В англомовних країнах такі варіанти планування кухні називають u-образними, що логічно. Головна особливість – під установку гарнітура і побутової техніки задіяні три стіни кімнати. Сайт rmnt з’ясував, що потрібно враховувати, плануючи п-подібну кухню, які плюси і мінуси у неї є.

Як і у випадку з іншими варіантами розміщення меблів на кухні, почати потрібно з ретельного планування. Якщо задіяні три стіни, то на одній з них в будь-якому випадку буде розташоване вікно. Або вікна, якщо кухня досить простора. Ось від віконного отвору і радять починати дизайнери. Верхній ряд шаф тут точно не повісиш і доведеться якось обігравати підвіконня. Тільки в тому випадку, якщо у вас кухня в ніші без вікна, можна задіяти всі стіни повністю.

Найчастіше власники вирішують, що саме під вікном буде розташовуватися кухонна мийка. Так, можна милуватися видом за склом, багато природного світла. Але і мінуси у такого розташування мийки, як уже писав портал rmnt.ru, теж є. Бризки на скло потрапляти будуть, а вимитий посуд доведеться переміщати, адже сушки над мийкою немає.

Плиту або варильну поверхню, над якою розташується витяжка, можна зробити центром всієї кухні, розмітивши строго посередині п-образного гарнітура. Вийде симетрично і зручно з точки зору ергономіки. З боків від кухонної плити залишиться багато місця для готування.

Холодильник найчастіше розміщують на вході в кухню, щоб він візуально не розбивав ряд шаф і робочу поверхню, яку дуже бажано зробити безперервною. Як варіант – по одній зі стін, там, де немає вікон, встановлюються шафи-колони до стелі, куди ховається вся велика побутова техніка, в тому числі вбудований холодильник.

Важливо! іноді п-подібне планування кухонного гарнітура досягається завдяки півострову. Це поширений варіант для кухонь, які з’єднані зі столовими або вітальнями.

Переваги п-подібних кухонь очевидні:

 • дуже багато місць зберігання, шафи буквально скрізь, практично по всьому периметру кімнати.
 • робочої поверхні теж максимально багато, хоч втрьох готуй.
 • вхід один, немає наскрізного руху, приміщення виходить затишним, камерним.
 • можна домогтися симетричного розташування меблів, щоб кухня вийшла ще більш привабливою.
 • забезпечується правильна ергономіка, так як переміщатися потрібно тільки всередині п-образного гарнітура.
 • забезпечуються місця для всієї потрібної побутової техніки.
 • можна красиво обіграти вікно і готувати, милуючись садом або міським пейзажем.
 • можна просто і красиво зонувати простір кухні-їдальні або вітальні завдяки півострову.
 • таке планування підходить як для просторих кухонь з приблизно рівною довжиною стін, так і для вузьких, витягнутих.

Але мінусів у п-образних кухонь теж чимало:

 • вони спочатку дорожчі. Шаф, ящиків більше, ніж у кутових, а тим більше витягнутих в одну лінію гарнітурів. Стільниці теж потрібно багато, а це вагома частина витрат. Тому коштувати такий гарнітур точно буде чимало.
 • якщо кухня невелика і три стіни зайняті меблями, то готувати тут зможе всього одна людина. Другий може не втиснутися. І дверцята шаф буде проблематично відкривати, якщо в кімнаті є ще хтось.
 • задіяні два кути. Потрібні спеціальні системи зберігання в них, каруселі або блоки lemans. В іншому випадку дістати щось з кута буде проблематично. При цьому спеціальні висувні системи зберігання теж додадуть вартості до гарнітуру, вони дороги.

Щоб встановити в центрі п-подібної кухні острів, приміщення повинно бути дійсно просторим. Це прерогатива приватних будинків, власники яких насправді люблять готувати і вирішили зробити кухню, як в ресторані.

П-подібні кухні-варіант, який ніколи не вийде з моди. Можна облаштувати дуже функціональний, зручний простір, отримати простір для розстановки меблів і техніки. Такі планування досить гнучкі і різноманітні, але будьте готові до додаткових витрат.

Відео по темі