Вітаю всіх любителів саморобок. Якщо ви ще не встигли обзавестися мул змайструвати піч для майстерні або гаража, але є велике бажання це зробити, тоді ця стаття точно для вас. Як ви вже зрозуміли, мова піде про виготовлення печі-буржуйки, але не звичайної банальної конструкції, а з безліччю різних корисних булочок. Про її ефективності ви дізнаєтеся зі статті по ходу опису процесу. Але краще подивіться відео від автора, як завжди, закріплю його внизу. Я б не сказав, що конструкція дуже складна, але і легкої її теж не назвеш. Але це ж найголовніше, головне, щоб саморобка працювала, а не просто була зроблена, заради того, щоб зробити (так, масло масляне вийшло). Особисто мені ідея дуже сподобалася, якби у мене був гараж, точно спробував би змайструвати щось подібне. Загалом якщо вас зацікавила ідея, милості прошу, читайте, вникайте і майструєте.

Матеріали:

* автомобільний газовий балон (бак) на 50 літрів,* профільні труби перетином 25х25 мм і 60х30 мм,* труба діаметром 76 мм,* труба діаметром ¾ дюйма,* труба діаметром ½ дюйма,* листовий метал, * сталева смуга,* металевий пруток діаметром 8 мм,* скляна кришка від старої сковороди.заздалегідь прощу прощення, якщо щось упустив у списку матеріалів.

Інструменти та обладнання:

* зварювальний апарат,* болгарка,* дриль, * лещата.

Крок 1.

Виготовлення автор починає природно з підготовки корпусу печі. Болгаркою відрізає одну з боковин, в подальшому це буде дверцята. В цілому товщина стінок балона 2,5 мм, саме тому автор виконав надріз по шву, так як в цьому місці зсередини закріплено ребро жорсткості, там стінка товщі.

Далі автор вирізав з листового металу кругляш відповідного розміру і заварив їм отвір горловини на корпусі балона.

Крок 2.

На цьому етапі автор приварив до корпусу ніжки. Їх автор виготовив з профільних труб перетином 60х30 мм і 25х25 мм. З труби більшого перетину автор виготовив стійки довжиною 120 мм, а з труби меншого перетину поперечини довжиною 300 мм.зварив деталі т-образно.

Крок 3.

Далі автор зробив подачу повітря в камеру згоряння, простими словами – піддувало. Для цього він відрізав від труби діаметром 76 мм відрізок довжиною приблизно 12-15 см.

Потім заготовку автор приміряв до дверцят в тій частині, де буде низ. Обвів по контуру і в дверцятах вирізав болгаркою отвір. Вирізаний “млинець” автор не викидає, його він обточив і це буде заслінка.далі в стінці труби рівно по середині довжини автор просвердлив наскрізний отвір. У нього встановив г-подібну заготовку з прутка 8-ки.

Далі процес складання (зварювання заслінки). Авто бере відрізочок трубочки, кладе на нього заслінку, зверху встановлює корпус і приварює г-подібну деталь до заслінці.

Щоб заслінку можна було фіксувати в різних положеннях, автор встановив зовні пружину. Далі автор зрізав краї труби і вварив в цих місцях розсікачі повітря виготовлені з листового металу.

Крок 4.

Далі автор ненадовго відклав в сторону піддувало з шиберной заслінкою і взявся за подальше доопрацювання дверцята. Автор вирішив встановити на дверцята прозорий екран. В якості останнього він вирішив використовувати кришку від сковороди. Так само як і піддувало обвів її на дверцятах по контуру і вирізав по лінії отвір. Тимчасово закріпив кришку в отворі саморізами з прессшабамі. Ну і природно вварив піддувало.

Крок 5.

І так, практично всі елементи корпусу готові. Тепер потрібно підготувати начинку. Автор вирішив розділити топкову камеру на дві зони, нижня – зона горіння палива, та верхня – зона горіння перолизных газів (про те, що це таке автор розповість в самому кінці відео). Для цього автор виготовив з листового металу розділову пластину, вона повинна щільно прилягати до дверцят. Тому він виготовив з картону шаблон і по ньому обрізав край вже підготовленої пластини.

Так само на цьому етапі автор передбачив і встановив інжектори для допалювання тих самих перолізних газів. Для цього він просвердлив в стінках корпусу, недалеко від дверцят отвори. У них автор вварив ось такі відводи, які виготовив з труби ½ дюйма.

Далі автор виготовив дві ось такі г-образні деталі з труби ¾ дюйма, це складові тих самих інжекторів, вони будуть поставляти розігріте повітря в верхню камеру. У них будуть вставлятися з одного боку заглушені труби діаметром ½ дюйма, в яких будуть зроблені отвори для подачі повітря в камеру, далі ви їх побачите на фото. Це до речі другі частини інжекторів.

Крок 6.

Тепер необхідно закріпити, точніше передбачити кріплення частини інжекторів на пластині. Для цього автор наварює на останню ось такі нехитрі кріплення з круглих і профільних труб, приміряє все за місцем і приварює.

Крок 7.

Тут ми бачимо, як автор виготовив петлю для кріплення дверцят до корпусу. Для цього він використовував труби діаметрами ½ і ¾ дюйма і двох пластинок. Перед тим як приварити петлю до дверцят і корпусі, дверцята автор тимчасово прихопив до корпусу, щоб не було зміщення.

Так само на цьому етапі автор виготовив ручку. Спочатку автор наварив на дверцята сталеву пластинку товщиною 4 мм.потім просвердлив в ній отвір і встановив в нього відрізок прутка 8-ки, приварив його. Такий же пруток приварив до корпусу. Зі смуги виготовив деталі ручки, закріпив все на своїх місцях, потрібне приварив.

Крок 8.

На цьому етапі автор зібрав піч і зробив пробний запуск. Встановив розділову пластину. У так все повинно виглядати в зборі зсередини.

Потім вирізав отвір під димову трубу. Встановив піч на своє місце, під’єднав тимчасовий димохід і зробив запуск. Все працює і горить відмінно. Під час пробного запуску обгоріла фарба.

Крок 9.

На цьому етапі автор трохи допрацював корпус печі зовні. Він встановив накладки з листового металу. Спочатку приварив ребра до корпусу поруч з дверцятами. До задньої частини приварив опорні куточки, які виготовив з металевої смуги. Потім закріпив дві панелі з боків корпусу, зазор становить 35 мм.після закріпив задню пластину, не звертайте увагу на виріз в ній. Справа в тому, що спочатку автор планував виготовити буржуйку з димоходом ззаду.

Крок 10.

Ось власне і готово. Це етап заключних тестів. Піч відмінно працює швидко нагрівається сам і нагріває приміщення. На мій погляд-відмінний варіант для гаража і майстерні. Уважно подивіться відео від автора.

на цьому у мене все, всім спасибі за увагу, удачі і до нових зустрічей в гостях у самодєлкіна!!! джерело (source)

Стаєте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.