. Матові поверхні стануть справжнім порятунком для людей, які зіткнулися з подібними проблемами, адже темна (необов’язково чорна) матова меблі візуально зменшує простір. Позбувшись від відчуття порожнечі, кухня стане набагато затишніше, а її мешканцям не доведеться витрачати час, сили і гроші на її перепланування.

Маленькі кухні

Невеликі, багатофункціональні, грамотно скомпоновані кухні найчастіше стають родзинками невеликих квартир або маленьких, затишних заміських будинків. У цьому випадку головна особливість матових поверхонь обертається назад, стаючи великою проблемою для дизайнера. Насправді ж навіть подібного роду ситуації не залишаються безвихідними. Маленькі матові кухні ні в якому разі не можна нагромаджувати зайвої кухонним начинням, і робити її зовсім темною або світлою. Кращим рішенням буде повністю відмовитися від контрастних кольорів, використовуючи лише текстурні елементи, наприклад, декоровані під мармур або дерево. Такі поверхні збережуть всі особливості матового покриття, і не будуть позбавляти маленькі кухоньки настільки дорогоцінного для них простору.

Темні кухні

Крім всього вищесказаного, відтінки матових поверхонь грають дуже важливу роль. Темні матові покриття підходять для людей з розміреним, спокійним темпом життя, тому що їх покликання — заспокоювати і розслабляти. Така кухня не підійде людям, у яких є лише п’ятнадцять хвилин на обід, вона буде притягувати до себе, навіювати певні роздуми, розслабляти і перебудовувати життєвий ритм людини під себе. У таких приміщеннях відпочинок набагато краще, а прийом їжі стає розміреним і по-справжньому вишуканим, адже ніхто нікуди не починає поспішати, і просто насолоджуються життям.

Світлі простори

Матові кухні, оформлені в світлих (дуже часто білих) тонах, мають зовсім протилежний вплив на людину. Такого роду дизайн можна порівняти з бадьорить кава — вишуканий, елегантний, витончений, але в той же час підбадьорливий, що підштовхує до активних дій, вказує на рішення проблем. Такі кухні дуже гарні для сімей без дітей, які проводять вдома мало часу, але хочуть, щоб їх оточувала розкіш. Найчастіше такі люди активні та ініціативні, тому все навколо, включаючи кухню, має підтримувати їх починання та прагнення.

Оптимальне рішення — велике вікно і матова поверхня

Якщо майбутня кухня може похвалитися великим вікном, і основний акцент освітлення приміщення буде зроблений саме на нього — матова кухня стане кращим варіантом. Спокійна і розмірене, купаючись у сонячних променях, така кухня буде самою живою і затишній незалежно від того, в яких тонах вона оформлена і в кімнаті якого розміру розміщена. Темні матові поверхні не будуть нагромаджувати і нагнітати обстановку, якщо їм буде вистачати сонячного світла, тому їх можна буде без докорів совісті встановлювати навіть в маленьких кімнатах, а світлі кухні стануть лише затишніше і свіже від що пробиваються крізь листя сонячних променів.


Теги: Кухня, Сірий колір