Професійно прикрасити стіну фотографіями… Ця задача іноді здається непростий навіть тим ентузіастам, які відмінно справляються з абсолютно будь-яким декоративним оформленням. Насправді, не існує жорстких правил, за якими дизайнери розвішують фотографії — кожен керується параметрами приміщення, інтуїцією і особистим смаком. Ми зібрали кілька прикладів оформлення стін фото, які вже точно підуть вам на користь.


hanging-photo-sleeve-from-pb-teen

Соло в дизайні

Навіть одинична фотографія виглядає в приміщенні виразніше й цікавіше, ніж просто гола стіна.

6386410-designcrushblog-650-1c571be699-1484641241

Репортажний динамічний знімок в наступному прикладі допоміг вирішити одночасно дві задачі: перша — рама вдало відвернула погляд від білої порожній стіни і низького узголів’я; друга — спальня відразу наповнилася енергією.

Порада: розміщуючи фотознімок на стіну, не обов’язково орієнтуватися на центр — можна залишити простір між рамою і узголів’ям ліжка близько 20 див.

Триптих

Важливо розумно підібрати кількість фотографій, враховуючи розміри кімнати та меблів. У великих приміщеннях з досить високими стелями можна розмістити кілька великих рамок, в тісних ж, навпаки, вони лише зменшать стіну. У цьому прикладі над диваном вигідно виглядають три великі рами.


Часто дизайнери, вибираючи декор, використовують ефект подібності, як видно на наступному фото. У цьому випадку на перший погляд предмети здаються абсолютно однаковими, але варто підійти ближче, як відразу виявляються цікаві відмінності. Так, у вітальні білу порожню стіну оформили триптихом. На кожному знімку зображено одне і те ж дерево, однак малюнок непомітно збільшується. Цей прийом урівноважив геометрію простору: тепер ліва сторона не губиться на тлі правою, де розташоване високе вікно.

Естетичний хаос

Рамки, розставлені внапуск, створюють відчуття легкого хаосу в інтер’єрі: здається, ніби маленькі і великі, вертикальні і горизонтальні фото сперечаються за панування в такому візуальному ряді. Досвідченому галеристу такий експеримент явно не припав би до душі, але ми не так категоричні — непередбачуваність і мікс освіжають інтер’єр.

Простіше не буває

Якщо ви не впевнені у своїх здібностях красиво скомбінувати на стіні кілька фотографій, є два рішення питання: продовжувати читати далі наше керівництво, або не витрачати час на роздуми і за традицією розмістити знімки уздовж однієї лінії. Наприклад, в спальні або на кухні привабливо будуть виглядати фото на вузькій поличці по сусідству з іншими предметами декору.

Впритул

Подібний сценарій розташування фото підійде не для кожного інтер’єрного сюжету: яскраві пейзажі, макрозйомка та групові фотографії при зближенні перетворяться в яскраву пляму. Зате ця стратегія чудово підійде для декорування мінімалістичних кімнат, особливо якщо мова йде про строгих архітектурних знімках.

По вертикалі

Забудьте про заданих музейними експозиціями штампах: милі фото на стіні легко і незвично розміщувати не тільки горизонтально, але і вертикально.

 


 
У цьому приміщенні декоративний прийом вдало обіграв порожню вузьку стіну. Щоб композиція виглядала гармонійно, всі знімки підібрали в чорно-білій гамі.


Дуже ефектно виглядають на фото постарених дерев’яних палетах. Таке решенеие — те що потрібно для додання ностальгічною вінтажній нотки інтер’єру.

Кут в центрі уваги

Чому б не розтягнути композицію на обидві стіни? Цей прийом вже точно порадує око і не залишить байдужим всіх гостей.


Повна асиметрія

Як вчинити, якщо хочеться розвісити всі фото, а їх велика кількість? Однозначно вішати все. Головне тут знайти відповідну за розмірами стіну. Відсутність одноманітності на фото і симетрії не повинні бути перешкодою до реалізації задуманого: потрібно лише дотримуватися два основних принципи.

  • розміщувати знімки краще на рівні очей. Фотоколаж не повинен бути у самої стелі або, навпаки, прилипати до підлоги.
  • темні великі знімки і фоторамки маємо ближче до центру.

До речі, велика кількість фото на стіні приховає помітні її огріхи. Постарайтеся уникати великих відступів — в іншому все на ваш розсуд.

Кілька акцентів

Щоб красиво розташувати рамки з фото на стіні, досить слідувати єдиним правилом — підкреслити паралелі. У цій мінімалістичною кімнаті всього кілька деталей на стіні — рамки різних розмірів. Тут немає послідовних відступів і будь-якої симетрії. Однак свою роль фотографії виконують відмінно: акуратні, рівні, відтягують погляд від блідої стіни, при цьому не перевантажуючи інтер’єр.

Два квадрата

Непросто красиво розташувати фотографії, коли їх близько десятка, а творчий безлад відсутня в списку ваших основних пріоритетів. Але можна спробувати зібрати елементи у кілька прямокутників або квадратів, як на фото нижче.

Навіть якщо ваші знімки різної величини, не варто відмовлятися від ідеї, адже їх легко можна збільшити до потрібного розміру за допомогою паспарту.

Порада: щоб не помилитися в складанні пазла, потренуйтеся на столі. Покладіть кілька полотен шпалер виворітною стороною і групуйте композицію з фото, поки не досягнете бажаного результату. Далі обведіть рамки, перенесіть схему на кальку і прикладіть до стіни. Тепер у вас є правильна схема розміщення кріплень для декору стіни фотографіями.

Хоровод заведемо

Ще одна ідея — оточити рамками саму велику фотографію. Ви можете використовувати різні поєднання, доповнивши фотографії цікавими гравюрами, старими картами — від цього композиція тільки виграє.

По порядку

Приміщення з багатими фактурами і складним кольоровим оформленням не витримають конкуренції з боку виразного фотоколажу. Тут чим простіше фотодекор, тим краще. Радимо розмістити рамки в два ряди паралельних один до одного і однаковими відступами.

Є де розгулятися!

Не обов’язково зупинятися на вище запропонованих ідеях. Для більш сміливих експериментаторів і новаторів пропонуємо подивитися дуже цікаву підбірку з дуже нестандартними рішеннями для інтер’єру.
corner-heart-display-from-postalpix
Теги: Декор та оформлення