Якими б семимильними кроками не рухався прогрес, які б нові надтехнологічний будівельні та оздоблювальні матеріали не з’являлися, а для натуральної сировини завжди знайдеться місце в наших інтер’єрах.. В сучасних дизайнах кухонних просторів все частіше стали зустрічатися еко-матеріали, безпечні для людей і навколишнього середовища. Адже нічим неможливо замінити природну теплоту справжнього дерева. Не тільки в заміських домоволодіннях, але і в рамках міських приміщень дизайнери всього світу застосовують деревину для виготовлення меблів, облицювання різних поверхонь, виробництва декоративних елементів і аксесуарів.

Давайте розглянемо докладніше, яким чином можна впровадити дерево в сучасний дизайн кухонного простору різних стилістичних напрямків.

Безумовно, першим стилем, який спливає в пам’яті будь-якого домовласника, який зібрався робити ремонт кухні з використанням деревини – це кантрі. Різні напрями стилістики кантрі так чи інакше пов’язані з застосуванням природних матеріалів в інтер’єрі приміщень і дерево, звичайно, стоїть на чолі списку еко-сировини. Навіть ультрасучасний дизайн кухонного приміщення може містити елементи дерев’яної обробки або меблювання і при цьому не втратити своєї прогресивності, технологічності.

Обробка поверхонь за допомогою дерева

У багатьох кухонних просторах заміських домоволодінь можна побачити облицювання дерев’яними панелями не тільки підлоги, але і стін, стелі. З допомогою дерев’яних балок споруджуються стельові перекриття, споруджуються колони, оформляються віконні і дверні прорізи. При цьому останні тенденції в еко-дизайні схиляються до того, щоб залишати деревину не пофарбованої природній колірній палітрі. Таким чином інтер’єр стає ближче до природи, до теплоти навколишнього середовища.

Дерев’яна обробка може виглядати сучасно. Наприклад, ось ця світла кухня в класичному стилі з елементами кантрі виглядає чисто і свіжо, завдяки світлій породі деревини, якої облицьовані стіни, підлога і білосніжному кухонному ансамблю із систем зберігання і відкритих полиць.

У цій кухні дерев’яні панелі зі світлої деревини були використані для облицювання стін, ефектна темна затирка підходить в тон до стільниць та кухонному фартуху. Нижній ярус кухонних шаф виконаний з тієї ж сировини, що і оздоблення кухні. В результаті вийшло сучасне приміщення з контрастним інтер’єром.

Дерев’яна стеля з балками, підлогове покриття з деревини – таким оформленням заміської кухні вже нікого не здивувати. Але в поєднанні з кухонними шафами і островом з такого ж матеріалу, кухня виглядає зовсім по-селянськи, привносячи характер заміського життя буквально в кожен предмет інтер’єру.

В цій заміській кухні, незважаючи на активне застосування деревини різних порід, вдалося зберегти дух сучасності, модернізму.

Тотальна оздоблення дерев’яними панелями кухонного приміщення невеликих розмірів створила ідеальний для заміського домоволодіння варіант інтер’єру. За допомогою фарбування одній зі стін у колір молодого листя, вдалося створити акцентну поверхню, яка повторилася в сидіннях барних табуретів, знову ж таки дерев’яних.

У цій білосніжною кухні-їдальні з мінімалістським дизайном стіни і підлоги з деревини выбелены до невпізнання матеріалу. простір буквально заповнений світлом і свіжістю білосніжною обробки.

У цієї незвичайної кухні досить цікавих дизайнерських рішень – не тільки використання різних порід деревини для оздоблення поверхонь, контрастний стелю і оформлення витяжки, але і оригінальне виконання кухонного острова у вигляді прилавка.

Російські мотиви в цій еклектичною кухні з яскраво вираженими кантрі-елементами проявилися насамперед у обробці стін – рублена кладка стала родзинкою приміщення. Світло-м’ятний колір кухонних шаф, глибокий синій відтінок текстилю для вікон, оригінальна система освітлення – все працює на створення незвичайного інтер’єру заміського кухні.

Для кухонних просторів невеликих розмірів ідеальним варіантом оформлення поверхонь за допомогою дерева стануть світлі породи, здатні візуально розширити приміщення. Такого ж ефекту сприяє застосування скляних вставок у дверцятах кухонних шаф, дзеркальних і глянсових поверхонь.

Дерев’яна стеля з рясним застосуванням балок різної конфігурації, спільно з обробкою каменів однієї зі стін, привнесли кантрі-штрихи в сучасний дизайн цієї просторої кухні.

Невелике приміщення кухні потребувало не тільки в білосніжних шафах і побутової техніки, але і в світлій породі деревини для стельових перекриттів, опор, стільниць і підлогового покриття.

Дерев’яна обробка стелі і підлоги, віконних та дверних прорізів в цій кухні зі стилістикою кантрі, прихистили систему комбінованих шаф забарвленому і природному вигляді. Глибокий, темний тон кухонних меблів став контрастним доповненням інтер’єру.

Ще один приклад кухні, в якій темні шафи пофарбовані стали родзинкою серед тотальної деревної обробки буквально всіх поверхонь приміщення. Оригінальна обідня група в бежевих тонах з незвичайною люстрою над нею, доповнили цікавий дизайн кухонного простору.

Деревні породи двох контрастних відтінків стали основою оздоблення інтер’єру в сучасному стилі з елементами кантрі. Насичений, глибокий колір стелі ніби нависає над світлою, повітряної палітрою кухонних шаф і підлогового покриття. Сталеві, хромовані і глянсові поверхні привносять в інтер’єр дух сучасності, прогресу.

Використання стіни, пофарбована в яскравий колір як акцент — досить поширений прийом. А як на рахунок шафи в яскраво-синьому кольорі? Серед деревної оздоблення цей предмет меблів виглядає центром фокусування уваги.

Кухонні шафи з деревини

Один з найпоширеніших варіантів використання натурального матеріалу – виготовлення меблів. Сучасні кухонні інтер’єри все частіше схиляються до імітації природного матеріалу, для виготовлення меблевих гарнітурів використовують МДФ, але і масив дерева не втрачає своєї популярності як матеріал для меблювання, правда більш дорогою.

Використання первозданного кольори деревини при виготовленні кухонних систем зберігання дозволяє досягти цікавих дизайнерських рішень в рамках кухонних інтер’єрів. Навіть невеликі приміщення, де необхідно розмістити крім кухні ще і їдальню, відмінно приймають деревину у свою зупинку, важливо тільки, щоб обробка була переважно світлою. В такому випадку дерево кухонного гарнітура виглядає найбільш виграшно.

У цій традиційній кухні дерево буквально всюди – як матеріал меблювання, в підлоговому покритті і оформленні вікон і дверей. І для заміського приміщення придумати варіант краще буде досить непросто.

Ще один приклад того, як можна активно використовувати дерево в сучасному інтер’єрі кухні – навіть в якості принта на шпалерах. Темна, коричнево-сіра палітра деревини кухонних шаф і підлогового покриття стала відмінним партнером металевого блиску побутової техніки, скляним поверхням і модерновим підвісних світильників.

Цікавим способом використання деревини для виготовлення кухонних меблів, може стати комбінування пофарбованих поверхонь і матеріалу в його природному вигляді. Деревно-білу палітру кухонного гарнітура доповнили білосніжні стільниці і табурети, а також дерев’яний обідній стіл.

А це вже приклад комбінування різних порід деревини в межах однієї сировини для виробництва кухонних меблів. Оригінальна палітра меблювання може стати основою концепції ретро-стилю як для заміського, так і для міської кухні.

Шафи з дерева відмінно виглядають на тлі цегляної кладки, повторюючи деякі її відтінки. Змішання стилів кантрі і лофт в одному просторі стало результатом появи оригінального і персоналізованого інтер’єру кухні.

Кухонний ансамбль із світлої деревини породи включає в себе не тільки безпосередньо шафи і ящики, але й острів оригінальної круглої форми, і обідню групу, що складається з стола з круглою скляною стільницею і стільцями з плетеними сидіннями.

На диво гармонійно виглядають кухонні шафи з нефарбованої деревини в інтер’єрі кухні модерн-стилістики. Темна порода дерева вступила в комфортний альянс з блиском скляних і дзеркальних поверхонь.

Навіть невелика кухня в класичному силі може органічно прийняти місткий гарнітур, виконаний з натурального дерева, не втративши ні грама розкоші і комфортного шарму.

Контрастне поєднання світлої породи дерева і темних відтінків стільниць та побутової техніки стало основою концепції дизайну цієї кантрі-кухні. Здається, всі доступні поверхні приміщення були використані для розміщення систем зберігання. В результаті вийшов неймовірно місткий кухонний гарнітур з деревини з оригінальним забарвленням.

Кухонні шафи з нефарбованої деревини і кам’яна обробка – два стовпи стилю кантрі, на яких тримається чимало інтер’єрів, у тому числі і сучасних.

Дерев’яна обідня група для кухні-їдальні

Навіть в сучасному дизайні кухні обідня група з деревини буде органічно виглядати, адже вона сама по собі вже становить закінчений ансамбль. Необхідно тільки підібрати відповідні до стилістики інтер’єру моделі стільців і столу, а також врахувати колірну комбінаторику.

У цій просторій, світлій кухні не тільки кухонні шафи виконані з дерева, але і обідній стіл і стільці, які були забарвлені в світло-сірий колір, щоб привнести гармонійний зв’язок з відтінками кам’яного облицювання над робочими поверхнями.

Ця оригінальна комбінована обідня група зі світлої деревини в тон до обробки та кухонного меблюванню стала родзинкою цього простору. Теплота світлої деревини вдало компенсує холодний блиск поверхонь побутової техніки і аксесуарів.

В злегка декадентської кантрі-кухні крім використання деревини для виготовлення шаф, оздоблення стін і підлоги, деревина незвичайного відтінку була застосована для виготовлення стільниці кухонного острова, який одночасно виступає і обіднім столом. Темні класичні стільці з дерева доповнили композицію обідньої групи.

Ще один приклад дерев’яної обідньої зони, яка знаходиться в оточенні тотальної деревної обробки. Теплий, рудуватий відтінок деревини став основою концепції кухні для мисливського будиночка або заміського домоволодіння.

Дерев’яні барні стільці зі світлої деревини навколо кухонного острова створили гармонійний, оригінальний ансамбль, який прикрасив світлу кухню, привніс елемент легкості.

А ця обідня зона складається з великого столу з дерев’яними лавками, що, безумовно, в дусі цієї мінімалістської кухні з елементами постмодернізму.

Рустикальний кантрі в «дерев’яної» кухні

Нерідко кухонні інтер’єри в стилі кантрі забезпечуються рустикальными елементами – нарочито грубою обробкою, необробленою деревиною, використанням колод замість колон, пеньків якість підставок або невеликих сидінь. Подібні предмети не тільки вносять в інтер’єр кухні деяку брутальність, неприборканість, але і надають обстановці більш живий, природний зовнішній вигляд.

Ця кухня в стилі середземноморського кантрі, з його темними стельовими балками, арочними вікнами, навмисно старими матеріалами обробки і меблювання, використанням керамічної плитки в блакитних тонах – все працює на створення неповторної і затишної обстановки домашньої кухні-їдальні.

Навіть ультрасучасний дизайн кухонного простору може прийняти рустикальний елемент, який виглядає так, ніби його тільки що принесли з вулиці. Оригінальна конструкція обідньої стійки збігається матеріалом з підлоговим покриттям, привносячи теплоту природи в це царство сріблястих відтінків нержавіючої сталі.

Це дерев’яне продовження кухонного острова стало не єдиним рустикальным елементом цієї цілком традиційної кухні. Підстава острова і розсувні двері-купе виконані з практично необроблених дощок, цей матеріал використовувався для виготовлення відкритих полиць для посуду. В результаті класична кухня стала трохи сільської, наповнені великим домашнім затишком і теплом.

Шафи, столи, стелі і балки – все з дерева. Але, незважаючи на велику кількість деревини, кухонне простору виглядає сучасно і просунуто, завдяки цементному підлогового покриття, блиску нержавіючої сталі на побутових приладах і кухонному фартуху, сяйву сталевих стільців і табуретів.

Ще один приклад того, як в простір сучасної кухні з блискучими хромованими поверхнями можна вдало інтегрувати дерев’яну обробку в її природному вигляді.

Кухонний острів, схожий більше на величезний пень зі стільницею, оригінальні табурети, все це в купі з повсюдною дерев’яною обробкою різних відтінків створює неповторний інтер’єр заміського кухні, який складно забути і непросто повторити у власному помешканні.

Стельові балки з червоточина і шорсткостями комфортно сусідять з акуратним виконанням контрастних шаф відкритого і закритого типу. Оригінальності приміщенню додає незвичайний декор і система освітлення.

Складно сказати до якого стилю це кухонне простір тяжіє більше – кантрі або мінімалізму. Груба деревина зустрічається з блиском нержавіючої сталі і прохолодою кам’яних покриттів.

Така велика кількість дерев’яних поверхонь і предметів меблів в одному просторі не часто можна зустріти. Рустикальность інтер’єру проявилася в застосуванні колод в якості опорних колон і балок. Нарочито груба обробка приміщення зустрічається з витонченою розкішшю дерев’яною різьбленою меблів різних відтінків. Завершили незвичайний образ кантрі-кухні оригінальні барні стільці-крісла з темної деревини.

Теги: Кухня