При створенні сучасних інтер’єрів не буває другорядних деталей і непотрібних дрібниць. Іноді трапляється навіть так, що на перший план виходять саме ті аксесуари, яким спочатку не надається особливого значення. Це повною мірою стосується оформлення віконного отвору на кухні.


Кілька міфів про кухонних фіранках

Сучасні дизайнери повністю спростовують цю точку зору. Дійсно, були часи, коли фіранки майже повністю вийшли з моди – їх витіснили жалюзі різноманітних видів. Проте зараз спостерігається зворотна тенденція – на зміну офісним шторам знову приходять симпатичні шторки, і по-домашньому затишні завіси.

Зовсім ні. Таке оформлення віконних прорізів на кухні і в їдальні вже давно не вважається ознакою поганого смаку і прозаичности. Більш того – багато сучасні напрямки дизайну пов’язані з використанням аксесуарів, створюють в будинку комфорт і відчуття захищеності.

Це оману теж дуже легко спростовується. Навіть якщо в магазині готових текстильних виробів не знайдеться кухонних фіранок, які відповідають вашим смаковим перевагам та особливостям віконного отвору кухні, можна оформити індивідуальне замовлення на пошиття виробу в майстерні або спеціальному салоні.

Чим слід керуватися при підборі штор для кухні?

Насамперед, звичайно, міркуваннями практичності і зручності використання.

У приміщеннях, призначених для щоденного приготування їжі, будуть абсолютно недоречні текстильні вироби, виготовлені з:

  • важких драпірованих тканин;
  • легкозаймистих зразків;
  • погано відпираємих і дуже світлих матеріалів.

Крім того, вибрані завіси повинні поєднуватися із загальним стилем кухні або їдальні). Погодьтеся, що вироби з «сільським» колоритом будуть виглядати досить безглуздо в приміщеннях, оформлених за типом таких напрямків, як hi-tech або loft.

Краще всього зупинитися на виробах з натуральних матеріалів, наприклад, лляних. Завіси з синтетичних тканин (легкий тюль) більше підійдуть для просторих кухонних приміщень, в яких плита знаходиться на значній відстані від вікна.

При оформленні кухонь-їдалень можуть використовуватися навіть об’ємні драпіровані штори з ламбрекенами. Цей елемент дизайну не тільки прикрасить простір, але дозволить змінити пропорції кімнати.

Текстиль для оформлення кухні: найпопулярніші варіанти

Традиційні тканинні штори

Такі вироби зазвичай виготовляють з тюлю або легких натуральних матеріалів. Ними можна оформляти віконні прорізи навіть у невеликих приміщеннях. Тканинні завіси надають кухонній зоні ні з чим незрівнянний затишок, створюють відчуття комфорту. Найчастіше за допомогою такого виду текстилю оформляють кухні, а також столові у стилі прованс і кантрі.

Фестоновые (французькі) фіранки

У цих кухонних шторах тканина поділяється на секції-фестони (звідси і назва). Французькі штори використовують у різних випадках. Ними оформляють як класичні, так і сучасні інтер’єри кухонних зон. Одне «але»: цей вид завіс не рекомендується використовувати в дуже маленьких приміщеннях.

Такий варіант оформлення віконних прорізів підходить для багатьох стилів. Витончені французькі штори чудово виглядають на кухнях, оформлених згідно з віяннями прованс, кантрі, бароко, і навіть модерну.

Штори «по-французьки» дозволяють надати віконного отвору вигляд арки, а також зробити його асиметричним. Нижня частина фестоновых фіранок нерідко декорується стрічками, намистинами або витонченою бахромою.

Римські штори

Ці завіси складаються з численних поперечних секцій. Усередині кожного елемента приховано по планці. Завдяки злагодженій підйомного механізму тканина піднімається нагору і лягає рівними складками.

Цей варіант дуже зручний при декоруванні віконних прорізів у маленьких кухонних приміщеннях – скрізь, де не рекомендується розвішувати широкі й важкі портьєри. Римські штори дуже прості у використанні.

Багатосекційні завіси можна назвати універсальними, оскільки немає стилю, з якими б вони не поєднувалися. Римськими шторами оформляють кухні самого різного спрямування – від авангарду до класики.

Ще одна ідея наостанок

Є ще один спосіб оформлення кухонного простору, який підійде тим, хто не боїться сміливих рішень в дизайні. За допомогою виразних фіранок-ширм, зшиті з щільної натуральної тканини, можна прикрасити (або приховати деякі кухонні зони, наприклад простір під раковиною.

А якщо вибрати для пошиття шторок матеріал яскравого забарвлення, що поєднується з кольором фіранки на вікні, то інтер’єр стане не тільки стильним, але і гармонійним.

Ось які вони – сучасні штори, використовувані для прикраси кухні. Які з них вибрати? Вирішуйте самі. Що б ви не обрали – інтер’єр кімнати все одно зміниться на краще.

Теги: Кухня