Кожен присадибна ділянка або задній двір приватного домоволодіння заслуговує уваги господарів. Створити унікальний, практичний і при цьому приємний зовнішній вигляд простору поряд з вашим будинком не так складно, як може здатися на перший погляд. В даний час необов’язково бути завзятим агрономом-любителем, щоб втілити у життя своє уявлення про те, як повинен виглядати приватний двір або ділянку на дачі. Сучасні технології, у тому числі і в сфері агрокультури, і велика кількість інформації щодо облаштування земельних ділянок можуть допомогти розставити пріоритети і спланувати організацію присадибної простору. Сподіваємося, що нижченаведена добірка з прикладами останніх віянь в світі ландшафтного дизайну, надихне вас на звершення і реалізацію ідей на вашому земельному наділі.

Всю ландшафтну стилістику умовно можна розділити на три основних напрямки: геометричний, пейзажний і східний стиль. Безумовно, ніхто не стане стежити за канонічним виконанням елементів кожного стилю, і ці течії можуть гармонійно перегукуватися в рамках одного проекту.

Штучні водойми в приватних дворах

Присутність води на присадибній ділянці, в тому чи іншому вигляді, додає простору затишного і розслабляючого настрою, привносячи ще один елемент зв’язку людського житла з природою.

Чаша з водою, з якої безперервно тече вода, поміщено на майданчик, що імітує шахову дошку, з допомогою бетонних плит, темного галькового каменю і газонної трави. Протягом води зорово пом’якшує геометричність всієї композиції.

На те, як тече вода, можна дивитися вічно. А якщо вона тече з акуратною кам’яної гірки у вигляді невеликого водоспаду, то можна насолодитися ще й естетичної стороною дії. М’яку зону відпочинку в цьому випадку вдалося організувати за допомогою дерев’яної садових меблів у світлих пастельних тонах.

Невеликі резервуари, викладені каменем з безперервним плином води – прекрасний спосіб прикрасити будь дворик, умиротворити і одночасно надати динамізму загальній атмосфері.

Облицювання штучного водоймища збігається з плиткою на доріжках та майданчику для відпочинку, створюючи гармонійний ансамбль.

Цікаве оформлення доріжок на присадибній ділянці

З утилітарного елемента ландшафтного дизайну, призначеного лише для переміщення по ділянці, ваші доріжки можуть стати родзинкою оформлення присадибної ділянки. Крім іншого, доріжки дуже зручно використовувати для зонування простору приватного двору.

Доріжки з дрібного насипного гравію, сформовані за допомогою металевих чи металопластикових направляючих, прості з точки зору облаштування та економічно вигідні. З допомогою гравію різних відтінків можна зонувати ділянку і освіжити його зовнішній вигляд.

Звичайна гравійна доріжка чудово поєднується зі сложносочиненной похилій гіркою з рослинами і камінням.

Доріжки, сформовані з кам’яних плит, обійдуться значно дорожче, але прослужать набагато довше, що в підсумку окупиться в кілька разів.

Дорога до гаражу, вимощена каменем не тільки стійке і міцне покриття, яке прослужить довгі роки, але і прекрасний фон для акуратно підстрижених рослин у діжках і клумбах.

Ще один спосіб формування доріжок – комбінування різних матеріалів і складових. Камені на газоні або великі плити серед гальки – не лише зручні, але й гарні. Такі композиції освіжають образ садової ділянки або заднього дворика.

Чіткість геометрії вражає уяву і створює неймовірно доглянутий вигляд присадибної ділянки.

Організація місця для відпочинку у дворі приватного домоволодіння

Мати можливість з комфортом розташуватися на свіжому повітрі, щоб почитати книгу, поспілкуватися з сім’єю або друзями, пообідати або просто розслабитися – бажання будь-якого власника присадибної ділянки чи дачі. Для організації такого місця необхідно зовсім небагато – садова меблі на спеціально підготовленому майданчику, доріжка до неї і зелень навколо.

Зелена стіна з живих витких рослин стала чудовим фоном для організації затишного куточка для відпочинку.

З допомогою альтанки незвичайного дизайну вдалося сформувати приємне місце для розслаблення, захищене від сонячних променів, але не позбавлене світла і простору.

Невелика обідня зона під гілками старого дерева – прекрасне місце для сімейного обіду.

А ця розкішна їдальня зона на свіжому повітрі може вмістити не тільки домочадців, але і їх гостей. Теплі, приємні персикові відтінки знайшли відображення в обробці всіх поверхонь, меблів та предмети сервірування.

Мало який приватний двір або ділянка дачі обходиться без організації місця для барбекю або приготування страв у печі, на відкритому вогні. Якщо розміри ділянки дозволяють, то ансамбль з альтанки з обідньою зоною, кам’яна піч або мангал, м’яка зона відпочинку і обладнання для барбекю стануть неймовірно практичним і красивим альянсом.

І останнім штрихом в оформленні ділянки біля будинку може стати встановлення садових скульптур. Гіпсовими гномами для клумб вже нікого не здивувати. Останнім трендом в садово-паркової скульптури стали креативні варіанти виробів з різних матеріалів і їх комбінацій.

Теги: Дача, Заміський будинок