Перед кожним домовласником, що мають більше одного рівня в приватному будинку, рано чи пізно постає питання облаштування горищного простору. Прийнято вважати, що мансарда або горище – це темне і запилене приміщення, куди складаються маловикористовувані речі, прилади і меблі, що вийшли з ладу. Насправді – це дорогоцінні квадратні метри, які з утилітарного приміщення можна перетворити в житлове.

Часто мансардне простір має сильно скошений стелю, часто асиметрично і приховує важкодоступні закутки і вузькі проходи. У цій публікації ми пропонуємо кілька варіантів облаштування спальні на горищі. Надихаючі ідеї дизайну продемонструють, що організувати комфортну кімнату з привабливим зовнішнім виглядом можна навіть в самих невеликих і складних по геометрії приміщеннях мансардного простору.

Спальня на мансарді для двох та більше осіб

Якщо площа горищного простору дозволяє, то організація спальних місць для двох і більше осіб, стане відмінною можливістю раціонально використовувати кожен метр вашої житлової площі.

Традиційне розташування ліжок у місцях найбільших скосів стелі, дозволяє вирішити проблему з комплектацією важкодоступних місць горищного простору. Незважаючи на скромне за розмірами приміщення мансарди, в цій кімнаті з комфортом можуть розмістити дві людини. Обробка практично всіх поверхонь дерев’яної феленкой створює теплу і затишну атмосферу. Питання з системами зберігання успішно вирішене вбудовуванням ящиків для речей під ліжками.

Часто в оздобленні горищних кімнат домовласники і дизайнери вдаються до використання світлих відтінків. Це один з небагатьох способів візуально розширити простір, «підняти» стелю «розсунути» стіни. Чисте і світле приміщення буде виглядати ефектніше, якщо використовувати контрастні темні плями в інтер’єрі – меблі і текстиль насичених темних кольорів. Кілька яскравих подушок, приліжковий килимок – і кімната набуває святковий настрій.

Досить просторе приміщення мансарди дозволяє розмістити на ночівлю кілька людей. Висота склепінчастого стелі, облицьованого деревиною, дозволила використовувати об’ємні підвісні лампи. Яскраві плями текстилю і оббивки меблів розбавляють теплу атмосферу деревних відтінків.

Абсолютно біла кімната на двох, облаштована в невеликому мансардному закутку створює атмосферу витонченості, чистоти та вишуканості. Горищний простір набагато простіше тримати в ідеальному стані, ніж перший поверх приватного будинку. Мансарда розташована далеко від входу, і домочадці тут бувають рідше.

Кімната на чотири спальних місця, виконана з елементами морської тематики стане відмінним притулком, як для домашніх, так і для гостей. Прохолода білосніжних і глибоких синіх відтінків вдало компенсується теплотою дерев’яної обробки.

Світлі відтінки обробки приміщення творять чудеса, особливо в невеликих просторах і служать прекрасним фоном для найяскравіших елементів декору предметів меблів.

Дитяча спальня на горищі

Дітям подобаються невеликі приміщення, милий і затишний закуток на мансарді може стати прекрасним місцем для організації спального місця або ігрової кімнати.

Світлі тони оздоблення, пофарбована у білий колір дерев’яне оздоблення поверхонь, ліжко в місці найбільшого нахилу даху і зручні системи зберігання – все в цій дитячій продумано до дрібниць.

Зворушливий дизайн спальні для дівчинки – приклад того, як у невеликому приміщенні можна організувати затишний і привабливий куточок принцес.

Ця простора мансарда дозволила організувати повноцінну спальню для двох діток. Місця вистачило і на облаштування містких систем зберігання, і на зону навчання.

У дитячій спальні складно обійтися без ігрової зони. Невисокі шафки для зберігання іграшок розмістилися в самому складному з точки зору архітектури горища, просторі. Раціональне використання заповітних квадратних метрів дозволило звільнити більше площі для ігор. Навіть для підвісного крісла знайшлося місця в найвищій частині склепіння стелі.

Ця універсальна спальня для двох поєднує у собі і функції вітальні. Вбудовані ліжка дозволяють трансформувати спальну зону в гостьову і навпаки. Яскраві, ефектні акценти відмінно виглядають на тлі тотальної дерев’яної обробки приміщення.

Головна спальня на верхньому поверсі

Розміщення основної спальні на верхньому рівні може стати прекрасною можливістю звільнити дорогоцінні квадратні метри першого поверху для просторої вітальні або ігрової кімнати.


Простір і чистота, досягаються з допомогою обробки приміщення світлими тонами використовуваних матеріалів, буквально просочують головну спальню. Складно повірити, що ця розкішна кімната була коли-то темним, брудним горищем.


Світлі відтінки в контрасті з темним кольором створюють відчуття динаміки навіть в невеликому приміщенні. Деревина, використана для меблів, надає спальні теплоти домашнього затишку.

Ще одна спальня з білосніжними елементами, як символ того, що в непростий геометрії мансардного приміщення можна організувати ергономічну і затишну спальню, розмістивши, наприклад, вбудовані шафи у складних закутках кімнати.

Спальня з елементами французького стилю як не можна краще поєднується з непростою конструкцією мансардних приміщень. Прованс відчувається в квітковому принті шпалер, прозорості скляної люстри, різьблений вибіленої меблів і легкості текстилю.

Незважаючи на світлу обробку практично всіх поверхонь, кімната виглядає неймовірно яскравою, позитивною і сонячної. Глибокі і яскраві відтінки меблів, повторившиеся в забарвленні покривала для ліжка, надають спальні особливий шарм.

Ця спальня з використанням практично всього спектру відтінків сірого кольору — від білого до чорного, створює відчуття польоту. І причиною тому не тільки принт з пір’ям на похилих поверхнях. Сміливі ідеї дизайнера відбилися навіть в установці ванни у рамках спальної кімнати.

Далі представлені варіанти розташування спальні в зовсім невеликих приміщеннях з непростими архітектурними особливостями. Ці дизайнерські проекти служать яскравим доказом того, що навіть у самих скромних закапелочках мансарди можна організувати житлову кімнату зі своїми вбудованими системами зберігання, робочими зонами і місцями для відпочинку. Можливо, що домовласники, які вважають свої горища тісними і незручними для розміщення житлового простору, вдохновятся яскравими варіантами раціонального і практичного використання кожного метра приватного домоволодіння.





Теги: Спальня