Використання каменю в дизайні інтер’єру вже давно не дивина. Така обробка припала до душі більшості дизайнерам, які високо оцінили переваги натурального матеріалу. Давайте подивимося, як вписати оздоблення з декоративного каменю в інтер’єр, у яких стилях він буде виглядати найбільш гармонійно, за що ж так люблять його дизайнери і не тільки.

Переваги декоративного каменю

В якості оздоблення інтер’єрів даний матеріал є одним з найбільш практичних, завдяки своїм властивостям:

 • гігієнічність і екологічність — виключає можливість появи плісняви та будь-якого грибка, тому оздоблення з декоративного каменю відмінно підійде для ванної та кухні;
 • міцність і довговічність;

 • невибагливість в прибиранні — декоративний камінь досить періодично витирати м’якою щіткою або ганчіркою, краще уникати жорсткої металевої сітки і активних абразивних засобів;
 • декоративний камінь — матеріал негорючий, тому пожежостійкий. І це ключовий момент щодо його вибору для облицювання камінів;


 • прекрасно поєднується з багатьма матеріалами — від паркетної дошки та дерева до скла і металевого блиску;
 • різноманітність асортименту — зустрічаються як глянсове, так і матове поверхні каменю, а по фактурі — гладенькі або шорсткі;
 • багатство візерунків і відтінків дозволяє оформити інтер’єр так, щоб він був оригінальним і абсолютно унікальним;

 • сучасний декоративний камінь — це зовсім неважкий матеріал, який може зруйнувати або деформувати стіни.

Очевидно, що використання декоративного каменю в обробці інтер’єрів має незаперечні переваги, завдяки яким цей натуральний матеріал — бажаний гість практично в будь-якому приміщенні.

Основні принципи оформлення інтер’єру декоративним каменем

Головний принцип оздоблення квартири каменем — почуття міри. Якщо «розгулятися» і декорувати всі стіни від підлоги до стелі каменем, ефект вийде абсолютно протилежний бажаному: замість теплоти і затишної домашньої обстановки ви отримаєте склеп чи печеру, перебування в якій буде навіювати смуток і холод. Тому, використовуючи декоративний камінь в дизайні кімнат, потрібно правильно оцінювати висоту стель, площа приміщення, його стилістичне спрямування, рівень природного освітлення, на яку сторону виходять вікна і чи є вони взагалі.

Більшість міських квартир не відрізняються високими стелями і великими просторими кімнатами, тому найчастіше декоративний камінь зустрічається в обробці приватних будинків і заміських котеджів. Якщо все-таки дуже хочеться привнести в дизайн квартири акцент монументальності і в той же час більше затишку, при правильному підході камінь цілком можна застосувати і тут. Розглянемо деякі приклади його використання в стандартній міській квартирі:

 • частина стіни, обробленою каменем — відмінний спосіб зонування приміщення. Особливо, якщо планування квартири виконана у вигляді студії, таким чином можна візуально розділити кухонне простір і вітальню, а також спальню та робочий кабінет;

 • у дворівневій квартирі добре буде використовувати кладку з каменю біля сходів;

 • цікава ідея оздобити натуральним матеріалом одну зі стін залу або передпокою або викласти декоративним каменем міжкімнатні арки;

 • камінь і всі натуральні матеріали дуже органічно виглядають в місцях, де розташована техніка. І щоб зменшити напругу на очі і вуха, краще вибрати для кам’яного облицювання саме ті зони, де працює комп’ютер або телевізор;

 • декоративний камінь прекрасно виглядає на кухні, замінюючи традиційний плитковий фартух.

Про таких прикладах використання цього розкішного натурального матеріалу можна говорити нескінченно. Але в першу чергу, важливо розуміти, що в маленькій квартирі з недостатнім кількість природного світла потрібно обмежити використання декоративного каменю. У даному випадку краще вибрати світлий тип з пористою структурою.

Декоративний камінь і стиль інтер’єру

Трохи матеріалів настільки гармонійно вписуються в інтер’єр, як декоративний камінь. Він буде бажаним гостем навіть в найсуворіших, лаконічних стилях, таких техно або хай-теку.

Мінімалізм

Такий стиль оформлення інтер’єру геть позбавлений деталей і декору, тому кам’яний акцент тут стане своєрідною родзинкою, що залучає увага. У мінімалізмі вкрай рідко зустрічаються повністю покриті каменем стіни, але застосування його в якості зонування приміщення дуже вітається. Мабуть, навмисна фактурність кам’яної кладки буде суперечити атмосфері мінімалізму, а ось однотонні напівглянсові гладкі плити ідеально доповнять лаконічний інтер’єр. Це може бути темний сірий шунгіт, бежевий піщаник, рожевий з сірим відтінком сланець.

Лофт

Один з тих стилів, в якому поза всяких сумнівів декоративний камінь повноцінно проявляє себе у всій красі. І хоча спочатку приміщення з лофтом передбачають традиційну цегельну кладку, можна сміливо замість неї використовувати кам’яну обробку з коричневого плитняку або сіруватою брекчії.

Класика і неокласика

У цих напрямках камінь зустрічається у всьому своєму різноманітті — від нерівного і фактурного мармуру до його ідеально гладких побратимів.

Замковий стиль

Відмінно виглядає в інтер’єрі великих заміських будинків і котеджів, але точно не в міських квартирах. У комбінації з металевими кованими елементами (канделябрами, сходами, камінними гратами), великою кількістю дерева (стельові балки, меблі, підлоги) кам’яна обробка виглядає дуже благородно. Вона повинна складатися з камінчиків різної величини, між якими виділяється затирка. Світлий доломіт і теплий піщаник будуть виглядати затишно і органічно.

Хай-тек

Незважаючи на свою урбаністічним, хай-тек вітає облицювання стін декоративним каменем, адже саме він здатний підкреслити ефектне поєднання скла і металу.

Декоративний камінь — натуральний матеріал, що відкриває для творчої фантазії безмежні можливості. Естетичний вигляд, надійність і практичність, гігієнічність і екологічність — все це дозволяє використовувати кам’яне облицювання у всій її повноті.

Теги: Декор та оформлення