Навісні полки незважаючи на свою бюджетність, простоту здатні зробити інтер’єр в квартирі не тільки функціональним, але і цікавим, оригінальним. Щоб в процесі експлуатації не виникало проблем, важливо звертати увагу при покупці конструкції на матеріал, форму і якість. Для установки навісних полиць не доведеться викликати майстрів, нічого складного в процесі немає, монтаж здійснюється декількома способами.

Навісні конструкції розрізняються залежно від характеристик:

  • положення на стіні (вертикальне або горизонтальне);
  • одноярусні або багаторівневі;
  • у вигляді драбинки;
  • закрита або відкрита полиця;
  • у вигляді геометричних фігур (кола, квадрати, трикутники, прямокутники).

Для ванних кімнат, кухні, передпокою передбачені більш практичні варіанти з гачками, вішалками та іншими додатковими кріпленнями.

Види навісних полиць

Навісні полки прекрасно вписуються в інтер’єр як житлових приміщень, так і робочих офісів. Залежно від того, що буде розташовуватися на полицях, пропонується вибір між закритими і відкритими конструкціями. На закритих полицях легко розмістити не самі симпатичні штучки, наприклад, засоби особистої гігієни, посуд, документи. На відкритих полицях ставлять не тільки книги, а й декоративні елементи: статуетки, фоторамки, свічки, ароматизатори.

Відкриті та закриті

Закриті полиці чудово вписуються як в офіс, ванну кімнату, кухню, так і творчу майстерню. Дверцята у навісних моделей, як правило, виконана з матовим покриттям. Виробники випускають конструкції різних форм і розмірів. Щоб оригінально вписати їх в інтер’єр, можна комбінувати з відкритими варіантами або замовляти фігурні полки.

Відкриті моделі також затребувані, їх зазвичай розміщують у вітальнях, дитячих кімнатах, робочих кабінетах, в спальні. Як правило, розташовують не одну полицю, а відразу кілька, щоб вийшла незвичайна проекція (в тому числі і асиметрична).

З дверцятами і полицями

Такий варіант зустрічається в багатьох квартирах з маленькою площею, так економиться простір. Однак багатоярусні полки погано виглядають в кімнатах, де багато меблів, особливо масивні варіанти. Вони візуально” з’їдають ” квадратні метри, створюється відчуття, що в приміщенні тісно, мало повітря.

Тим часом не варто забувати про практичність навісних багаторівневих полиць з дверцятами, де часто розташовують дорогий сервіз, книги, побутові предмети, які варто тримати подалі від дітей і тварин.

  • пластика;
  • скла;
  • металу.

Найбільш універсальні-дерев’яна різновид. Вони міцні, міцні, витримають і легкі статуетки, і ціле зібрання книг. Матеріал може бути обробленим або грубим, що прекрасно підходить для таких напрямків як кантрі або лофт, екостиль.

Пластикові полиці-бюджетні, міцні, але виглядають часто непрезентабельно, дешевлять інтер’єр. Їх встановлюють у ванній кімнаті, дитячій, ігровій зоні. Більш дорогі варіанти імітують натуральні матеріали, наприклад камінь і дорогі породи дерева.

Скло крихке і небезпечне в будинку, де є маленькі діти, але виглядає легко, витончено, красиво. Відмінне рішення для маленьких і затишних квартир. Сучасно і стильно виглядають дзеркальні моделі. Не варто встановлювати в прохідній зоні. Металеві полиці міцні і довговічні, якщо оброблені складом проти появи іржі. Щоб встановити їх, доведеться добре постаратися.

Способи кріплення на стіну

  • приховані;
  • модульні;
  • знімні;
  • жорсткі.

Найбільш міцне кріплення-жорстке, використовується в тих випадках, коли буде на полиці стояти щось важке, наприклад, книги, рослини, кухонне начиння. Знімні варіанти мають отвори під гачки, при бажанні конструкція легко знімається з кріплення. Модульні полиці можливо приєднувати до інших як зверху, так і знизу. Найбільш естетично в інтер’єрі виглядають приховані навісні полки, вони немов приклеєні до стіни.