Коричневий колір уособлює землю, і, відповідно, символізує стабільність, надійність, безпека, відданість і навіть сімейне вогнище. Психологи виділяють цей колір за його здатність згладжувати стресові ситуації, заспокоювати нервову систему і навіть полегшувати фізичну біль. Професіонали вважають, що коричневий більше підходить для класичних обстановок, так як це колір консерватизму. Але не тільки. Для сучасних інтер’єрів коричневий колір незамінний, він підкреслює будь-який напрямок, і часто є вдалим тлом для різних декорів, аксесуарів і квітів.

Якщо хочеться підкреслити класичний стиль в кімнаті, то коричневий колір підходить як не можна краще

 • Також коричневий безпрограшно підкреслить стиль ретро

  Зовсім як у бабусі вдома

 • Але і для сучасних інтер’єрів коричневий колір ідеальний

  Він створює витончений і надійний інтер’єр

 • Навіть якщо кімната оформлена в ультрасучасному варіанті

  Коричневий пом’якшить її і зробить більш затишною

ПредыдущийСледующий
123

Підходять коричневі інтер’єри людям, які потребують спокою і відпочинку. Цікавий факт, що якщо чоловік схильний переживань, то він підсвідомо буде вибирати коричневу одяг, так як в ній буде відчувати себе комфортно і спокійно.

Вибираючи цей колір для своїх кімнат, будьте обережні. Якщо кімната маленька, то не варто перевантажувати її даними кольором, інакше приміщення стане ще менше і буде виглядати похмуро. Щоб уникнути цього нюансу, застосовується поєднання коричневого з іншими квітами, найбільш часто з білим.

 • Коричнево-біла ванна…

  Наповнить зарядом бадьорості і впевненості на цілий день

 • В їдальні з коричнево-білим оформленням завжди буде хороший апетит

ПредыдущийСледующий
12

Коричневий і білий

Це саме вдале поєднання з коричневим кольором (цей союз назвали «класикою жанру»), тут білий повністю розкривається, наповнюючи кімнату свіжістю і простором. Якщо такий тандем здається комусь нудним, то додайте яку-небудь яскраву деталь, це внесе різноманітність, не псують загальної картини.

Можна прикрасити такий інтер’єр барвистим декором, тоді інтер’єр подарує не тільки мир, але і гарний настрій.

Щоб внести в коричневий інтер’єр гарного настрою, додайте барвистий декор

Додайте сюди яскраву бірюзу, і кімната перетвориться на справжній витвір мистецтва.

Ми вже не раз говорили про здібності білого кольору і світлих інтер’єрів візуально розширювати межі, але хочеться відзначити, що навіть присутність темного тону, такого як коричневий, не завадить білому кольору розсунути межі кімнати, за умови, звичайно, що він буде домінуючим.

Якщо білий зробити домінуючим, він буде розширювати простір, незважаючи на поєднання з коричневим

Нейтральність білого дозволяє використовувати його в будь-якому місці, вдалим варіантом буде акцент в затемненому коричневому куті, наприклад, у вигляді торшера або декору.

Коричневий і пастельні кольори

Для інтер’єру спальні краще всього поєднувати коричневий колір з постільними тонами. Тоді кімната буде виглядати більш м’яко. На відміну від сполучень з білим, пастельні інтер’єри тепліше.

Щодо вітальні теж нерідко вибирається пастельна палітра в поєднанні з коричневим. Тобто що ми отримуємо? Коричневий інтер’єр – це атмосфера надійності і захищеності. Але щоб уникнути похмурості або давить відчуття, розбавимо обстановку м’якими пастельними нотами. До того ж не всім людям подобаються темні кольори, а серед пастельних (особливо в якості фону) вони будуть почувати себе більш комфортно. Адже все-таки вітальня призначається в першу чергу для гостей.

Щоб гостям було комфортно у вашій вітальні, використовуйте поєднання коричневого кольору і пастельній палітри

Щоб завершити композицію, інтер’єр можна прикрасити яскравим декором або цікавими елементами.

Найвдалішим пастельним кольором для поєднання з коричневим є бежевий. Він вважається спорідненим відтінком, оскільки відноситься до тієї ж гамі кольорів, що і коричневий. Але їх не можна назвати схожими, тому що вони все-таки перебувають на значно віддаленій відстані один від одного. Тому вибудовуючи по цій лінії інтер’єр, можна сміливо очікувати чудовий результат.

Це відбувається за рахунок того, що тут спостерігаються плавні колірні переходи, немає явних антагонізмів і контрастів. Обстановка м’яка і спокійна.

Коричневий та блакитний

Коричнево-блакитні інтер’єри виглядають злегка прохолодно, навіть якщо блакитного кольору не дуже багато. Нейтральність коричневого виступає в даному союзі навіть як підсилювач холодного відчуття. Але це не мінус для інтер’єру, багато хто любить саме таку атмосферу, тут відчувається міць землі, твердою і надійною.

Також не варто забувати, що блакитний – це колір моря і неба, якщо правильно розставити акценти і підібрати відповідний декор, то можна створити кімнату схожу на корабель, що мчить по хвилях.

Якщо хочете відчути себе в човні на морі, розставте блакитні акценти в коричневому інтер’єрі

Дуже часто використовується принт на оббивці меблів, штори і так далі, він дає певний перехід між цими квітами, і обобщет їх в одну картину.

Любителям розкоші і витонченості підійде поєднання шоколадного відтінку і бірюзового кольору. Цей чудовий інтер’єр одночасно затишний і багатий.

Якщо додати в коричневий інтер’єр бірюзу, обстановка стане багатою і витонченою

Можна взяти це поєднання і для дитячої кімнати, але тут не рекомендується використовувати багато коричневого, його рясно розбавляють білим, щоб темні тони не надавали давить ефекту на дітей.

Золоті інтер’єри: коричневий і жовтий

Це воістину найбагатше і вишукане поєднання. Обидва кольори доповнюють один одного, і інтер’єр виглядає як переливаються на сонці золото. Якщо потрібно показати свою респектабельність і достаток, то цей союз саме те що треба.

Щоб інтер’єр виглядав багато і елегантно, жовто-коричнева гамма-саме те

Але все залежить від виконання, коричнево-жовті інтер’єри можна і не робити такими чудернацькими, а спокійними і теплими. Тут буде затишно і легко.

Але союз жовтого і коричневого можуть створити легку атмосферу, все залежить від подачі

Для створення гармонійної атмосфери, дизайнери рекомендують використовувати кілька різних відтінків обох кольорів.

Коричневий і зелений

Це дуже гармонійна пара, як дерево і його листя, як земля і трава. Тут природна аура буде огортати кімнату і її мешканців.

Багато дизайнери люблять працювати з зеленим кольором саме в поєднанні з коричневим. Тому що, незважаючи на безліч відтінків зеленого, в даному союзі це не має значення, будь-які варіанти будуть хороші.

Але є одне невелике правило: якщо мова йде про коричнево-зелений інтер’єрі, де крім цих двох кольорів інших немає, то стосовно зеленого краще вибирати яблучно-зелений відтінок, тут він буде більш доречний.

Коричневий помаранчевий

У такому інтер’єрі панує гармонія і збалансованість. Два цих кольору ідеально доповнюють і розкривають один одного. Цей союз підходить для людей, яким потрібен теплий і затишний інтер’єр, не позбавлений енергійності.

Тут не буде ніякої дисгармонії, незалежно від того, який відтінок помаранчевого буде обраний. Вважається вдалим використання шоколадного плінтуса і якщо є камін, то його можна зробити в такому ж відтінку і все це на тлі жовтогарячого підлоги в оттененном варіанті. До такого союзу добре підходять чорні акценти, оскільки помаранчевий фон, наприклад, прекрасно пом’якшив би обидва кольори і вигідно їх підкреслив.

Але не всі можуть зважитися на помаранчеві шпалери, і в такому випадку можна використовувати цей колір, як акцентування, тобто на шоколадній меблів зробити помаранчеві елементи, дверцята, шухлядки, сидіння у стільця і так далі. А фон нехай буде пастельний.

А якщо комусь захочеться зробити меблі з дерева в шоколадному відтінку, то будьте готові до похмурому ефекту, але тут на виручку приходить помаранчевий колір, який внесе життєрадісність, залишаючи меблі при цьому гармонійної і надійною.

Найголовніше правило коричнево-оранжевого інтер’єру – це світлий фон, якщо взяти темний, то похмурості не уникнути, навіть помаранчевий не допоможе.

Коричневий у поєднанні з фіолетовим (фіолетовим)

Цей тандем визнаний самим спокійним і розслаблюючим. Тому для кухні, вітальні або дитячої він мало підходить. Хіба що у вітальні будуть використані світлі відтінки цих квітів, а також орнамент або малюнок.

Щоб поєднання коричневого і бузкового не було похмурим, можна взяти їх м’які відтінки

Таким чином, ми бачимо, що використовувати дане поєднання краще для спальні, де фіолетовий або бузковий будуть створювати якусь містичну атмосферу, а коричневий підкреслить таємничість обстановки.

І якщо ви хочете зробити кімнату втіленням релаксу, то можна навіть взяти більш темні тони обох кольорів. В такій атмосфері не хочеться ні рухатись, ні навіть думати – повний спокій.

Якщо взяти насичені тони коричневого і фіолетового, то кімната буде втіленням релаксу

Також можна використовувати цей дует для ванної кімнати, але щоб нейтралізувати дуже меланхолійне враження, радять розбавити інтер’єр іншими кольорами, наприклад, білим і деякими аксесуарами іншій тональності.

Загалом, цей союз витончений, але дуже розслабляючий, якщо така мета, то вперед. А якщо хочеться заспокійливий ефект зробити трохи м’якше, розбавте його іншими тонами.

Дуже багато кольори і тони підходять коричневого, головне, правильно їх поєднувати, щоб ефект був не похмурий і гнітючий, а затишний, міцний і надійний.

Теги: Коричневий колір, Поєднання кольору