Мабуть, складно знайти домовласника, який би не хотів мати гардеробну у власній оселі, особливо, якщо мова йде не просто про місткому шафі в спальні, а про повноцінну кімнаті, де раціонально і систематично розташовані всі речі, взуття та аксесуари. Ще зовсім недавно російські господарі і господині не могли і мріяти про виділення окремого приміщення для логічного розміщення всієї своєї одягу в рамках власних квартир або приватних домоволодінь. В даний час міські квартири поліпшеного планування або у вигляді студії з великими просторами можуть собі дозволити таку розкіш, як гардеробна кімната. А вже в рамках заміських або міських домоволодінь сучасної споруди можна знайти місце для практичного і раціонального розміщення гардероба всієї родини.

Гардеробна кімната – це не розкіш, а практичний спосіб систематизувати і упорядкувати розташування всій одягу, білизни, спальних і банного приладдя, взуття, сумок і аксесуарів, необхідних нам для використання як щодня, так і в залежності від сезону.

Якщо ви плануєте облаштування гардеробної кімнати в якості окремого приміщення або в межах вашої спальні, то наша добірка ексклюзивних дизайн-проектів може надихнути вас на подвиги в цій сфері і підказати вдалі варіанти розташування, модифікації і компонування систем зберігання, вибору колірної палітри для обробки приміщення та виготовлення шаф, стелажів і полиць.

У чоловічій вбиральні все строго і систематизовано

До вибору гардероба чоловіки і жінки підходять по-різному. Як правило, для жінок має значення не тільки результат, але і сам процес вибору, примірки та огляду власного відображення в дзеркалі нових і нових образах. Для чоловіка важливо в максимально короткі терміни знайти речі та взуття, які підійдуть в тій чи іншій ситуації. Тому чоловічі гардеробні часто відрізняються від жіночих не тільки брутальністю при виборі колірної палітри або матеріалу для виготовлення стелажів, але і самою системою розташування речей.

У разі якщо ваша гардеробна кімната досить простора, ніяких обмежень у виборі колірної палітри, як для оздоблення поверхонь, так і для матеріалу систем зберігання не існує. Якщо вам подобаються темні породи деревини (або їх імітації) в якості матеріалу для виготовлення шаф і полиць, то їх краще розташувати на світлому тлі стін. При цьому важливо приділити особливу увагу системі освітлення. Часто гардеробні виступають як відокремлена стінами перегородками або частина приміщення, яке може не мати вікон. В цьому випадку краще вдатися до многоуровнему освітлення – вбудовані світильники на стелі і біля дзеркал, підсвічування полиць і, можливо, центральна люстра, якщо того вимагає стилістика вашої гардеробної.

Гардеробні, призначені для чоловіків, завжди відрізняються особливою строгістю у виконанні, контрастною колірною палітрою і високим ступенем систематизації речей, взуття та аксесуарів.

Використання комбінування різних відтінків деревини при виготовленні системи зберігання, створює цікавий візуальний ефект і змінює простір гардеробної кімнати.

У чоловічих вбиралень часто можна зустріти стелажі і навіть обробку з натуральної деревини, нефарбованої.

Висувні полиці для взуття, розташовані під нахилом, не тільки заощадять вам простір в шафі, але і нададуть можливість повністю бачити весь вміст гардероба.

Гардеробна з островом – слідами останніх трендів

Останнім часом, острів у вбиральні, за аналогією з кухонним простором, наділяється все більшим функціоналом. Якщо раніше в якості острова виступав пуфик або невелике крісло або комод, то тепер в сучасних дизайн-проектах можна побачити в центрі вбиральні цілу систему з організації місць зберігання, сидіння і нанесення макіяжу.

Для гардеробної скромних розмірів підійде невеликий острів у вигляді комода, на який можна ставити сумки, коробки з капелюхами або вибрані для образу аксесуари. Якщо ви не хочете особливо виділяти ваш координаційний центр, то виберете для нього аналогічну всьому простору палітру.

Для гардеробної великих розмірів і острів можна вибрати відповідний, з великою системою висувних скриньок, в яких зручно розміщувати дрібні предмети – прикраси, аксесуари.

Якщо гардеробна кімната має досить місткий площа, можна розглянути варіант установки по центру невисокого стелажа з двома-трьома полицями, де ви будете зберігати речі або взуття, аксесуари, якими користуєтеся часто. Скляні полиці у цьому випадку переважніше, вони не навантажують простір, вся конструкції виглядає невагомо, повітряно, під стати «жіночому» інтер’єру вбиральні, де часто застосовується багато декору, блискучих і дзеркальних поверхонь.

Ще одним цікавим варіантом гардеробного острова може стати ось така оригінальна комбінація вітрини для зберігання прикрас і м’якого, зручного місця для сидіння. Використання дзеркальних вставок робить конструкцію легше і створює комбінаторику з елементами на дверцятах шаф і декором розкішної люстри.

Островом вашої гардеробної може стати великий м’який пуф або невелика софа. Такий предмет меблів не тільки забезпечить можливість присісти (або навіть прилягти), але і різноманітить інтер’єр приміщення, привнесе яскравість.

Для дійсно містких приміщень гардеробних кімнат можна вибрати острів, який буде складатися з комода з системою зберігання і великим пуфом для примірки взуття.

Кантрі-стилістика добралася і до гардеробних кімнат. Оригінальне виконання системи стелажів і острови, стало родзинкою цього приміщення.

У цій просторій вбиральні з дерев’яною системою шаф, забезпечених скляними вставками, островом став ансамбль з пуфів на коліщатках. Це дуже зручне конструктивне рішення, особливо якщо в сім’ї кілька людей.

Острів вітрина не тільки стане відмінною системою для зберігання прикрас і аксесуарів, але і прикрасить сам інтер’єр вбиральні. У неглибоких висувних ящиках, де буде зберігатися біжутерія та аксесуари, можна розташувати оксамитові або велюрові темні підкладки для ефектного виділення прикрас.

Туалетний столик у вбиральні – мрія господині

Яка жінка відмовилася б від розміщення в гардеробній кімнаті туалетного столика? Мабуть, лише та, у якій він вже встановлений в спальні. Але, якщо планування вбиральні дозволяє обладнання туалетного столика, то таке розташування буде мати ряд переваг – освітлення тут набагато яскравіше, всі необхідні аксесуари для складання образу під рукою, можна не тільки наносити макіяж, підібрати прикраси і одяг і взуття в одному місці, але й побачити результат своїх праць в цілому.

Туалетний столик, виконаний з того ж матеріалу, що і весь ансамбль систем зберігання вбиральні, виглядає досить гармонійно. Лампочки навколо основного дзеркала створюють достатній та необхідний рівень освітлення для професійного нанесення макіяжу та виконання укладки волосся.

Дзеркальний туалетний столик виглядає розкішно, створюється відчуття невагомості, здається, що можна дивитися крізь нього. Поєднання чорного і білого відтінку, разом з дзеркальними поверхнями створює не просто контрастний інтер’єр, а оригінальну і святкову обстановку.

Багато жінок воліють класичний інтер’єр у своїй вбиральні з туалетним столиком. І їх можна зрозуміти – суворі, але при цьому розкішні шафи з карнизами, ящики з фрезерованими пілястрами, теплі відтінки в обробці і меблюванню, оригінальна софа, красива люстра і зручний туалетний столик – що ще треба для жіночого щастя?

Туалетний столик з темного дерева з різьбленим декором привнесе у вашу світлу гардеробну кімнату атмосферу деякої богемності і розкоші старовинних предметів меблів.

Білосніжна ідилія для вашої гардеробної

Якщо приміщення гардеробної кімнати не може похвалитися великими розмірами, світла палітра оздоблення поверхонь і матеріалу, з якого будуть виконуватися системи зберігання – найкращий з можливих варіантів оформлення. У випадку з маленькими кімнатами без вікон, білосніжна обробка буде простіше сприйматися з психологічної точки зору, особливо для жінок, адже вони в гардеробних можуть проводити багато часу. До того ж, на світлому фоні краще видно кольори і відтінки речей, взуття та аксесуарів. За стелажами білого кольору простіше доглядати, як би парадоксально це не звучало.

Білосніжна оздоблення, просторе приміщення з великими вікнами, залите природним світлом, відкриті стелажі і тримачі для вішалок, які відкривають миттєвий доступ до будь-якого варіанту одягу і взуття – це не мрія?

Білі стелажі на тлі деревної обробки стін, також розширюють простір, особливо в кампанії зі світлим стелею і підлоговим покриттям.

Чудово, якщо в частині приміщення, яке ви відокремили від простору спальні для гардеробної, є вікно. Але навіть у цьому випадку необхідно подбати про достатньо яскравому освітленні, не тільки для темного часу доби, але і для нанесення денного макіяжу і вибору одягу, адже вам потрібно бачити всі фарби власного гардеробу.

Відкриті полиці світлого тону з підсвічуванням – ідеальний варіант для зберігання взуття та аксесуарів, навіть в невеликому приміщенні можна обладнати досить місткі стелажі і висувні ящики.

При виборі підлогового покриття гардеробної кімнати важливо врахувати особисті уподобання домочадців, комусь подобається стояти босими ногами на дерев’яній підлозі, хто любить відчуття м’якого килимового покриття з довгим ворсом. Але важливо пам’ятати, що вбиральня потребує досить ретельного догляду і у випадку вибору для оформлення підлог килимове покриття, вам потрібно буде витрачати більше часу на прибирання.

У великих мережевих магазинах, що займаються продажем домашніх меблів та аксесуарів до неї, є готові блоки систем зберігання для гардеробних різних розмірів і модифікацій. Ви можете організувати інтер’єр кімнати для зберігання вашого гардеробу самостійно. Наповнюваність таких приміщень залежить, насамперед, від кількості членів вашої родини, їх способу життя, активності і місткості вашої гардеробної.

Коли кожна річ важить на своїх плечах, весь гардероб розподілений по кольорам або сезонно (кому як зручніше), знайти той чи інший предмет одягу не складе праці. В даний час чимало фахівців, які пропонують свої послуги по систематизування зберігання одягу, взуття та аксесуарів. Вони розбирають ваш гардероб «по кісточках», розповідають які предмети одягу зберігати найкращим чином, можуть скласти групи з конкретних комплектів, щоб вам не доводилося роздумувати над комбінаторикою предметів туалету, їх колірними і фактурними поєднаннями.

Вбиральня на мансарді або як використовувати горищний простір по-максимуму

Будь-який домовласник, у якого є невикористане горищне приміщення або нежитлова мансарда рано чи пізно приходить до необхідності прийняття рішення про реорганізацію свого житла. Хтось влаштовує на мансарді ігрову кімнату, спальню для гостей або бібліотеку. Але ж можна використовувати асиметричне і не завжди зручний з точки зору розміщення особистих кімнат простір горища для організації вбиральні, особливо, якщо ваша спальня знаходиться неподалік.

Ця невелика гардеробна на горищі – яскравий приклад того, як можна практично й раціонально використовувати всі надані в користування квадратні метри власного житла. У частині, де стеля досягає найбільшої висоти, розташовуються закриті шафи в місці найбільшого скосу – зручний диванчик, на який можна сісти, міряючи взуття. Відкриті полиці також є відчутною підмогою у справі систематичного розташування аксесуарів.

Горищні та мансардні приміщення часто мають конструкцію, яку складно адаптувати під особисту кімнату і навіть під утилітарне простір. А от для організації на горищі вбиральні, подібні приміщення можуть підійти, якщо раціонально і ергономічно розташувати системи зберігання і допоміжну меблювання.

Міні-гардеробні або як організувати систему зберігання без виділеної площі

Якщо у вас немає можливості або бажання відводити під цілу гардеробну кімнату, то можна організувати виділення простору під системи зберігання у спальні, кабінеті або навіть ванній кімнаті.

Гардеробна, розташована в ніші однієї з стін спальні, відрізняється від простого вбудованого шафи тим, що ви можете до неї зайти, місткість такої споруди більше. Але в цьому випадку не обійтися без гарного, яскравого системи підсвічування.

Невелика гардеробна була обладнана за шторками у просторій ванній кімнаті. Звичайно, подібна система зберігання не здатна впорядкувати розміщення всього гардеробу сім’ї, але зберігати всі необхідні для водних процедур приналежності їй під силу.

Для невеликих, вузьких або асиметричних приміщень краще вибрати світлу або навіть білу палітру не тільки для оздоблення поверхонь, але і для виготовлення гардеробного ансамблю з систем зберігання.

За зачиненими дверима

Якщо під гардеробну виділено окреме приміщення, то в її інтер’єрі можна обійтися без дверей, виконавши всі системи зберігання у вигляді відкритих полиць, стелажів, штанги для плічок. Але для деяких домовласників такий варіант організації гардеробу не підходить, і вони замовляють виготовлення дверей для своїх значних шаф.

Скляні двері-купе не тільки візуально розширюють простір, дають можливість побачити, яка саме одяг і де розташована, але і економить місце при відкриванні шафи.

Ще один варіант дверей зі скляними вставками, але на цей раз в затемненому і рельєфному виконанні. Якщо шафи і гардеробна острів виконуються з деревини настільки темного відтінку, то для обробки всіх поверхонь кімнати краще віддати перевагу світлу палітру.

А це варіант абсолютно закритого виконання систем зберігання у вбиральні. Благородний відтінок деревини спільно зі світлою обробкою поверхонь, створює теплу, комфортну обстановку.

Перед вами приклад комбінованого виконання шаф для зберігання одягу, взуття та аксесуарів. У закритих шафах можна розташувати весь сезонний гардероб, а на відкритих стелажах і штангах розміщувати предмети туалету, якими користуються мешканці в даний момент. Чорно-біла палітра інтер’єру і достаток дзеркальних, глянцевих поверхонь, створили цікаву, інтригуючу обстановку вбиральні.

Для стилю лофт, наприклад, не характерно виділення спеціального приміщення під гардеробну. Але самі шафи можуть виступати в якості перегородки, зайшовши за яку ви опиняєтеся вже не в спальні, а в зоні зберігання та примірки одягу і взуття.

І в кінці трохи корисної інформації: використовуйте для зберігання невеликих предметів бокси різних кольорів, закріпивши за кожним членом сім’ї свій відтінок, пишіть імена на ярличках систем зберігання (подібні пристосування продаються в меблевих і господарських магазинах), так ви зможете набагато швидше знаходити потрібні вам предмети туалету і аксесуари.

Якщо у ваших шаф або стелажів не досить висоти для довгих суконь, розміщуйте подібні предмети одягу на вішалах для штанів, перекидаючи їх через поперечину. Сукні в підсумку не розтягуються, а ви заощаджуєте половину висоти ваших шаф.

В стелажах, де буде зберігатися дитячий одяг, краще розмістити регульовані стійки для установки вішав. Дитина буде рости, а ви зможете змінювати висоту розташування штанг для плічок.

Теги: Інші кімнати