14 кращих видів магнолій

 1. магнолія загострена, magnolia acuminata
 2. магнолія зірчаста, magnolia stellata
 3. магнолія зібольда, magnolia sieboldii
 4. магнолія верболистна, magnolia salicifolia
 5. магнолія кемпбелла, magnolia campbellii
 6. магнолія кобус, magnolia kobus
 7. магнолія крупнолистная, magnolia macrophylla
 8. магнолія великоквіткова, magnolia grandiflora
 9. магнолія лебнера, magnolia x loebneri
 10. магнолія лилиецветная, magnolia liliiflora
 11. магнолія оголена, magnolia denudata
 12. магнолія суланжа, magnolia x soulangeana
 13. магнолія фіго, magnolia figo
 14. магнолія циліндрична, magnolia cylindrica

Магнолія загострена, magnolia acuminata

Магнолія загострена – величезне дерево з темно-зеленим листям 10-25 см завдовжки. Зеленувато-жовті квітки розпускаються після листя. Їх змінюють дрібні червоні плоди, за формою нагадують огірки. Саме з цієї причини англійці називають магнолію загострену огірковим деревом. У молодому віці крона пірамідальна, потім стає сферичною.

Магнолія загострена воліє вологі грунти, може рости на кислих і лужних. Виростає до 15-24 м у висоту і стільки ж в ширину.

Зони 4-8.

Магнолія загострена ultimate yellow

Магнолія зірчаста, magnolia stellata

Зірчаста магнолія – зазвичай гіллясте чагарник або деревце з щільною овальною або сферичною кроною, 4,5 – 6 м заввишки, 3 – 4,5 м шириною. Кора гладка, сіра. Темно-зелене листя 5-10 см завдовжки восени набуває бронзово-жовтого забарвлення. Запашні квітки (8-12 см в діаметрі), що складаються з 12 – 18 пелюсток, з’являються в березні-квітні, зазвичай раніше, ніж зацвітає магнолія суланжа.

Бутони зірчастої магнолії розкриваються недружно, тому цвітіння може тривати від 10 до 20 днів і застати навіть повний розпуск листя. Адаптується до широкого ряду грунтів.

Зони 4-8.

Магнолія зірчаста

Магнолія зібольда, magnolia sieboldii

Магнолія зібольда – витончений чагарник 3-4,5 м заввишки, а в ширину ще більше. Листя 8-15 см завдовжки, 8-12 см завширшки, з тильного боку досить сильно опушені. Білі запашні квітки з 9-12 пелюсток на квітконіжці розташовані горизонтально або никнуть. Багряні тичинки утворюють контрастний центр.

Цвіте магнолія після розпускання листя в травні – червні. Вимагає притіненого місця з вологими добре дренованими грунтами.

Зони 4-7.

Магнолія зібольда

Магнолія іволиста, magnolia salicifolia

Магнолію іволисту дуже важко знайти у продажу. Це дерево 6 – 9 (до 15 м заввишки з вузько – або широкопірамідальною формою крони. Відрізняється красивою гладкою сріблясто-сірою корою.

Запашні білі квітки магнолії іволістной (8-10 см) складаються з 6 пелюсток, розкриваються в кінці березня – квітні. У порівнянні з іншими магноліями вони програють в красі. Якщо розтерти молоді пагони, вони сильно пахнуть лимоном і анісом.

Магнолію іволістную можна легко виростити з насіння, сіянці зацвітають вже на 5-6-й рік. Листя при розпуску бронзові, потім стають темно-зеленими, а до осені жовтіють. У природі зустрічається в японії по кам’янистих берегах струмків.

Зони (3)4-7.

Магнолія іволістная

Магнолія кемпбелла, magnolia campbellii

Магнолія кемпбелла – велике розлоге дерево висотою 15-18 м.рожеві квітки незвичайної краси, з 12-14 пелюсток, до 25 см в діаметрі, за формою нагадують чашку з блюдцем. Зовнішні пелюстки відгинаються і утворюють блюдце, а внутрішні складені в чашку. Цвіте в березні-квітні на безлистих пагонах. Овальні темно-зелене листя досягають 15 см в довжину. Кора сіра, практично гладка, з віком стає пластинато-лускатою.

Зони 9 і 10. Дуже схожі на неї великоквіткові магнолії доусона (magnolia dawsoniana) і саржента вар. Робуста (magnolia sargentiana var. Robusta).

Магнолія кемпбелла

Магнолія кобус, magnolia kobus

Дерево 9-12 м заввишки. Рідко зустрічається у продажу і нечасто використовується в сучасних садах і парках з однієї причини: період від сходів насіння до рясного цвітіння може зайняти близько 30 років. Квітки діаметром 8-10 см розпускаються до листя, в березні-квітні. Вони білі з пурпуровим підставою, злегка запашні, з 6-9 пелюсток.

В юному віці форма крони пірамідальна, в зрілому – сферична. Темно-зелене листя 8-15 см завдовжки восени забарвлюються в жовто-коричневі тони. Кора красива, сріблясто-сіра.

Зони 5-7 (8). Magnolia kobus var. Borealis відноситься до 4 зони зимостійкості.

Магнолія кобус

Магнолія крупнолистная, magnolia macrophylla

Магнолія крупнолистная рідко зустрічається у продажу. Велике розлоге дерево 9-12 м у висоту і ширину, скоріше для парків, ніж для приватних садів. Темно-зелене листя з сріблястою підкладкою досягають від 30 до 80 (!) см в довжину. Восени, коли вони опадають, під дерновом виходить дуже красивий зелено-сріблястий килим. Кремово-білі запашні квітки, що складаються з 6 пелюсток, досягають 20-25 (35) см в діаметрі. Вони розпускаються на кінцях пагонів в червні. А у вересні дозрівають яйцеподібні рожеві плоди до 8 см завдовжки. Віддає перевагу вологим слабокислим грунтам з великим вмістом органіки. Росте як на сонці, так і в частковому затіненні.

Зони 5-8. Досить схожі на неї магнолія фразера (magnolia fraseri) і магнолія трехлепестная (magnolia tripetala). Магнолію еша (magnolia ashei) іноді відносять до підвиду магнолії крупнолистной. Вона досягає 3-6 м у висоту і більш теплолюбна.

Магнолія крупноквіткова, magnolia grandiflora

Магнолія великоквіткова – символ південного саду. Вічнозелене дерево представляє з себе щільний конус 18-24 м заввишки, 9-15 м шириною. Численні сорти відрізняються розмірами, формою крони і листя. Листя дуже щільні, темно-зелені блискучі зверху, зедені або ворсисто-коричневі з тильного боку. Кора гладка, сіра, декоративна. Квітки кремово-білі, запашні, 20-30 см шириною, з 6-15 увігнутих щільних широкоовальних пелюсток. Зацвітає в травні, деякі культивари цвітуть повторно восени. Декоративні і супліддя з оранжево-червоними насінням. Росте на кислих грунтах, сухих і вологих, на сонці і в тіні.

Зони (6)7-10.

Магнолія лебнера, magnolia x loebneri

Магнолія лебнера – гібрид магнолії кобус і магнолії зірчастої, який успадкував від батьків їх кращі риси. Це невелике дерево 6-9 м заввишки, зазвичай з щільною округлою кроною. Квітки білі з рожевим відтінком, запашні, з 12-15 пелюсток. Зацвітає в квітні, на тиждень – півтора раніше магнолії суланжа. Листя темно-зелені, 8-12 см завдовжки, їх осіннє забарвлення яскраве жовто-бронзове.

Зони (4)5-8.

Магнолія лилиецветная, magnolia liliiflora

Чагарник висотою і шириною 2,5 – 3,5 м. Мати гібридної магнолії суланжа (magnolia x soulangeana), а також багатьох гібридних сортів. Листя 10-18 см завдовжки. Можуть дивуватися борошнистою росою. Бутони самого темного пурпурно-червоного забарвлення в порівнянні з іншими видами. Винно-пурпурні квіти спочатку тримають вертикальну форму, потім розкриваються і оголюють внутрішню сторону більш світлого відтінку. Магнолія лилиецветная цвіте до розпускання листя, в кінці березня – квітні. Нерідко повторне цвітіння, ця характеристика перейшла у спадок і магнолії суланжа. Ідеальні умови: повне сонце, вологий, добре дренований кислий грунт.

Зони 5-8.

Магнолія лилиецветная

Магнолія оголена, magnolia denudata

Вона ж магнолія семилепестная (magnolia heptapeta).

Дерево 6 – 9 (12) м заввишки з округлою кроною. Більш відома, як одна з батьків гібридної магнолії суланжа (magnolia x soulangeana), ніж сама по собі. На подив, квітки складаються з 9 пелюсток. Вони кремово-білі, запашні, 12-15 см в діаметрі. Вони з’являються в березні і квітні і, якщо їх не поб’ють поворотні заморозки, це прекрасне видовище. Якщо ж цвітіння потрапляє під заморозки, то виглядає ця магнолія самим гнітючим чином. Листя темно-зелені, 10-15 см завдовжки. Кора сіра, гладка.

Зони (4)5-8.

Магнолія суланжа, magnolia x soulangeana

Саме ця гібридна магнолія, виведена у франції, найчастіше зустрічається у продажу, в тому числі і на придорожніх садових ринках. Швидкоросле дерево з округлою кроною 6-9 м заввишки. Чашоподібні рожево-пурпурні ароматні квітки з 9 пелюсток досягають 12-25 см в діаметрі і з’являються в квітні на ще голих гілках. Вони можуть постраждати від поворотних заморозків. Листя темно-зелені, 8-15 см завдовжки. ОсіннійЗабарвлення брудно-жовта, не дуже приваблива. Кора гладка, сіра. Добре адаптується практично до будь-яких грунтів.

Зони 5-9.

Магнолія фіго, magnolia figo

Вона ж міхелія фіго (michelia figo).

Вічнозелений чагарник 1,8 – 3(4,5) м заввишки з широкоовальной або сферичної формою крони часто називають банановим кущем за квітковий аромат, що нагадує бананове масло. Молоде листя вкрите шовковим коричневим пушком, дорослі-без опушення, блискучі, темно-зелені, 4-10 см завдовжки. Навіть без квітів рослина виглядає дуже привабливо. Жовтувато-зелені з пурпуровим відсвітом чашоподібні квітки (2,5-4 см) з 6-9 пелюсток з’являються з квітня по червень. Вони наповнюють ароматом весь сад, особливо в теплі безвітряні дні. Віддає перевагу багатим, вологим, добре дренованим кислим грунтам і частковому притіненню, хоча виносить і пряме сонце. Відмінно реагує на сильну обрізку.

Зони 7-10.

Магнолія оголена

Магнолія циліндрична, magnolia cylindrica

Розлоге деревце або чагарник висотою 4,5 – 6 м, в ширину зазвичай ще більше. Листя темно-зелені, 10-15 см завдовжки. Білі запашні квітки, що складаються з 9 пелюсток, з’являються в березні – квітні.

Зони 5-7.