Останнім часом все більше цінуються і використовуються натуральні матеріали, такі як камінь і дерево, адже насамперед матеріал повинен бути екологічно безпечним. Природний декоративний камінь, рівно, як і штучний, дозволяє створити неповторний інтер’єр в будинку. Поєднання каменю зі склом або металом при наявності гарного освітлення і живих рослин зробить приміщення стильним і затишним. Найчастіше оздоблення стін каменем використовують у віталень, передпокоїв, а також кухні.

Види каменів, застосовуваних при обробці

Для облицювання стін широко застосовуються такі види природного каменю, як вапняк, сланець, піщаник, граніт, мармур, камінь. З їх допомогою можна обробляти як внутрішні, так і зовнішні елементи приміщення. Для різання цих каменів може знадобитися спеціальне обладнання, але сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує вже підготовлений камінь у вигляді прямокутних плиток з плоскою стороною, також існують й інші менш популярні форми форми.

Єдиним недоліком природного каменю можна порахувати його високу вартість. Більш дешевим вважається штучний камінь, виготовлений з піску, гіпсу, глини або бетону з додаванням барвників. Такий матеріал легкий в укладанні, безпечний, має широкий спектр кольорів, за рахунок невеликої ваги не створює великого тиску на конструкції.

Декоративний камінь володіє рядом переваг:

  • естетичний вигляд;
  • міцність до механічних впливів;
  • стійкий до грибків і плісняви;
  • екологічно безпечний;
  • легкий у догляді;
  • довговічний.

Вибір каменю для оздоблення стін

Якість каменю є головним критерієм, що визначає його вибір. Наявність контрастних колірних переходів і кольорових вкраплень додасть велику ефектність стіні або колоні, на яких він буде використаний. При виборі штучного каменю слід звернути увагу на відсутність слідів від кисті, наростів і плям. Для міцного утримання облицювального матеріалу на стіні його зворотна сторона не повинна бути ні занадто гладкою, ні занадто пористої і нерівною. У разі застосування штучного каменю для облицювання стін приміщень з підвищеною вологістю, бажано наявність вологовідштовхувальним властивостей. У разі їх відсутності, виникає необхідність покривати стіну спеціальним водовідштовхувальним складом кожні кілька років.

Рекомендації щодо застосування декоративного оздоблення стін каменем

Стіни, декоровані камінням, повинні бути забезпечені гарним освітленням, що буде акцентувати увагу на переливах і переходах кольорів, підкреслюючи текстуру матеріалу. У випадку обробки стін передпокою краще використовувати місцеву підсвічування. При цьому розміщення світлодіодів над і під стіною каменю додасть вишуканість. При наявності у вітальні каміна, задекорувати каменем можна камін, а можна і стіну, в якій він змонтований. Якщо забезпечити гарне освітлення не надається можливим, варто вибрати камінь світлих тонів або використовувати облицювання фрагментами (наприклад, декорувати каменем не всю стіну, а лише кут або арочний отвір). Важливим моментом є правильна комбінація каменю та інших оздоблювальних матеріалів, адже в маленькому приміщенні велику кількість каменю виглядає «важкувато».

Розглянемо процес обробки декоративним каменем на відео

Теги: Ідеї облаштування Стіни