Нагрівальна інфрачервона плівка

10-23-2020
Электрический теплый пол Profi Therm Slims KR50-220 1540Вт 7м2 1

 

Довгий час єдиним варіантом електричної теплої підлоги був звичайний гріючий кабель в стяжку або в шар плиткового клею. Особливості такої системи накладають певні обмеження. Наприклад, для теплої підлоги в приміщеннях без плитки потрібно закладати кабель в стяжку на ранніх етапах будівництва або ремонту. Також хочемо вам порекомендувати https://aqua-life.ua/preset/teplyy-pol-infrakrasnaya-plenka/ нагрівальна інфрачервона плівка від компанії Aqua-Life .

У 2010 році на ринку з’явилися плівкові теплі підлоги. Плівка монтується безпосередньо під фінішне підлогове покриття: ламінат, паркет, лінолеум, ковролін. Це дозволяє встановлювати теплу підлогу на заключному етапі обробки. Таку плівку прийнято називати інфрачервоної, хоча фізично будь тепло є наслідком інфрачервоного випромінювання.

Будова і принцип роботи

Плівкова тепла підлога – це тонка багатошарова плівка з міцного зносостійкого поліетилену з розташованими між її шарами нагрівальними елементами з карбону.

На шарі-підкладці знаходяться нагрівальні елементи зі спеціальної карбонової пасти. Існують різні конфігурації карбонового малюнка, але в нашому магазині представлений один з найнадійніших варіантів, коли елементи розташовані паралельно один одному. Завдяки такому розташуванню поламка одного нагрівального елементу не приведе до виходу з ладу всієї системи.

Підведення електрики здійснюється через дві мідні шини. Електричний контакт між мідної шиною і нагрівальним елементом здійснюється через спеціальну антііскровую срібну сітку, яка виключає утворення іскор.

Фінішне покриття – ламінуюча плівка (РЕТ), що захищає всю конструкцію від потрапляння вологи, пилу, а також від електричного пробою.

Принцип роботи інфрачервоної плівки виглядає наступним чином: електричний струм подається до системи через клеми  по шинам через антііскровую сітку ток потрапляє на гріють елементи плівки  гріють елементи нагріваються і прогрівають підлогове покриття -> від статі нагрівається повітря в приміщенні.

Технічні характеристики більшості плівок різних виробників

 • ККД теплового потоку становить 70-80%, що в кілька разів вище, ніж у інших систем підлогового обігріву;
 • Максимальна температура поверхні становить 50 ° С;
 • Температура плавлення 120-260 ° С;
 • Швидкість нагріву поверхні 5 хвилин;
 • Довжина випромінювання від 7 до 20 мкм;
 • Електромагнітне поле майже відсутня;
 • Харчування від мережі 220-240 В.

особливості вибору

При виборі якісної інфрачервоної плівки слід звернути увагу на кілька зовнішніх ознак:

 • Щільність нагрівальних карбонових смуг. Вони повинні бути однорідними, чорними і непрозорими. Від цього залежить рівномірність нагріву.
 • Товщина плівки повинна бути не менше 0,338 мм.
 • Мідна шина повинна бути гладкою, блискучою, без розлучень. Ширина шини варіюється від 0,13 до 0,15 мм.

Слід зазначити, що плівка може продаватися в різній комплектації:

 • готові до монтажу комплекти з контактними зажимами, проводами і бітумною ізоляцією;
 • на відріз. У такому випадку всі комплектуючі треба купувати окремо.

Вибір питомої потужності плівки залежить від місця монтажу:

 • 130 – 160 Вт / м2 підходить для обігріву добре утеплених приміщень. До таких приміщень можна віднести звичайну кімнату в багатоквартирному будинку: спальну, вітальню;
 • 170 – 230 Вт / м2 підходить для приміщень з підвищеними тепловтратами: балкон, приміщення розташованих на перших поверхах, еркери і ін.

В обох випадках краще звіритися з технічними характеристиками підлогового покриття і не нагрівати підлогу вище зазначеної температури.

Інфрачервоний плівковий підлогу підходить не тільки для комфортного підігріву підлоги, але і в якості додатково і основного обігріву приміщень.