Ні для кого не секрет, що приміщення в стилі лофт можна створити і не в колишньому складському просторі або фабричному цеху. Для привнесення в оформлення житла індустріальної естетики досить просторого приміщення з великими вікнами, відкритого планування – розміщення практично всіх функціональних сегментів в одному просторі, білосніжною обробки стін, бетонних поверхонь і відкритих інженерних систем. Подібна концепція оформлення житлових апартаментів дуже підходить молодим парам, у яких ще немає дітей. Саме з таким інтер’єром ми хотіли б вас познайомити в даній публікації. Японська квартира-студія, оформлена в стилі лофт, може стати натхненням для тих, хто віддає перевагу зручність і комфорт, сучасний погляд на життя без мереживних фіранок і вишивок на диванних подушках, але прогресивну техніку, мінімум декору і максимум функціональності.

У просторому приміщенні з великими вікнами розміщені всі функціональні зони житла, лише ванна кімната є відокремленим приміщенням, а спальня відокремлена ширмою у вигляді систем зберігання. В квартирах-студіях, в якому б стилі вони не були оформлені, об’єднанню найчастіше піддаються кухонні, їдальні і вітальні простору – вільне планування дозволяє розмістити всі необхідні життєві сегменти і зберегти при цьому відчуття простору, забезпечити вільний трафік і легку атмосферу приміщення.

Вітальня розташована на деякому підвищенні по відношенню до решти простору – невисокий дерев’яний поміст сприяє зонування приміщення. У денний час простір залите сонячним світлом завдяки великим віконних прорізів, для темної частини доби передбачена система невеликих світильників, монтувати до стелі. Ці та інші інженерні комунікації не тільки не заховані за обшивку, але навмисно виставлені на загальний огляд, як частина індустріальної естетики.

У квартирах студіях важливо дотримати баланс між кількістю меблів і декору, щоб зберегти достатньо вільного простору, але не поступитися власним комфортом при цьому. Вітальня зона в цьому плані близька до мінімалізму – невисокий диван без підлокітників, журнальний столик і відео-зона представляють всю обстановку сегмента відпочинку.

Оригінальною деталлю інтер’єру став гамак, підвішений між зоною вітальні і великої чорної системою зберігання. Для когось цей предмет дизайну може здатися декором, для інших же важлива його основна функція, але очевидно одне – гамак розбавляє індустріальність приміщення, привносить елемент домашнього затишку, розслабленості і спокою.

Системи зберігання з шаф з матовими чорними фасадами і жалюзі є кордонами невеликого закута простору, де обладнано спальне місце. Навіть для проживання удвох необхідна деяка приватність розміщення місця для сну і відпочинку.

На чорній матовій поверхні місткою системи зберігання можна залишати записки один одному, списки продуктів і просто милі вирази. Площина легко очищається вологою губкою. Поруч з цією зоною розташований сегмент їдальні. Обідню групу склали дві консолі, які під час розташування поруч один з одним утворюють цілком місткий стіл для довгих трапез і прийомів гостей. Пластикові крісла-качалки завершують нетрадиційний образ цього функціонального сегмента.


В кухонному просторі все більш або менш традиційно – однорядна планування кухонного гарнітура і великий острів. Особливість цієї кухні в тому, що майже всі поверхні меблювання виконані з нержавіючої сталі, не виключаючи побутові прилади і кухонні аксесуари.

Замість верхнього ярусу кухонних шаф використані відкриті полиці, що суттєво полегшило обстановку кухонної зони, надала їй більшої легкості, світла і простору.

Ще один ансамбль з нешироких відкритих полиць розташований у просторі біля кухонного острова. В таких приміщеннях не можна нехтувати будь-якою можливістю облаштування систем зберігання, навіть якщо їх роль в більшій мірі декоративна.

Теги: Дизайн-проект