Вітальня – центральна кімната будинку або квартири, в якій приймають гостей і відпочивають всією родиною ввечері. Вітальня площею 18 квадратних метрів не маленька, проте, і недостатньо простора, тому в процесі оформлення необхідно вдатися до деяких хитрощів.

Оздоблювальні матеріали

Спочатку потрібно визначитися з підлоговим покриттям. Тут оптимальним варіантом стане монохромний матеріал без надмірностей: лінолеум, ламінат або паркет з відтінками деревини. Темна підлога використовується для забезпечення глибини кімнати, однак при цьому підлогу потрібно розбавляти світлими стінами.

Для того, щоб візуально збільшити кімнату можна «підняти» стелю. Для такого ефекту потрібно, щоб колірне виконання стелі було на один-два тони світліше, ніж стіни.

Альтернативний варіант підняття стелі – використання шпалер з вертикальними лініями і смугами або ж застосування рослинного орнаменту, спрямованого нагору.

Також дуже ефектним і популярним варіантом є комбінування настінних покриттів, таким чином, одну стіну можна зробити під камінь або прикрасити фотошпалерами, а решта світлими однотонними.

Вибір правильного кольору

Вітальня, площа якої становить 18 квадратних метрів, повинна бути стриманою. Занадто яскравий або темний швидко почне дратувати, так і не викличе такого естетичного задоволення. Бажано використовувати світлі, пастельні тони, що привертають до відпочинку і затишку.

Ряд оптимальних колірних рішень для оформлення вітальні:

  • Бежевий або білий.
  • Коричневий.
  • Зелений (салатовий) і блакитний.
  • Світлі відтінки сірого.
  • Рожевий і фіолетовий.
  • Помаранчевий.

гостиная украшена картинами и навесными полками

Якщо кімната буде ділитися на кілька функціональних зон, то і з кольором можна комбінувати, використовуючи одночасно теплі і холодні кольори. Таким чином, обідню зону можна зробити в яскравих тонах (жовтий, червоний, золотий), а ось зону відпочинку зробити більш приємних для відпочинку тонах (зелений, блакитний, пастельний).

Штори і освітлення

До організації освітлення необхідно підходити відповідально і дуже обережно. Велика і масивна люстра буде відчувати себе затишно, краще використовувати точкові світильники, розташувавши їх по периметру вітальні. Такі світильники також зручні тим, що їх можна розташовувати будь-яким зручним способом. Наприклад, можна згрупувати їх таким чином, щоб створювалося відчуття розділеної кімнати на кілька зон.

Велика кількість точок освітлення не означає, що кімната повинна бути закритою від природного освітлення, воно теж має бути. Важкі конструкції на вікнах будуть не доречні і позбавлять її необхідних променів сонця, що не зовсім правильно.

Однак залишити вікна зовсім відкритими теж неправильно, адже це буде привертати увагу ззовні, та й господарям житла буде некомфортно, адже створюється відчуття, що хтось на тебе дивиться. Більше того, мало хто захоче милуватися видом сусіднього будинку або ж відволікатися на світло вуличних ліхтарів по ночах.

Вихід із ситуації один – треба використовувати тонкі матеріали, наприклад, вуаль, органзу або тюль. Колір повинен відповідати стін або бути близьким до них по відтінку. Жалюзі або римські штори справа хороша, однак, вони можуть залучати непотрібну увагу до себе, а значить відволікати від загальної картини кімнати.

Оснащення меблями вітальні

Можна довго і ретельно опрацьовувати дизайн кімнати, зробити її практично ідеальною, але підібрати не правильну меблі і все зіпсувати. Вітальня, площею 18 квадратів повинна бути функціональною, без будь-яких надмірностей або нагромаджень.

приятное сочетание пастельных оттенков с яркими шкафами Сучасний ринок дуже багатий, а значить можна використовувати правильну дизайнерські меблі, що відрізняється своєю компактністю і вишуканістю.

Меблі, що зобов’язана бути у вітальні:

  • Диван. Краще всього купувати кутовий диван, розташовувати його у далекому від виходу куті.
  • Акуратний журнальний столик для чаювання.
  • Стелажі. Вони здатні замінити габаритні «стінки» і шафи, характерні своєю практичністю і оригінальним зовнішнім виглядом.

В цілому, звичайно ж, варто сказати, що загальні рекомендації неможливо давати всім і відразу, адже все залежить від окремо взятого випадку, форми кімнати, смаку господаря. Саме тому дизайн кімнати обіцяє бути оригінальним і неповторним. Головна умова при оформленні такої вітальні: функціональність, відсутність меблевого надмірності, вільна центральна зона кімнати. Бажано, щоб меблі була розташована по периметру кімнати, крім цього можна використовувати простір не тільки по його горизонталі, але і по вертикалі, застосовуючи додаткові рівні.
светло серый дизайн гостиной с яркими элементами синие шкафы отлично сочетаются с бежевыми тонами гостинойсочетание черно-белого с мягкой мебелью серого цветачеткие линии в дизайне бежево-серой гостиной

Декор

Вітальня є відмінним місцем для багатства декору, тут можна розташувати різні фігурки, сімейні фото, подаровані або привезені з місць відпочинку сувеніри, грамоти та медалі за різні досягнення. Вітальня – кімната для демонстрації успіху кожного з членів сім’ї, зокрема й мешканців квартири/будинку в цілому. Однак потрібно знати міру, робити з вітальні музейну експозицію буде неправильно і недоречно.

Рясний декор не створить стиль, а лише приховає його, тому не потрібно використовувати тут килими, ковані свічники і подібні прикраси.

Потрібно продумати зону відпочинку. Вітальня зобов’язана мати у своєму арсеналі телевізор, розташований напроти дивана. Якщо ж прагнути до огорожі від надмірностей технологій, то його можна замінити каміном або акваріумом.

Ідеальні стилі для оформлення вітальні: японська, скандинавський і, звичайно ж, мінімалізм. Це екзотичні, функціональні і продумані стилі, що дозволяють створити затишну та комфортну атмосферу для сім’ї та її гостей. Кожен з цих стилів ґрунтується на використання світлих тонів при оформленні кімнати, напівпрозорих і легких матеріалах. Особливо сильно тут вітається деревина, зокрема її світлі відтінки і природний декор.

Світла кімната завжди здається просторим і сприяє до релаксу, тому використання дзеркал, прозорих перегородок, шафи-купе завжди буде цікаво і доречно.

Теги: Вітальня