Будь-який домовласник знає, що плануючи ремонт у ванній кімнаті, йому доведеться приймати багато непростих рішень. Та найбільш важливе з них – яким матеріалом облицьовувати поверхні? Приміщення ванної кімнати постійно відчуває підвищену вологість і перепади температур. Багато поверхні кімнати для прийняття водних процедур схильні до механічного впливу. У типових багатоквартирних будинках ванні кімнати часто з’єднані з туалетом. Загалом санвузлі особливо важливо підтримувати чистоту і порядок. Значить, обробний матеріал повинен бути ще і стійким до впливу хімічних чистячих засобів і бути простою у догляді. Всім необхідним критеріям, які пред’являються до обробного матеріалу для ванної кімнати, відповідає плитка мозаїка.

Серед її очевидних переваг можна відзначити наступні:

 • міцність;
 • надійність;
 • довговічність;
 • стійкість до вологи;
 • відсутність реакцій на температурні перепади;
 • різноманіття кольорів і відтінків;
 • широкий вибір матеріалу виготовлення;
 • можливість облицювання нерівних поверхонь, складних форм, оформлення вигнутих і увігнутих площин, ніш;
 • стійкість кольору до вигорання;
 • можливість створення малюнків, орнаментів і навіть художніх творів;
 • здатність приклеювання до будь-яких поверхонь – бетонних, обштукатурених, дерев’яних або металевих.

Словом, плитка мозаїка має в своєму арсеналі весь список переваг, характерних для керамічної плитки (улюбленого для нашої країни оздоблювального матеріалу) і цілий ряд плюсів, властивих тільки цьому виду обробки. І це ми ведемо мову тільки про практичною, функціональної стороні питання. Але ж з точки зору естетичної насолоди, яке можна отримати від споглядання у своїй ванній кімнаті художнього панно з мозаїки, цього обробного матеріалу немає рівних.

Звичайно, не буває переваг без недоліків. Основний мінус обробки поверхонь за допомогою мозаїки – досить висока вартість самого матеріалу і роботи з його монтажу. Але якщо амортизувати бюджет облицювальних робіт ванної кімнати на довгі роки, які цей обробний матеріал прослужить вірою і правдою, не змінюючи колір, не вигорить і не облупливаясь, то з економічної точки зору ремонт з допомогою мозаїки – вигідна інвестиція.

В даний час в широкому продажі мозаїка, виготовлена з таких матеріалів:

 • мозаїчна плитка з натурального каменю найчастіше використовується для облицювання підлог, насамперед з-за своїх підвищених якостей міцності і довговічності, стійкості до вологи та механічного впливу. Найбільше поширення отримали такі камені, як мармур, граніт, онікс і яшма. Безумовно, вартість подібної мозаїки буде досить високою;
 • керамічна мозаїка є одним з найпоширеніших і бюджетних варіантів, основною перевагою якої можна назвати багатство колірної палітри, здатної забезпечити підбір відтінків до будь-якого художнього твору;
 • скло в якості матеріалу для виробництва мозаїчної плитки проявляє себе як стійкий до вологи і хімічних речовин матеріал, від чого стає лідером в категорії простоти відходу;
 • самий рідкісний, але зовні неймовірно привабливий вигляд – металева мозаїка. Для ванних кімнат застосовується нечасто-за низької стійкості до потрапляння вологи. Але може застосовуватися в якості декору просторих приміщень в секторах з найменшою вологістю.
 • Розглянемо на конкретних дизайн-проекти ванних кімнат і санвузлів, яким чином можна застосувати мозаїку для облицювання тих чи інших поверхонь, виділення акцентів, декорування сантехніки і меблів, обробки складних геометричних форм.

  Малюнки, орнаменти, картини

  Однією з відмінних особливостей мозаїки від звичайної керамічної плитки є можливість створення малюнків, художніх зображень і оригінальних орнаментів в широкому спектрі кольорів. Не так давно мозаїка була одним з найважливіших видів образотворчого мистецтва, завдяки довговічності цього матеріалу, багато шедеври дійшли до наших днів. Споруджувати в своїй ванній кімнаті подібність художніх творів – вже дуже великий розмах. А ось облицювати стіни за допомогою готових блоків з нанесеним малюнком або найняти професіонала, який підбере зображення на ваш смак – це здійсненне завдання, яка відмінно впишеться в рамки сучасного інтер’єру.

  Яскравий квітковий малюнок, займає більшу частину вертикальних поверхонь ванної кімнати спосіб перетворити ваше житло до невпізнання. Такий інтер’єр не просто унікальний, але і персоналізований, він відображає ваші власні уподобання і смаки.

  Квіткові мотиви зустрічаються у інтер’єрах ванних кімнат, оформлених за допомогою мозаїки частіше інших варіантів. Це пов’язано з плавністю ліній візерунків, близькістю до природи, енергії і свіжості. Навіть невеликий малюнок як акцент, здатний вивести інтер’єр вашої ванної кімнати на зовсім інший рівень.

  Оригінальний, але неяскравий, не строкатий малюнок, складений з допомогою мозаїки, допоможе зробити облицювання стін унікальною, зберігши спокійну атмосферу умиротворення і спокою, яких так потребує приміщення ванної кімнати.

  З допомогою мозаїчної плитки з малюнком можна оформити акцентну стіну. В результаті ви отримуєте оригінальне оформлення душової кабіни, без розорення бюджету на ремонт.

  Ще один варіант оформлення акцентной поверхні за допомогою мозаїки з орнаментом. Робоча зона буде надійно захищена від вологи і при цьому оригінально оформлена.Дзеркало з підсвічуванням на такому тлі виглядає ще більш розкішно.

  Без морської тематики у ванній кімнаті з мозаїчним оздобленням нікуди. Комбінування мозаїки та кам’яної обробки з дрібної гальки в одному приміщенні створює неймовірно ефектне оформлення поверхонь. Такий унікальний інтер’єр незабутній.

  Ще один варіант використання морської тематики при виборі зображення з мозаїки для ванної кімнати. На світло-бежевому фоні невеликі зображення виглядають особливо виграшно.

  В даний час в широкому продажі є готові блоки із частина мозаїчного орнаменту, які поєднуються разом за принципом пазлів, утворюючи полотна з великим строкатим малюнком. Такий ненав’язливий, але елегантний орнамент здатний прикрасити будь-яку ванну кімнату. Для любителів нейтральною світлої панелі приміщень, така мозаїка на стінах ванної кімнати доведеться за смаком.

  Розставляємо акценти

  У разі якщо на ремонт ванної кімнати чи санвузла виділений невеликий бюджет, а використовувати в обробці тих або інших поверхонь мозаїчну плитку хотілося б, є варіант оформлення за допомогою цього недешевого матеріалу, лише однієї стіни (або її частини) – акцентной. В цьому випадку ви отримуєте виразний і практичний інтер’єр з невеликими витратами на ремонт.

  У ванній кімнаті або санвузлі самим поширеним варіантом оформлення акцентной стіни є облицювання поверхонь над робочою зоною раковини. Це практичний спосіб полегшити собі догляд за площинами, схильними до найбільшого впливу вологи і не тільки.

  Облицювання стіни над ванною з допомогою яскравої мозаїки з перламутровим відливом здатне вивести ваш інтер’єр на найвищий рівень колориту. Оригінальне, контрастне колірне рішення диктує концепцію дизайну всього приміщення і виступає центром фокусування уваги.

  Ще один частий дизайнерський прийом в області розстановки акцентів – яскраве оформлення стіни, протилежної раковині з дзеркалом, і повторення елементу такий же забарвлення в робочій зоні.

  Для облицювання ванних кімнат, знаходяться в асиметричних мансардних приміщеннях зі скошеними стелями, мозаїчна плитка може стати досить вдалим вкладенням коштів, часу і сил. Враховуючи, яку кількість керамічної плитки довелося б розрізати для оформлення скосу, присутність мозаїки економічно виправдано.

  Це нечасте дизайнерське рішення, але акцентной поверхнею, облицьованої яскравою мозаїкою може стати підлогу ванної кімнати. Практичний і функціональний вибір стає основою для створення дизайну приміщення.  Непроста геометрія

  Одним з найбільш істотних переваг мозаїчної плитки є можливість облицьовування площин будь-яких форм і ступенів зігнутості. У цьому випадку можна говорити вже не тільки про обробку поверхонь стін, підлоги, але і ванн, раковин, всіляких ніш і поглиблень.

  Плавність ліній і форм надає інтер’єру ванної кімнати відчуття плинності, легкості. Для невеликих приміщень це особливо важливо, а більшість ванних кімнат середньостатистичних квартир саме такі.

  Облицювання підстави ванн і закруглених поверхонь – хіба можна було б здійснити подібне з будь-яким іншим оздоблювальним матеріалом, який витримує високий рівень вологості? Завдяки мозаїчної плитки, подібну облицювання можна виконувати і на більш складних площинах.

  Облицювання овальної ванної кімнати і п’єдесталу такої ж форми для ванни? Немає нічого простіше, якщо ви вибрали мозаїку в якості оздоблювального матеріалу. Оригінальний і привабливий дизайн ванної кімнати унікальний і неповторний.

  Облицювання настільки складних, з точки зору геометрії і вигнутості, поверхонь незвичайної ванної кімнати можлива тільки з допомогою мозаїчної плитки. Завдяки значним масштабам приміщення, темні відтінки мозаїки не обмежують простір, привносять в нього елемент драматизму, східного дзена для розслаблення і відпочинку.

  Таке різноманіття колірних і фактурних рішень, оздоблювальної плитки різних розмірів не кожне приміщення здатне витримати. Не без допомоги мозаїки в обробці складною закругленою поверхні відбулося створення гармонійного образу ванної кімнати.

  Приголомшливий ефект від облицювання невеликих елементів

  Іноді для створення унікального і цікавого інтер’єру ванної кімнати, достатньо використовувати яскраву, блискучу чи кольорову мозаїку тільки для невеликої ділянки поверхні — обрамлення дзеркала або простору раковини, виділення фартуха по периметру приміщення, або декорування елементів сантехніки і аксесуарів.

  Облицювання невеликий стійки, що розділяє зону туалету від сегмента водних процедур, з допомогою дзеркальної мозаїки виглядає дуже ефектно. Вертикальні смуги візуально збільшують висоту приміщення.

  Невелика смуга, оздоблена мозаїкою, зорово розмиє межі простору і привнесе колірне різноманітність в інтер’єр ванної кімнати.

  Ще один приклад аналогічного оформлення душової кабіни, але вже з використанням дзеркальної мозаїки з вертикальним розташуванням чіпів.

  Невеликий відрізок поверхні над робочою зоною раковини, облицьований з допомогою яскравої глянцевою мозаїки, не тільки привніс колірне розмаїтість в нейтральну палітру ванної кімнати, але і оживив інтер’єр.

  Завдяки використанню мозаїчної плитки, окремі чіпи якої пофарбовані саме в ті відтінки, які присутні в основній обробці поверхонь кімнати, вдалося створити збалансований, затишний образ ванної.

  Тотальна облицювання мозаїчною плиткою

  Серед сучасних дизайн-проектів ванних кімнат чимало й таких, де практично всі поверхні приміщення облицьовані з допомогою мозаїки. Подібний ремонт може обійтися недешево, але довговічність і незмінність його зовнішнього вигляду вам забезпечена.

  Навіть невелике приміщення ванної кімнати перетворюється з допомогою мозаїчної обробки. Такий вид малюнка називають піксельною – це оригінальний спосіб інтегрувати кілька відтінків одного колірного рішення.

  Однотонна мозаїка, з допомогою якої облицьовані всі поверхні, ніші, полки і поглиблення, здатна створити оригінальний образ вашого приміщення для водних процедур. В залежності від того якого розміру чіпи (елементи мозаїки) будуть застосовуватися, буде між ними присутні затирка і якого тону, залежить зовнішній вигляд ванної кімнати або санвузли.

  Світлі відтінки мозаїчної плитки здатні візуально розширити простір ванної кімнати, яке дуже часто цього потребує. До того ж, спокійна, нейтральна палітра налаштовує на розслаблення і спокій, які необхідні домочадцям після непростого трудового дня під час прийняття ванни або душа.

  Серед світлої панелі мозаїчної плитки, особливо хотілося б виділити мармурову обробку. Навіть невеликі включення мармурової мозаїки в інтер’єр дарують атмосферу розкоші, наповненої чистотою і навіть стерильністю утилітарного приміщення.

  Контрастне поєднання чорної і білої мозаїки в рамках одного приміщення виробляє неймовірний ефект. Особливо, якщо замість звичного для нас розташування світлого тону на стінах ванної, а темної — на підлозі, ми бачимо протилежне колірне рішення.

  Темний відтінок мозаїки з перламутровим відливом як тотальної облицювання поверхонь, здатний надати драматизму будь-якої ванної кімнаті. Завдяки глянцю поверхні мозаїки, відбитки пальців і сліди від крапель води не будуть видні на темному чіпах, і здійснювати прибирання ванної кімнати можна буде не дуже часто.

  Яскраві блакитні, блакитні і сині відтінки мозаїчної плитки користуються особливою популярністю. Не дивно, що в приміщенні для водних процедур нам хочеться відображення синяви океану або лазурности небесного відображення у воді, успішно інтегрованого в інтер’єр приміщення.

  Великі однотонні чіпи мозаїки на тлі білосніжної затирання надають приміщенню ванної кімнати неймовірну геометричність, строгість.

  Теги: Ванна кімната