На сьогоднішній день пральна машина на кухні – неймовірно практичний, функціональний і не менш естетичне рішення в інтер’єрі.

Якщо у ванній кімнаті не достатньо місця для розміщення такої великої техніки, оптимальним виходом буде її установка на кухні. Але щоб вигідно і гармонійно заховати пральну машину серед кухонного гарнітура, необхідно грамотно продумати вбудований варіант. До речі, при такому підході дотримуються норми пожежної безпеки, адже у ванній з підвищеним рівнем вологості використання пральної машини вкрай небажано.

Дизайн кухні з пральною машиною

Немає сумнівів у тому, що кухня з вбудованою помічницею – це стильно й оригінально. Пральна машина може бути встановлена як в закритому вигляді, так може мати повністю відкритий доступ. Крім того, завжди є можливість підібрати оптимальний за кольором агрегат – точно такий же, як і кухонний гарнітур. Кожен дизайн по-своєму привабливий, оскільки сучасне виробництво дозволяє знайти компромісне рішення і створити свою ідеальну кухню.

Особливості та нюанси вбудовуваної техніки

 • обов’язково наявність завантажувальної системи переднього типу, інакше неможливо буде завантажити білизну;
 • на кухні найчастіше віддають перевагу моделям, які вбудовуються під стільницю;
 • вибір пральних машин настільки різноманітний, що ви без проблем зможете підібрати будь-який колір і дизайн на свій смак;
 • у разі зношеності елемента техніки, можна скористатися послугами професійних студій з декорування.

Вбудована пральна машина на кухні: переваги та недоліки

Плюси

 • відчутна економія простору, що дуже актуально в облаштуванні маленьких квартир;
 • зручність монтажу;
 • можливість підібрати абсолютно будь-яку модель.

Мінуси

 • дотримуючись правила експлуатації пральної машини, після прання потрібно залишити дверцята відкритими. В умовах кухні цей нюанс не тільки незручний, але і не естетичний;
 • розміщення цього побутового приладу у ванній надає можливість не тільки самої прання, але і зберігання білизни. На кухні так вчинити не вийде. Присутність хімічні коштів (порошки, кондиціонери та ін) поряд з продуктами харчування категорично заборонено.

Тонкощі установки

Сучасний ринок пропонує величезну кількість моделей, які прекрасно поєднуються з корпусом меблів і запобігають вібрацію. Якщо у вас на кухні встановлена інші види вбудованої техніки, рекомендується вбудовувати пральну машину недалеко від неї. Так, наприклад, розміщення біля посудомийної машини дозволити зробити суміщений підведення води, а це забезпечить економію не тільки грошей, але й часу.

Кутова кухня з пральною машиною в хрущовці: варіанти розміщення

В хрущовці площа кухні становить 6 кв. м. Розмістити побутову техніку та меблі в такому обмеженому просторі нелегко. Але дизайнери пропонують скористатися декількома правилами оптимального проектування:

 • у невеликому приміщенні оптимальним варіантом буде кутова кухня з розташуванням умивальника в кутку. При цьому пральну машину встановлюють у співвідношенні 2:3 з іншими пристроями або симетрично відносно самого кута. Перший варіант підійде для холодильника, другий – для духової шафи;
 • між пристроєм і тумбою умивальника повинен бути ящик. Такий варіант буде не тільки стильним рішенням, але і правильним з точки зору безпеки.

За великим рахунком дані рекомендації актуальні для кухонь від 6 до 15 кв. метрів і стосуються дотримання пропорцій.

Розміщення пральної машинки щодо духової шафи

В даному випадку найчастіше вибирають симетричне розташування від раковини. Якщо простору достатньо, духовку встановлюють на більшій відстані щодо раковини, ніж пральна машинка. Таке рішення – відмінний варіант не тільки з точки зору функціональності, але і зовнішнього вигляду.

Кухня з холодильником і пральною машиною

Невеликі кутові кухні з холодильником і пральною машиною не тільки привабливі зовні, але і мають функціональним розміщенням. Як правило, велика побутова техніка розташована по різні сторони кутової кухні, це стосується і вбудованих агрегатів. Холодильник найчастіше замикає довгу стінку. Це відноситься до кухонь 9-15 кв. м.

Якщо у вас немає достатнього досвіду щодо запровадження пральної машини, зверніться до фахівців. Вам не тільки нададуть оперативну професійну допомогу, але і нададуть гарантію на роботи. І якщо раптом вас щось не влаштує, ви в будь-який момент зможете звернутися до майстра і безкоштовно скористатися послугами.

Пральна машина на кухні: фотоидеи розміщення в інтер’єрі

Більше ідей розміщення пральної машини в кухонному приміщенні з точки зору функціоналу, дизайну і зручності представлені на наступних фото.

Стільницю над пральною машинкою в цьому інтер’єрі можна вигідно використовувати як містку поличку.

Дуже ефектно виглядає пральна машина чорного кольору в тон із фасадом.

На цьому фото приклад вертикального встановлення пральних машин в інтер’єрі класичної кухні.

Окреме розміщення пральної машини в вертикальним завантаженням в кутку кімнати.

Продовження цієї кухні — пральня з пральною машиною.

Кухонний острів — ще один варіант для установки техніки.

Лаконічно, стильно і комфортно буде розміщення машини, прикритої дверцятами, в кутку кухні.

Пральні машини з министиральной для великої родини.

Модель фірми LG — Twin Wash System — відрізняється своїми мініатюрними розмірами і можливістю розміщення під стандартною пральною машиною.

Вбудовані пральні машинки на кухні – це дійсно вигідне, практичне і комфортне рішення. Вони можуть вписатися в будь-який інтер’єр, заощаджуючи вільний простір, а також спритно ховаються під кухонним гарнітуром, зайвий раз не нагадуючи про свою присутність. Звичайно, є свої плюси і мінуси розташування, але при правильному виборі можна досягти відмінного результату і створити всі умови для комфорту.

Теги: Кухня