4 питання про тюльпани:

Яка грунт повинна бути для тюльпанів?

Насамперед приділіть увагу землі. Навесні тюльпани розвиваються дуже швидко, тому їм потрібна родюча, легка, але при цьому вологоємна грунт. Найбільш підходяща-супіщана або легкосуглинистая. Обов’язково нейтральна. Якщо вона кисла, потрібно внести вапно. Важкі грунти перекопайте з піском або торфом.

Куди садити тюльпани?

Ділянку для тюльпанів потрібно добре спланувати: на ньому не повинно бути застою води в пониженнях, оскільки надлишок вологи часто стає причиною різних хвороб. І важливо, щоб грунтові води піднімалися не вище 60-80 см.

Для запобігання хвороб тюльпани слід повертати на колишнє місце не раніше, ніж через 5-6 років. Це необхідно також, щоб не засмічувати одні сорти іншими в разі, якщо в грунті були загублені цибулини-дітки.

Коли і як садити тюльпани?

Висаджують тюльпани з другої декади вересня. Цибулини повинні добре вкоренитися до морозів-для розвитку коренів тюльпанів необхідно 30-45 днів. Якщо цибулини не встигають вкоренитися як слід, квіткові грядки в зиму треба замульчувати.

Перед посадкою тюльпанів перекопайте ділянку на глибину 35 см.

Схема посадки змінюється в залежності від розміру цибулин:

  • великі цибулини (i розбір і екстра) висаджують на відстані 7-9 см один від одного,
  • середні (ii розбір) – 6-7 см,
  • дрібні (iii розбір) – 4-5 см,
  • дітки – 3-4 см.

Глибина посадки: три діаметра цибулини (глибина вважається від донця цибулини).

Чим удобрювати тюльпани?

По-хорошому, займатися ділянкою під тюльпани треба за 2 роки до посадки цибулин. Насамперед внесіть: 2 відра гною або компосту, 4 ст.ложки подвійного суперфосфату і 2 ст. Ложки сульфату калію – на 1 м2.

Якщо цього не зробили заздалегідь, то в рік посадки гній вносити не варто, досить буде суперфосфату і калію. Азот можна дати через 3-4 тижні, коли утворюється хороша коренева система.

Для подзимней підгодівлі підійде аміачна селітра (2 ст.ложки на 1 м2).

Ще одну підгодівлю зробіть навесні, коли з’являться перші бутони. В цей час тюльпанам потрібні азот (1,5 ст. Ложки аміачної селітри на 1 м2) і калій (1 ст. Ложка сульфату калію на 1 м2).