Що може бути краще відпочинку в заміському будинку? Тільки можливість з комфортом розташуватися на свіжому повітрі в просторі літньої кухні, спостерігаючи за полум’ям в каміні, очікуючи приготування піци або барбекю, захитався в зручному гамаку або читати книгу, влаштувавшись в комфортному м’якому кріслі. Варіантів відпочинку на відкритому повітрі в приватному домоволодінні маса і всі вони враховані в універсальному дизайн-проекті однієї літньої кухні, яка являє собою цілий комплекс всіляких пристосувань для активного і розслабленого відпочинку. Можливо, деякі з ідей, що реалізовані в рамках цього заміського комплексу стануть натхненням і для ваших планів з благоустрою дачної або присадибної ділянки.

На задньому дворі двоповерхового особняка був влаштований місткий ансамбль з різних пристосувань для приготування і поглинання їжі, відпочинку на свіжому повітрі, зустрічей з друзями і розслаблення у вузькому колі сім’ї. Під критим дерев’яним навісом розмістилася зона вітальні на свіжому повітрі з каміном, обладнання для барбекю і барна стійка. Під відкритим настилом розташувалася обідня зона і піч, в якій можна готувати різні кулінарні шедеври на відкритому вогні.

Майданчик для літньої кухні вимощена спеціальної вуличної плиткою з яскраво вираженою фактурою для уникнення ковзання. Впритул до майданчику підходить ідеально рівний газон, багаторічні дерева схиляють свої гілки, утворюючи тінь, так необхідну в спекотні дні.

Всі зони літньої кухні яскраво освітлені, крім підвісних світильників під дахами навісів, є і наземні лампи для безпечного переміщення по задньому дворику.

Не дивно, що в якості основних матеріалів для обробки конструкції були обрані дерево і камінь – близькість до природи підштовхує на використання натуральної сировини. Велика кількість рослинності можна спостерігати не тільки на ділянці, рослини в горщиках і діжках розміщені по всій площі літнього майданчика.

Почнемо нашу екскурсію літньої кухні з зони під критим навісом. Тут гармонійно сусідує база для приготування барбекю, обладнана барною стійкою з зворотного боку, м’яка зона вітальні камін, який є двостороннім.

Щоб підтримати велика кількість деталей з нержавіючої сталі в області приготування барбекю, над цією зоною підвісили лампи з аналогічного матеріалу.

За кам’яною барною стійкою з комфортом можуть розміститися 2-3 людини для невеликої трапези.

Яскраво-червоні барні табурети і такого ж відтінку подушки в м’якій зоні, стали акцентними плямами в цьому сегменті літньої кухні, розбавивши кам’яно-деревну палітру насиченим колоритом.

Оригінальна конструкція каміна дозволяє спостерігати за вогнем як з боку м’якої зони вітальні під навісом, так і з місця, де розміщені два плетених крісла зі столиком.

Плетені меблі в якості основної меблювання для відкритого повітря – ідеальний варіант з точки зору догляду і довговічності матеріалу. Такі крісла можна мити з шланга, їх забарвлення не вигорає на сонці, а з допомогою м’яких подушок вони перетворюються в затишне і комфортне місце для відпочинку. Якщо пройти по доріжці з кам’яних плит через газон, то ми потрапляємо в ще одне патіо, але вже під парасолькою. Цю обідню групу можна використовувати як для вузького кола сім’ї, так і під час званих вечерь або гучних вечірок.

Спостерігати за вогнем каміна, сидячи в зручних плетених кріслах у вечірній час – непередаване задоволення, особливо, коли навколо все дихає природою і наповнене ароматами рослин і квітів.

Повернемося до обідній зоні, яка знаходиться під навісом. Вона представлена столом на шість персон з зручними кріслами з бамбукового матеріалу, який «дихає» влітку, створюючи сприятливі умови для сидячих.

Біля їдальні зони знаходиться кам’яна піч, якій міг би позаздрити будь-шеф-кухар. На відкритому вогні можна приготувати безліч смачних страв, які можна скуштувати тут же, в обідній зоні.

Неподалік від центрального елемента літньої кухні – каміна, розташований гамак для відпочинку. Він вдало розміщений під густими гілками хвойного дерева, що створює необхідну тінь і прохолоду в жаркі дні.

Теги: Дизайн-проект, Заміський будинок, Кухня