Останнім часом все частіше віддається перевага синього кольору для спальні. Синій колір в інтер’єрі діє заспокійливо. Найцікавіше в тому, що він підходить для багатьох стилів: для класичного, сучасного, добре виглядає в стилі хай-тек і особливо в середземноморському. За що ж цей колір так полюбився багатьом людям? За те, що синій асоціюється з небом, морем, а це, в свою чергу, наповнює інтер’єр красою і особливим змістом. У синій спальні людині приємно усамітнитися і насолоджуватися безтурботністю. І якщо для вас спальня – це те місце, де вам потрібен спокій і відпочинок, то синій колір здатний дати вам все це. До речі, психологи радять синій колір інтер’єру для людей, що займаються розумовою діяльністю.

Відтінки синього кольору в інтер’єрі спальні

Синій – колір свіжості і легкості. Він може бути холодним або теплим, все залежить від подачі і від бажаного результату. Для оформлення ніжною спальні переважають світлі відтінки синього: блакитний, жовтий, сіро-блакитний, світло-блакитний. Такий дизайн допомагає розслабитися і відпочити від усіх буденних турбот.

Для того щоб підібрати для своєї спальні потрібний відтінок синього, необхідно враховувати розташування даної кімнати. Якщо вікно вашої спальні виходять на південь, то вам підійдуть сіро-блакитні і холодні відтінки синього.

Для спальні з вікнами на північ підійдуть більш яскраві тони синього, наближені до зеленого (бірюзовий).

Так як синій колір все ж холодний, то його необхідно розбавляти, щоб кімнати не стала крижаним царством і не викликала апатію і меланхолію. Дизайнери радять додавати в інтер’єр синьою спальні яскраві акценти і аксесуари. Ви можете доповнити обстановку декором різних кольорів, тільки не у великій кількості, все-таки потрібно витримувати певний колорит. Варіюючи колірною палітрою, ви зможете створити будь-яку атмосферу в синій спальні, на свій розсуд. Наприклад, білий колір вносить деяку урочистість у синій інтер’єр.

Якщо вам близький домашній затишок і тепла атмосфера, то вибирайте поєднання жовтого і блакитного кольорів.

Для людей з веселим характером і схильністю до експериментів підійде союз синього кольору з рожевим, червоним, вохристою і багатьма іншими.

Блакитні тони в інтер’єрі спальні створюють атмосферу умиротворення, духовності, надійності та впевненості.

А бірюзові наповнюють кімнату свіжістю, легкістю, теплом і до того ж здатні візуально розсунути стіни, розширити існуючий простір.

Блакитні відтінки в інтер’єрі спальні

Для створення атмосфери чистоти і миролюбства в спальні виберіть ніжні блакитні відтінки, вони здатні благотворно впливати на підсвідомість. Для кращого ефекту використовуйте кілька близьких відтінків: блакитний, світло-блакитний, сіро-блакитний, до них можна додати білий та сірий кольори. В якості акцентів підійде помаранчевий колір, червоний, зелений, сірий і насичений синій. Тільки не беріть все відразу, одного-двох цілком достатньо.

Темно-сині відтінки в інтер’єрі спальні

Синій інтер’єр спальні буде для вас надійною фортецею, де ви зможете сховатися від усіх і від усього. Тут ви будете почувати себе впевнено і спокійно. Але якщо не розбавити синю спальню, то можна впасти у похмурість і крижаний холод. Тому найчастіше синій інтер’єр спальні розбавляється білим кольором, це є найбільш класичним поєднанням, до речі, не тільки для дизайну інтер’єру, але і для одягу. Тандем синього та білого кольорів відмінно виглядає як на монотонної поверхні, так і в якості малюнка, наприклад, квіткових і геометричних візерунків.

Синій колір для інтер’єру спальні відмінно підходить не тільки для різних стильових напрямків, але і для «сусідства» з будь-якими матеріалами. Самим цікавим рішенням буде створення синьою спальні з дерева. Його структура вдало підкреслює цей холодний колір, вносить деяку різноманітність і витонченість.

Освітлення в спальні синій

Правильне освітлення допоможе вам позбавити синій інтер’єр спальні від похмурості і темних кутів. Звичайно, добре якщо у вашої спальної кімнати велике вікно. Але при відсутності такого, а також для вечірнього світла підійдуть точкові світильники, розташовані по всьому периметру стелі, для створення розсіяного освітлення. Доповнити це можна центральної люстрою, торшерами і бра уздовж стін.

Відомо, що синій колір благотворно впливає на психіку, здатний нормалізувати серцебиття і артеріальний тиск. Синій інтер’єр у спальні зробить ваш сон спокійним, безтурботним, особливо рекомендується таке колірне рішення для людей, які страждають безсонням або порушенням сну.

У глибокій синьою спальні ви опинитеся в містичному і таємничій атмосфері, яка огорне вас чарами. А ще синій колір знижує апетит, що підходить для інтер’єру кухні худнуть людей, але це вже інша історія.

Теги: Синій колір, Спальня