Найважливіша мета будь-якого власника нерухомості – облаштування помешкання таким чином, щоб повернення в нього було святом для душі і тіла. Кухня – невелика, але дуже важлива кімната, здатна задати тон на весь день і в той самий час, знімає стрес від реальної дійсності. Тому питання варіантів обробки кухонних стін і стель, а також поєднання кольорів зі всілякими елементами декору є актуальними для всіх часів і народів. Ще 20 років тому у нас була проблема в недостатності матеріалів та ідей для перетворення кухні. Сьогодні виникає інша проблема – вибір свого дизайну з величезної кількості ідей і матеріалів, представлених на ринку, здатних зробити нашу кухню єдиною і неповторною. Справедливості заради, слід зауважити, що в даний час ринок будівельних матеріалів та дизайнерських ідей, як ніколи переповнений.


Загальні вимоги до матеріалів для оздоблення стін

Кухня являє собою приміщення з високою концентрацією різних руйнуючих речовин: пари, бризки води і масла, висока температура, різна побутова хімія. В результаті чого при виборі матеріалів для обробки стін слід враховувати до них певні вимоги:

  • поверхня повинна бути стійкою до дії хімічних речовин (чистячі, миючі);
  • відсутність у матеріалів схильності до появи на їх поверхні грибка і розмноження бактерій;
  • матеріали повинні зберігати свій зовнішній вигляд і вихідні характеристики під впливом високої температури;
  • стійкість до впливу підвищеного рівня вологи і бризок.

ТОП-10 матеріалів, використовуваних для обробки стін

Найважливіший момент перед оформленням стін на кухні – вибір матеріалів, що відповідають вищенаведеним вимогам, крім цього, вони повинні бути практичні в застосуванні

Фарбування

Цей вид оформлення стін має давню історію. Фарба – відносно недорогий варіант обробки, за допомогою якої можна надати бажаний вид своєї кухні. Якщо використовувати не один, а кілька кольорів однієї гами, можна візуально розділити кімнату на кілька секторів. Недоліком цього матеріалу є підготовчий етап – необхідність вирівнювання стін. Однак, при використанні матової фарби дрібні вади стін не будуть видні, глянець візуально збільшить площу приміщення, але покаже всі нерівності.Шпалери та фотошпалери

Спосіб №1 для обробки стін в даний час. Шпалери представлені в неймовірній кількості колірних гам і відтінків. Флізелінові, вінілові, скловолоконні види легко застосовні в суворих умовах кухні. Легко миються, при цьому немає необхідності ідеального вирівнювання стін перед наклеюванням шпалер. Фотошпалери можуть будь-яку стіну зробити акцентной, занурюючи Вас і ваших гостей н балкон з видом біля моря і осінній ліс.

Керамічна плитка та мозаїка

Дорогий матеріал, як за ціною, так і вартості роботи майстрів-укладальників. Але результат – вище всіх похвал. Керамічна плитка, підібрана дизайнерами, укладена професіоналами може радувати Вас довгі роки, не вицвітаючи на сонці і не піддаючись руйнівним характеристиками хімічних речовин.

Скло і метали

Красиві, практичні у застосуванні і дуже дорогі матеріали. Вони покликані лише розбавити монолітні стіни деякою родзинкою. Найчастіше застосовуються для оздоблення фартухів. Хромовані елементи прекрасно поєднуються з ручками гарнітура і металевими витяжками. Кухні в стилі Хай-Тек досить активно поєднують у собі застосування металів для оформлення кімнати

Цегляна кладка

Цей варіант підійде тільки для просторої кімнати, бо забере багато корисного місця. Найчастіше кладку залишають незаштукатуренной, при цьому весь периметр кімнати не слід виконувати цим матеріалом, а застосовувати поєднання (наприклад, з фарбуванням або панелями).

Стінові панелі

В даний час стінові панелі представлені безліччю матеріалів, що використовуються для їх виготовлення, форм і кольорів. Для кухні більш придатними будуть панелі на основі МДФ і ДВП, вони міцні і мають естетичне оформлення.

Натуральний і декоративний камінь

Камінь супроводжує людину все його історію існування. Натуральний камінь, звичайно ж, на кухні використовується вкрай рідко, за винятком «плитняку», який можна використовувати для акцентування якої-небудь зі стін кімнати. Більш часто в дизайні інтер’єру зустрічається штучний камінь, який при всьому наборі характеристик природного каменю має безперечну перевагу – габарити і мала вага.

Декоративна штукатурка

Стіни, покриті декоративною штукатуркою, виглядають оригінально і дорого. Прекрасно поєднується з сучасними меблями зі вставками з алюмінію.

Пробка

Одним з самих незвичайних в застосуванні є коркове дерево і всі матеріали, виготовлені з нього. Екологічно чистий, стійкий до вологості і підвищеній температурі він останнім часом завойовує свій ринок, витісняючи дерево, кераміку, скло і метали.


Дерев’яна вагонка

Виявляється, вагонка досить часто використовується для обробки стін кухні, надаючи неповторний затишок і тепло. Обов’язковою умовою є покриття деревини лаком для обробки мильними розчинами.

Вибір кольору

Кольору в нашому житті відіграють величезну роль. Навіть не розуміння цього подумки, на рівні підсвідомості наш мозок викликає у нас певні емоції.

Жовтий колір викликає відчуття постійного свята і вічної весни, здатний підкреслити всі смаки та запахи кухні.

Червоний колір і його відтінки пробуджують апетит, надаючи кімнаті ексклюзивний, неповторний стиль.

Зелений колір схожий з жовтим щодо весни і пробудження, але абсолютно протиставляємо червоного, так як діє навпаки – знижує апетит.

Варіанти декору для кухні

Аксесуари для кухні складають практично нескінченний ряд. Для декору можуть бути використані дерев’яні аксесуари, картини або цілі експозиції. Тут потрібно відзначити, що останнім часом все більшою популярністю користуються модульні картини. Цікавим елементом декору будуть кольорові вимикачі та розетки. Різного роду наклейками можна оживити «сірі» місця кімнати, надавши їм фарб і настрою. Годинники можуть стати відмінним доповненням дизайну будь-якої кімнати і кухня тут не виняток. Яскраві з красивими циферблатами годинники стануть гарним доповненням у справі оздоблення стін кімнати. Зараз можна виготовити годинник з будь фотографією, роздрукованого на полотні і використовується як фон циферблата. Полиці можуть нести не тільки практичну місію, але і естетичну. Вони можуть бути виготовлені з різьбленого дерева, кованого заліза, скла або ж звичайного пластику.

Як підсумок, слід сказати, що інтер’єр на кухні – питання досить складне і, безсумнівно, важливий, так як ранок кожного з нас починається на кухні, там же задається ритм і формується настрій на весь день. Великий вибір оздоблювальних матеріалів, поєднаний з інформацією про вплив кольорів на психіку людини, а також декорування стін може надати приміщенню неповторний і оригінальний дизайн, виділяючи Вашу кухню з маси однотипних комнотушек.

Теги: Декор та оформлення, Ідеї облаштування, Кухня