Ще зовсім недавно переважна більшість домовласників по всьому світу замовляли дизайнерам проекти ванних кімнат в нейтральній колірній палітрі з традиційною обстановкою. Практичність зайняла місце пишноти і надмірності декору, раціональність і мінімалізм невеликих приміщень змінювали яскравість і помпезність великих ванних. Але, серед тих, хто планує замовити ремонт або реконструкцію ванної кімнати, завжди знайдуться творчі особистості, яким мало просто отримати ідеально облицьована світлою плиткою простір для прийняття водних процедур. Останнім часом тенденції стали змінюватися, у інтер’єрах ванних кімнат з’явилося набагато більше індивідуальності, персоналізованої під спосіб життя, уподобання і навіть склад характеру мешканців.

Для всіх, хто не боїться пустити яскраві і насичені кольори в свій будинок, використовувати дизайнерські елементи декору навіть в утилітарних приміщеннях, відмовитися від традиційних матеріалів обробки і прийняти химерні форми сучасної сантехніки, наша публікація. Безліч цікавих дизайн-проектів ванних кімнат в сучасному стилі, гармонійно допускає як елементи модернізму, мінімалізму, кантрі та індустріалізації, зможуть надихнути вас на сміливі рішення в рамках своїх міських квартир або заміських будинків.

Розглянемо докладніше, який же він – сучасний інтер’єр ванної кімнати для сміливих домовласників. І почнемо наш екскурс зі способів обробки поверхонь кімнати.

Плитка «метро» в сучасній ванній – нестаріюча класика під новим кутом зору

Даний вил плитки з’явився на Заході на початку 20-ого століття в період розквіту стилю модерн або арт-нуво. І зараз на стінах метрополітену Західних країн або Америки можна бачити акуратні цеглинки плитки, що представляють обробку стін. В нашій країні частіше можна чути назву «кабанчик». Комусь здалося, що вид плитки з її торця, з двома отворами схожий на свинячий п’ятачок, звідси й прижилася в народі прізвисько плитки.

Плитка «метро» буває різного розміру, складності, якості матеріалу, що відрізняється за типом крайки. Але, незмінною схожістю для всіх різновидів є спосіб викладки – як цегляної стіни. У випадку, якщо плитка представлена у варіанті без кромки, то для контрасту частіше використовують затірку темніших тонів для білої плитки і навпаки.

Такий вид облицювання стін – універсальний варіант акуратної й недорогого способу захисту вертикальних поверхонь ванною або душовою від вологи. Він прекрасно поєднується з іншими видами обробки і трансформується практично в будь-яку стилістику приміщення.

У цій світлій ванній кімнаті плитка «метро» не відразу впадає в очі і не тільки з-за нейтральної кольорової гами. Просто по сусідству розташувався вже дуже незвичайний ансамбль антикварних предметів та художніх робіт.

У випадку з плиткою «метро», виконаної зі скошеною кромкою, яка надає цегляній кладці фактурності, та ще й в глянсовому варіанті, загальну увагу такій обробці забезпечено. Глибокий, насичений колір облицювання фартуха ванної кімнати в стилі модерн стає координаційним центром приміщення, навколо якого вибудовується вся концепція дизайну. Контрастні поєднання і оригінальна фреска завершують незвичайний образ кімнати.

Ще один варіант яскравого забарвлення плитки «кабанчик» в не менш яскравому приміщенні ванної кімнати, виконаному з декадентським настроєм. На тлі темної облицювання білосніжна різьблені меблі виглядає розкішно і святково.

Ця яскраво-блакитна плитка «метро» стала фарватером дизайну сучасної кімнати. Гармонійне поєднання контрастних відтінків було найкращим колірним рішенням дизайнера.

У цій просторій і дуже розкішним білосніжною ванній не відразу помічаєш яким саме способом облицьовані стіни. Вигадлива меблі в стилі бароко, королевська люстра, французькі фестончатые штори – в такій ванні можна приймати водні процедури з воістину царським розмахом і настроєм.

Контрастні колірні рішення дозволили дизайну ванної не потонути в стерильною білизною оздоблювальних матеріалів. Як не дивно, але саме темні вкраплення розрядили обстановку сучасного інтер’єру.

Мозаїка як спосіб реалізації творчих ідей у ванній кімнаті

Скільки б років не пройшло. А людство не перестане використовувати мозаїку для прикраси і оформлення поверхонь своїх осель. Зародившись, в античний період, пройшовши безліч трансформацій, цей вид обробки популярним і донині.

Мозаїчна плитка може бути нейтральною, спокійною. Особливо, якщо буйство фарб за вікном ванної вимагає не відволікає від пейзажу обстановки.

А може бути і яскравим, бурхливої, емоційною. Ціле підводне царство, створене умілими руками майстра, який подає кожну частину мозаїки за кольором, розміром і фактурою, було створено в межах одного приміщення. Навіть перископ і ілюмінатори в цій ванній є. Мозаїка на стінах настільки всепоглощающа і реалістична, що складно визначити розміри приміщення, побачити межі стелі і стін, наприклад.

У цій ванні мозаїчна плитка була використана в якості підлогового покриття. Чіткість форм, геометричність і контраст глибоких колірних рішень, створили індивідуальний, лаконічний образ ванної.

Все в цій гламурній ванній кімнаті яскраво і соковито. Яскрава мозаїка навколо вигадливого дзеркала завершила нетривіальний образ приміщення з червоним стелею і комода, що складається з дзеркальних пластинок.

Три кольори мозаїчної плитки створили неймовірний характер цією ванною. Геометричні форми панують над фактурою і трансформують простір.

Інтер’єр ванної кімнати без керамічної плитки – актуальна реальність

Останнім трендом в оформленні ванних кімнат стала альтернативна заміна керамічної плитки на вологостійкі сучасні матеріали для обробки поверхонь. Керамограніт ще можна побачити на підлозі сучасної ванної, але і його часто замінюють на сировину з натуральної групи еко-матеріалів.

Як правило, подібні дизайни ванних кімнат прості і лаконічні, виконані з переважанням нейтральної кольорової палітри, часто в білосніжних тонах.

Часто приміщення ванної кімнати продовжує лінію колірної гами і обробної історії спальні, біля якої розташоване. В даному випадку лише квітчаста оздоблення підлог дозволяє зонувати приміщення.

Для мінімалістського стилю в сучасній ванній немає місця керамічній плитці, стіни обробляються вологостійкими емульсіями нейтральних тонів. В інтер’єрі нічого зайвого, практичність і раціоналізм, від ключового об’єкта ніщо не відволікає.

Ця невелика світла ванна виконана з використанням дерев’яної пофарбованої феленки, вологостійкою штукатурки і ламінату для приміщень з підвищеною вологістю. Богемності обстановці додає цікава люстра і принт на шпалерах-плівці.

Нечасто можна зустріти дизайн ванної кімнати в таких темних тонах. Гра контрастів в стилі модерн – ключовий дизайнерський прийом.

У цьому сірувато-білому царстві бетону розмістилася не тільки ванна. Але та пральня. Зазвичай подібний дизайн вибирають для утилітарних кімнат квартир в стилі лофт. Не завжди це колишні виробничі приміщення, але розмах простору і простір приміщень дозволяє використовувати індустріальну стилістику.

В сучасному дизайні можна зустріти і обробку під цегляну стіну. Іноді цегла – лише стилізація під реальний матеріал. Але і справжні цегляні кладки в інтер’єрі сучасної ванної або душової зустрічаються часто.

Бетонні поверхні лише трохи розбавлені прохолодою натурального каменю. Світлий мармур шикарно виглядає на тлі сіруватою обробки, а цікаві елементи декору доповнюють образ нетривіального приміщення.

З-за яскравого оформлення акцентной стіни з каміном і дзеркалом у різьбленій розкішній рамі, складається враження, що у вітальню просто принесли ванну. Різьблений стілець з м’якою оббивкою лише додає штрих до цієї головоломці. Відсутність плитки та каменю також відсилає нас до інтер’єрів житлових приміщень.

В інтер’єрі цієї ванної кімнати в пастельних тонах для облицювання підлоги була використана кам’яна плитка, якою часто користуються для зовнішніх робіт, на вуличних поверхнях. Вона чудово гармонує з темним відтінком дерев’яної лави і віконних ставень.

Елементи кантрі – природний штрих в сучасному дизайні ванної

Якими б сучасними не були оздоблювальні матеріали, наскільки химерної і футуристичною не здавалася б сантехніка та аксесуари для ванної, привнести трохи природної теплоти за допомогою еко-матеріалів ніколи не буде зайвим.

Балки з необробленої деревини і ванна, яку ніби витесали з кам’яної брили, гармонійно вписалися в сучасну обробку ванної кімнати. Контрасти у фактурі і колірних рішеннях пішли на користь інтер’єру.

Активне використання дерева і каменю для оздоблення поверхонь цього приміщення з природними відтінками, дозволило створити атмосферу близькості до природи. Величезні панорамні вікна від підлоги до стелі ніби стирають грань між зовнішньою навколишньою природою і внутрішнім оздобленням ванній.

Всього лише пара дерев’яних елементів в дизайні сучасної ванної кімнати здатні змінити не тільки зовнішній вигляд, але і характер приміщення.

Ця ванна-сауна ніби виникла навколо купи великих каменів, які виконують зараз роль ширми і елементів зонування. Деревина і камінь – кращий вибір для заміського інтер’єру.

Кольорова керамічна плитка для яскравої сучасної ванної

Серед прихильників використання керамічної плитки для оздоблення поверхонь, ванної, як найбільш практичний і довговічному способі, є й сміливі домовласники, які віддають перевагу привнести яскравість в приміщення і не обмежують дизайнерів у польоті фантазії.

Яскравий малюнок плитки здатний підбадьорити саме непоказне і скромне приміщення ванної. Починати новий день у такій обстановці неймовірно приємно і позитивно.

Керамічна плитка, своєю яскравістю нагадує східні базари, стає акцентним елементом всього інтер’єру, ваблячи його характер і настрій.

Незважаючи на спокійні, природні відтінки облицювальної плитки, інтер’єр виглядає яскраво і нетривіально, він наповнений контрастними поєднаннями колірних рішень.

Душова кабіна, облицьовані кольоровою плиткою виглядає шикарно на тлі темно-синіх поверхонь ванної кімнати. Витончена королевська люстра, французькі вікна і блиск сучасних аксесуарів для ванної доповнюють розкішну атмосферу.

Плитка, стилізована під деревне покриття стала відмінним вибором для облицювання невеликого приміщення. Незвичайне підлогове покриття і яскраві предмети декору завершили індивідуальний образ.

Фактурна плитка у вигляді зміїної луску стала родзинкою цього дизайн-проекту. Поверхні приміщення ніби плавно перетікають один в одного, трансформуючи простір з допомогою форми та фактури.

Фіранки у ванній кімнаті – практична необхідність або елемент декору

У вже готовому дизайн-проект ванної кімнати можна змінити зовнішній вигляд і настрій за допомогою аксесуарів і текстилю. Це досить економічний спосіб внести яскравість в приміщення або прокласти місток між колірними і фактурними рішеннями в оформленні ванної кімнати.

Всього лише одна недорога деталь з активною забарвленням підвищує рівень оптимізму і позитиву кімнати.

Фіранки в душовій або на вікнах можуть стати ключовим елементом вашого інтер’єру, що притягає погляди і створює неповторну атмосферу.

У цій ванні, виконаною в стилі французького Провансу, рулонні штори з циновки виглядають як не можна до речі, поєднуючись з дерев’яними елементами декору і меблювання.

Легкі і прозорі штори з льону стали прекрасним аксесуаром для невеликої ванної, відтінивши сірий колір в оформленні простору біля дзеркал

Римські штори з бавовняного полотна – гідний варіант для ванни в суворій мінімалістичному стилі з білосніжною обробкою.

Яскраві кольорові штори є аксесуаром і ванною зони, яка розташувалася прямо в спальні. Це відмінний варіант для весняної, яскравою обстановки незвичайного приміщення.

В рамках невеликих приміщень, фіранки для душу – необхідна річ, яка може виступати і цікавим предметом декору.

І наостанок пропонуємо вашій увазі декілька цікавих, нетривіальних образів дизайну ванних кімнат з сучасною обробкою. Сподіваємося, що вони зможуть надихнути вас на звершення в рамках власного ремонту або реконструкції приміщення.

Теги: Ванна кімната