Однією з найбільш популярних кімнат в будинку є зал. Сюди приходять гості, тут збиратися сім’я для спільного проведення часу і в цій кімнаті можна відпочити на самоті після довгого робочого дня. Тому важливо, щоб саме це простір було оформлено з особливою увагою.

Зонування простору

Власникам середнього за розміром залу в 20 кв. м. необхідно спочатку визначитися з його функціональністю. Для цього потрібно подумати про територіальному поділі кімнати. Зазвичай для залу переважно оформлення двох основних зон: вітальні та зони для відпочинку. Умовно відокремити зони одну від іншої можна за допомогою:

 • предметів меблів;
 • великих архітектурних елементів;
 • освітлення;
 • підлогового покриття;
 • стельового покриття;
 • настінного покриття;
 • перегородки;
 • декоративних елементів та рослин;
 • різних рівнів.

Наприклад, підлога в зоні для відпочинку можна накрити килимом і розставити на ньому меблі. Таким чином, ця частина приміщення буде виглядати більш затишно.

Крім тимчасових покриттів одну зону від іншої можна відокремити за допомогою постаменту або піднесеності. На ній добре влаштуватися диван і невеликий журнальний столик. Тут також можна використовувати окремі освітлювальні прилади: яскравіші в зоні їдальні і приглушене світло для відпочинку.

Якщо в залі передбачається більш активне проведення часу, то тут доречною буде барна стійка. Вона ізолює місце для розміщення напоїв, закусок і невеликий кухонної робочої поверхні. На вивільненій території можна влаштувати більярдний стіл, телевізор, камін і інші приємні елементи обстановки для дозвілля.

Іноді для зонування досить встановити в залі набір меблів, володіє окремої функціональної навантаженням. Так у затишній вітальні можна обладнати робоче місце, поставивши в кутку письмовий стіл і крісло.

Хорошим способом виділення простору під конкретні завдання може бути формування ніш. Зазвичай таким способом можна створити окремий простір для зберігання книг і речей.

Вибір оформлення під специфіку приміщення

З огляду на дрібниці і особливості кожного конкретного приміщення, можна використовувати його з найбільшою ефективністю. Вибираючи колір потрібно орієнтуватися на загальноприйняті правила. Важливо не допустити дисбалансу в атмосфері кімнати.

Темна підлога в залі в поєднанні зі світлими стелями робить кімнату більш фундаментальною. До такого поєднання краще додати світлі стіни, оскільки 20 кв. м. – недостатній простір для використання лише темних відтінків. Є ризик створення гнітючого настрою.

Світлий підлогу в залі середнього розміру дозволяє значно розширити спектр дизайнерських рішень. Холодними відтінками на стінах можна освіжити кімнату. Тони зеленого краще використовувати в зоні відпочинку. Виходячи з теорій кольоротерапії, цей колір на підсвідомому рівні розслабляє і заспокоює людину.

Непропорційну кімнату можна виправити за допомогою різних ліній. Це може бути візерунок на шпалерах, карнизи, плінтуси і багато іншого. Тут працюватимуть основні правила:

 • вертикальні смуги піднімають стелі;
 • горизонтальні подовжують поверхні;
 • фігури, які вказують напрямок, візуально подовжують поверхню туди, куди вказують.

Освітлення залу теж має встановлюватися, виходячи з особливостей кімнати. Для правильного вибору слід спиратися на чотири фактори:

 • розсіювання світла;
 • напрям;
 • колір;
 • кількість денного світла.

Між цими положеннями повинен дотримуватися баланс. Крім того можна використовувати як загальний джерело світла, так і освітлення по зонам. Останнє дозволить додати кімнаті функціональності і затишку.

Якщо в залі передбачається наявність комп’ютера або телевізора, то слід уникати попадання променів на екрани. Для темної кімнати варто застосувати різні світловідбиваючі елементи: дзеркала, скло, хромовані поверхні або мікрочастинки в покритті. Багаторівневі системи підсвічування будуть нести як декоративну, так і функціональне навантаження. Крім цього особливою популярністю користуються точкові світильники. Основна їхня заслуга в універсальності.

Меблі та аксесуари

Невід’ємною частиною загальної картини залу стає меблі. У разі використання зонування вибір буде залежати від кількості зон та їх призначення. Найбільш популярною для вітальні є м’які та корпусні меблі. Розташовувати її слід так, щоб не порушувати комфортного положення всіх відвідувачів кімнати.

Обідній стіл у відповідній зоні краще помістити прямо під основним джерелом світла. Його розміри будуть залежати від кількості членів сім’ї та компактності виділеної під їдальню територію. Всі предмети меблів повинні стояти так, щоб двері шаф легко відкривалися і кожен з елементів обстановки можна було легко обійти. Від цього залежить безпека знаходяться в кімнаті людей.

Наявні в кімнаті камін або акваріум повинні бути забезпечені додатковою безпекою. Біля вогню не варто розміщувати килими або меблі, а для акваріума не повинен виникати ризик удару дверцятами шафи або падіння з висоти нестійкою підставки. Незважаючи на наявність у кімнаті декількох зон не варто допускати перевантаження меблями і прикрасами.

Текстиль на вікнах і в декоруванні краще використовувати відповідно з загальним стилем приміщення. Льон, атлас і ситець підійдуть для класичного оформлення. Повітряні прозорі тканини прекрасно впишуться в стиль хай-тек і сучасний інтер’єр. Ідеальній гармонії вдасться домогтися, якщо оббивка м’яких меблів буде виконана з тієї ж тканини, що і штори. Також можна подбати про те, щоб елементи орнаменту були присутні на шпалерах або в аксесуарах.

Оскільки зал умовно вважається центром квартири, то необхідно враховувати побажання всіх членів сім’ї. Тоді затишні сімейні вечори проходитимуть в повній гармонії і взаєморозуміння.

Теги: Вітальня